Страница 72 от 169 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1066

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Незнам имам ли озонатор ...
    п.п. С додо не храним симпатии един към друг по някаква причина
    Не сме се събрали тук, за да си симпатизираме, а за да си помагаме. Ако не можем да го правим, гледаме да не пречим или поне да не заблуждаваме другите. Примерно, като им предлагаме някакво хитачи, без да сме видяли как работи нещо по-различно. Предполагам и двамата си падаме по нежния пол, така че не виждам нещо нередно. Сега по темата:
    Ако отвориш панела на машината по време на работа, йонизаторът се изключва и повече не се включва. Трябва да се изключи машината от захранването за 10-тина секунди, да се затвори панела и да се рестартира. Тогава тръгва, работейки в повторно кратковременен режим. ТУК се вижда какво може да се направи по въпроса, но ако не разполагаш с високоволтова сонда, можеш да рискуваш да приближиш глим лампа или пластмасовата част на фазомер.
    Успех!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1067

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1068

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това го имам .....хахаха
    Отваря ли се за почистване както примерно се чисти с клечка за зъби йонизатора на Панасоник

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не сме се събрали тук, за да си симпатизираме, а за да си помагаме. Ако не можем да го правим, гледаме да не пречим или поне да не заблуждаваме другите. Примерно, като им предлагаме някакво хитачи, без да сме видяли как работи нещо по-различно. Предполагам и двамата си падаме по нежния пол, така че не виждам нещо нередно. Сега по темата:
    Ако отвориш панела на машината по време на работа, йонизаторът се изключва и повече не се включва. Трябва да се изключи машината от захранването за 10-тина секунди, да се затвори панела и да се рестартира. Тогава тръгва, работейки в повторно кратковременен режим. ТУК се вижда какво може да се направи по въпроса, но ако не разполагаш с високоволтова сонда, можеш да рискуваш да приближиш глим лампа или пластмасовата част на фазомер.
    Успех!
    Мерси за съвета.
    Това с изкл ще го пробвам.
    За баране по тоците там не разбирам и не барам.
    Гледам някакви телчета си пуснал.
    това капаче се сваля ли ?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1069

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нищо не се сваля, освен филтъра, за да се стигне до "рибената кост". По-добре не бърникай, ако не си наясно. Йонизаторът е много слаб, но работи криво-ляво. "Телчето" беше станало на връхчето като опашката на ангорски котарак.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1070

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нищо не се сваля, освен филтъра, за да се стигне до "рибената кост". По-добре не бърникай, ако не си наясно. Йонизаторът е много слаб, но работи криво-ляво. "Телчето" беше станало на връхчето като опашката на ангорски котарак.
    Сега аз не съм много наясно това малкото до клапите е йонизатора така ли ?
    А това дето е под филтрите като рибена кост какво е ?
    И под това капаче при клапите какво има?
    Този пост е редактиран от avenger; 11-10-17 в 20:22.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1071

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Йонизатор се нарича цялата хава, а как и казват търговците, е друга тема. Нано и джи, плазма, джи точка и т.н. няма значение. До онова, под клапите, достъпът е по-труден, а и проводника е изолиран. Между рибената кост и пластмасовия и носач по-лесно влиза тънък проводник, за да се мери. И двата електрода са от отворената вторична намотка на високоволтовия траф, така че няма значение къде мериш. Пак ти казвам, не пипай там, щом не си наясно. Няма да умреш, но можеш съвсем да го скапеш. И без това, едва крета.
    Ето малко снимки:
    1.jpg ; 2.jpg ; 3.jpg ; 4.jpg ; 5.jpg

    И един КЛИП
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 03-10-17 в 09:49.
    tanatos и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1072

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Додо, какви са тези жички дето си извел? Голям дуер се оказа. Кефиш..

    Sent from my D6603 using Tapatalk
    ruuni9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1073

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    На панасоник HV модулът е производство на Hitachi, целият е капсулован и на пръв поглед изглежда много по-качествено направен.
    Това като го гледам на снимките ми изглежда като някаква китайска гаражна изработка.
    Не е ли твърде слабичко, и защо 15 секунди работи, после 15 секунди не работи? Че то не работи през половината време.
    В ибей - генератор на отрицателни йони за 18 квадратни метра и в описанието му дават 9500 волта изходящо напрежение.
    Ако чакам това слабото да ми пречисти въздуха... по-добре да си купя един български йонизатор Здравец. Ще има по-голям ефект.

    12V Negative Ion Generator High Voltage ionizer 9.5Kv Module | eBay
    bobi161 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1074

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Додо, какви са тези жички дето си извел?...

    Sent from my D6603 using Tapatalk
    Нищо не съм извел. Мерех по време на работа, какво се случва. Махнал съм всичко. Иска мод, за да стане ефективен, както на дайсейкай 5-та серия.
    @джак, пак ни разсмиваш с глупости! Чувал ли си нещо за напрегнатост на електрическото поле и от какво зависи? Стига с тия напрежения, че изнервихме четящите.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1075

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това като го гледам на снимките ми изглежда като някаква китайска гаражна изработка.
    Не е ли твърде слабичко, и защо 15 секунди работи, после 15 секунди не работи? Че то не работи през половината време.
    Ако чакам това слабото да ми пречисти въздуха... по-добре да си купя един български йонизатор Здравец. Ще има по-голям ефект.
    Не знам как ти изглежда на теб, но на мен ми се вижда досущ като на японската Тошиба. Работи през няколко секунди, точно, защото не е "твърде слабичко". Това, което виждаш е единият електрод, другият е топлообменника. Това нещо е дълго около 40 см., а може и повече. Този електрод е направен с такава форма и от такъв материал, че по него никога не съм виждал зацапване. Нагар се получава по ламелите на топлообменника. В режим отопление работи доста здраво и ако ти е чист топлообменника ефекта е доста бърз и отчетлив. Аз го държа да работи половин-един час не повече, иначе много "замирисва" и почва да ме наболява главата. В режим охлаждане не е толкова ефективен, но и това си има обяснение.
    Ти наистина можеш да си купиш български йонизатор, ама го скрий и казвай, че Панасоника ти прави озон.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1076

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    От съвсем скоро и моите родители са с такъв климатик. Този уикенд говидях за пръв път. Пуснахме го на топло в холче около 18-20 квадрата и понеже климатикът е 12-ка (13-ка при Тошиба) работеше в режим включи/изключи, но пък и времето си беше топло (към 14-15 градуса). Машинката духа много топъл въздух дори и на ниски обороти на вентилатора, което е добре, но понеже е монтиран в единия ъгъл на стаята си мисля, че няма да мери много точно температура. Отворих вратата на стаята към коридора и въпреки, че се усещаше усезаемо как влиза студ в стаята и става хладно климатикът пак изключваше. Да се надяваме, че при по-продължителна работа ще си поддържа добре температурата.

    Единственото ми оплакване е от шума при движение на шлюзовете. Много се чуват - все едно някой телефон е оставен на вибрация и звъни.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1077

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Няма смазка на зъбните колела от дясната страна. Гресираш ги и изчезва. Китайците са си мундари по принцип.
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1078

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Какъв мод смяташ да му правиш? На 5-цата плазмата с нишка ли е, като на старите японски Тошиби?
    При първите японски климатици с плазма, управлението беше двустепенно. На 4.2kV и 6kV. При по-новите мисля че е на няколко степени (PDR) и пак с нишка и е с двуполярно високоволтово плюс земя, а още по-новите всичко е опростено и е с гребен, като на твоя. Но най-добрата плазма за мен е с нишката.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1079

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Румба, PDR е с гребен досущ като този.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1080

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И UDR също, само дето е от единия край до другия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе