Страница 73 от 169 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1081

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нищо не съм извел. Мерех по време на работа, какво се случва. Махнал съм всичко. Иска мод, за да стане ефективен, както на дайсейкай 5-та серия.
    @джак, пак ни разсмиваш с глупости! Чувал ли си нещо за напрегнатост на електрическото поле и от какво зависи? Стига с тия напрежения, че изнервихме четящите.
    Може ли да обясниш какъв е мода?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1082

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нее, имах предвид предишния PDR -285. Той е с нишка.
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1083

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Какъв мод смяташ да му правиш? На 5-цата плазмата с нишка ли е, като на старите японски Тошиби?
    При първите японски климатици с плазма, управлението беше двустепенно. На 4.2kV и 6kV. При по-новите мисля че е на няколко степени (PDR) и пак с нишка и е с двуполярно високоволтово плюс земя, а още по-новите всичко е опростено и е с гребен, като на твоя. Но най-добрата плазма за мен е с нишката.
    На петицата плазмата е същата, като на осмицата, но от край до край. Работи по същия начин, но йонизира въздуха с пъти повече, че чак пренасища. Мисля да приближа "рибената кост" на осмицата до топлообменника, за да се увеличи йонизацията. Но иска проби и мерене, за да не се скапе при висока влажност. Ще пиша, като съм готов и ако има ефект. Прави се пролетно или лятно време, след дъжд.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1084

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    На петицата плазмата е същата, като на осмицата, но от край до край. Работи по същия начин, но йонизира въздуха с пъти повече, че чак пренасища. Мисля да приближа "рибената кост" на осмицата до топлообменника, за да се увеличи йонизацията. Но иска проби и мерене, за да не се скапе при висока влажност. Ще пиша, като съм готов и ако има ефект. Прави се пролетно или лятно време, след дъжд.
    Има едни овлажнители .
    Имам в нас един прахлясва мога да ти го дам и да правиш проби.
    За 30 кв е и може да дигне до 80% мисля.
    Средното ниво му е 50%

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1085

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В Пловдив влажнодтта много рядко достига до 65%. В едно нормално жилище, БЕЗ вътрешна изолация, не се налага контрол на влажността. Лятото ще го мъча, ако имам време. Хоби ми е и не бързам

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1086

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В Пловдив влажнодтта много рядко достига до 65%. В едно нормално жилище, БЕЗ вътрешна изолация, не се налага контрол на влажността. Лятото ще го мъча, ако имам време. Хоби ми е и не бързам
    Аз живея до братската близо до гребната.
    Примерно сега влажноста вън е 70% .
    Аз съм само с външна изолация ,но на отопление много пада влажноста и урурото работи да овлажнява,защото ми изсъхва гърлото

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1087

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    На петицата плазмата е същата, като на осмицата, но от край до край. Работи по същия начин, но йонизира въздуха с пъти повече, че чак пренасища. Мисля да приближа "рибената кост" на осмицата до топлообменника, за да се увеличи йонизацията. Но иска проби и мерене, за да не се скапе при висока влажност. Ще пиша, като съм готов и ако има ефект. Прави се пролетно или лятно време, след дъжд.
    Не вярвам, че с тези 5 киловолта това нещо изобщо ще успее да запали плазма. Плазмата свети в тъмното и се вижда. На панасониците даже се вижда с просто око.
    Според мен на това нещо не му е достатъчно високо напрежението за плазма. Гледах данните на генератори на отрицателни йони по сайтовете им дават изходно напрежение по 8, 9 даже над 10 киловолта.
    Това китайско творение ако наистина прави плазма, трябва на тъмно да се види слабо синкаво сияние около острите върхове на пластината.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1088

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И тази свети, джак. Ама не се вижда и не харчи пет киловата, но свети. И на панасоника ти свети. Наричай я йонизатор. Плазма филтрите нищо не филтрират, пиша го за втори път. Зацапването с прах им е вторичен ефект, който е нежелан. Идеята им е да създават озон, който да се разпада на пероксид в изпарителя. Ползва се предимно през лятото, за дезинфекция и премахване на миризми. Моите харчат около 3W. Ако качат до 5 kW, бих си потърсил майстор

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1089

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Няма смазка на зъбните колела от дясната страна. Гресираш ги и изчезва. Китайците са си мундари по принцип.
    Как става това смазване? Трябва ли нещо да се разглобява? Тези зъбни колела виждат ли се лесно така както си е климатика без да се разглобява?
    ruuni9 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1090

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Как става това смазване? Трябва ли нещо да се разглобява? Тези зъбни колела виждат ли се лесно така както си е климатика без да се разглобява?
    Offff
    Какви са ти впечатленията от FH.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1091

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Елементарно,смазваш това .



    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    toto4ev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1092

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много зъбни колела, много нещо. И взимайте смазката в по-голяма тубичка, не от тези малките демо версии от 250ml.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1093

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В Лидл често пускат силиконова смазка на спрей подобно на WD-40 със "сламка", идеална е за пластмаси.
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1094

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Offff
    Какви са ти впечатленията от FH.
    За да не разводняваме темата понеже е за друг климатик ще кажа само, че съм доволен, но има две неща, които не са много добре:
    1) Размразява по време и понякога се случва със суха пита да дефроства
    2) Когато вентилаторът е сложен на автоматичен режим климатикът го управлява много малоумно и реално не достига зададените градуси. Това го преборих като задавам 2-3 градуса повече от желаните и тогава работата се получава.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1095

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    За да не разводняваме темата понеже е за друг климатик ще кажа само, че съм доволен, но има две неща, които не са много добре:
    1) Размразява по време и понякога се случва със суха пита да дефроства
    2) Когато вентилаторът е сложен на автоматичен режим климатикът го управлява много малоумно и реално не достига зададените градуси. Това го преборих като задавам 2-3 градуса повече от желаните и тогава работата се получава.
    Може и при мен да размразява на суха пита ,но аз не съм го чувал.
    За вентилатора аз го държа на спане и 23 градуса.
    Може да пробваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе