Страница 62 от 169 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив

Отговор: Toshiba Daiseikai 8

За ралика от тебе, не мога да изказвам мнение по проблем, за който липсва достатъчно информация. Ти с какво помогна на питащия?

2.  

3. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Тампоните са малко нож с две остриета, за да бъдат ефективни трябва да са прекъснати, т.е. горният и долният болт (резба) не са свързани. Краищата им са запресовани/заляти в гумата. А гумата след време се напуква. Не съм чул на дайсейкай да се слагат тампони. Да не би някоя ламаринка някъде да опира от време на време?
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, и касапин стана с тези остриета! Ти шума чу ли го въобще? Дали не става въпрос за вибрации на целия агрегат, със стойките, доближаващ се до резонансната честота на тази част от сградата, на която е монтиран или има хлабав елемент около хладилната част, който вибрира?

Няма как да съм 100% сигурен откъде точно идва шумът, тъй като климатикът е нависоко и без толкова дълга стълба няма как да огледам, камо ли в точния момент, в които се чува. Заслушах се няколко нощи в квартала (тъй като до нас има цех за сладолед, а и къщите наоколо са с климатици) и установих, че и от други се чува идентичен шум, но ако все пак никой от вас не е имал подобен проблем с Дайсейкайчето, то може би е време да викам монтажистите да видим те какво мислят?

ПП: Снощи направих няколко кратки записа (по 10-тина секунди) на шума и ги качих в драйв: https://drive.google.com/open?id=0B1...UdSdlRrMWV1dzg
    Архив е, а не директно изпълними клипчета, защото ако бях ги качил така, то google щеше да ги компресира и да се загуби голяма част от качествотото и доста да се влоши звукът.
    Все пак ако някой има желание и 2 минути може да свали архива и да чуе шумът, който ме притеснява.
    Този пост е редактиран от Endeavour; 10-07-17 в 10:09.

4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив

Здравейте ,
    извинявам се предварително , но пиша от таблет.
    От месец декември съм притежател на daisekai 8 .
    Въпросният климатик е 16 ка и доколкото разбрах е малко напомпана 13 ка .
    Честно казано съм доволен от климатика като тази зима се доказа като топлещ .
    При мен е в хол 28 кв с кухня в едно като е отворена врата към спалня 15 кв и коридорче, което е към хола и е без врата .
    Отоплява всичко без проблеми като температурата и зима и лято е около 23-24 градуса .
    Питането ми е за този плазмен филтър .... прочетох темата , но така и не разбрах кога трябва да се чисти и дали наистина трябва да се усеща миризма на озон ?
    Под климатика има Дайкин пречиствател, но и от него нищо не се усеща.
    Имам в другото ми жилище и FH 25 и nocria 14 .
    Ако искате някакви съпоставки мога да споделя .

То и аз пиша от таблет, обаче са ми включени авт. главни букви и авт. редакция на думи.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-07-17 в 07:05.

5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово

На моя 6-ца го чистя като почне да припуква,никога не съм чакал да светне диода за чистене.Иначе се усеща доста мириса на озон,като вляза в стаята.Ако поседя малко носа свиква и...

6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

tanatos, Вашия няма нищо общо конструктивно с този на осмицата....

7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив

Александър ,
    може ли да ми кажете как трябва да се почиства и евентуално с какво .
    виждам че сте от Пловдив ако може да ме насочите от каде да си купя препарат примерно .
    и трябва ли да се усеща мирис на озон.
    аз такова нещо до сега не съм усетил .
    Както и до сега никога не съм видял Нокрията да пуска UV лампата която има .

8.  

9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

UV лампата на нокрията работи само при почистване на изпарителя. За да усетите филтъра на тошибата е нужна основна профилактика на изпарителя. С препарати на място не става...

10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015

...ако трябва два пъти в годината да се мие топлообменника на вътрешното за да се усеща миризмата на озон....., не ми фалете такъв филтър.

11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив

ОК,а дали вие можете да го направите и колко би ми струвало?
    Климатикът е нов и в гаранция и НЗ дали е добре да се демонтира.
    Външното днес го почистих като отворих горния капак пистата и с меглио и мноооого вода.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-07-17 в 07:07.

12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    здравеите , питането ми е за този плазмен филтър .... прочетох темата , но така и не разбрах кога трябва да се чисти и дали наистина трябва да се усеща миризма на озон ?
    под климатика има даикин пречиствател но и от него нищо не се усеща.
    Може да го тестваш дали работи с малко дезодорант. Пусни на вентилатор с включен плазма филтър и пръсни малко дезодорант пред климатика. Ако плазмата работи след 5 - 10 минути миризмата трябва да е изчезнала. Ако не изчезне значи не работи, само лампата свети.

13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив

Благодаря Jack ще пробвам !

14.  

15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015

С ватметър /тези уредчета дето мерят колко ток харчи/ се хваща кога работи плазма йонизатора и кога само свети диодчето. Трябва климатика да е в ОФФ, т.е. да е достигнал температурата и да е изключил компресора. Консумацията на плазма модула е няколко вата, примерно около 3W. Цъка се копчето pure на дистанционното и на ватметъра се вижда.

16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово

"tanatos, Вашия няма нищо общо конструктивно с този на осмицата.... "

Колко пък да са различни плазма филтрите на климатици от една марка с 2 поколения разлика?????Или поддръжката им началник ?

17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас

Сигурно са различни и по-келяви на 8-цата, щото моя никога не съм го чистил и като пусна PURE мирише на озон доволно та не се трае.

18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

Виждал ли си на 8-ма серия какво представлява, че ми държиш подобен тон?

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе