Страница 36 от 169 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #526

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    и други тънкости ползват японците ама dodo не е прогледнал .. не се ли набива риторичния въпрос защо висок клас 10ка за японския пазар топлоотдава до 8кВ а за европейския има няма 6кВ пряко сили че и КОП малко надолу и минимума фалшив и само на хартия ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #527

    Red face Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    dodo_pv първо, 8-цата ми не може никога да отдава 9kw, защото е 10-ка. Японката ако не си обърнал внимание е 402PDR, която си е голяма хала. 5Kw ми е отдавала многократно иначе нямаше да мога да го отопля това помещение, без никакви съседи около мен. Мога да твърдя че и около 9 ми е отдавала защото съм я виждал да ми показва на енергийния монитор консумация 1,8-1,9kw което по COP между 4 и 5 може да изчислиш какво топлоотдаване дава. За щастие тази консумация я виждам само при стартиране в изстинало помещение. Аз лично ако трябва да залгам коя машина, ще удържи по-добре в възможно най-тежки условия бих заложил на PDR-a.
    Това, че енергийният монитор показва тези числа, съвсем не означава топлоотдаване от 5 kW. Меренето става по съвсем различен начин.
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    dodo от време на време ме изумяваш с бисерите си 8 можела да отдава 9кВ дълго време .. че тя е до 5.8 и то при +7 ,при -15 имаш 40% от тия 5.8 по сервизно - показатели на климатик среден клас са това .. не се изказвай за японските машини без да си ползвал
    Ето ТУК можеш да се нагледаш на бисери. Ако прочетеш още веднъж какво съм написал, ще разбереш защо е ограничена на 5.8 kW и да обясниш с думи прости на колегата, защо при консумация 1,8-1,9kw COP не е 4 или 5. Имаш дар слово!

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Нещо си се объркал много яко, прочети няколко пъти какво си написал и го осмисли!
    А ти можеш да погледнеш графиката на десятката, без да се напъваш да я осмисляш. Ако бях японец, сигурно щях да я продължа още малко надясно и нагоре, примерно до към 15 kW топлоотдаване, за по-голям ефект на четящите
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #528

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    гледал съм я тая графика и на нея се виждат едни 2.5 кВ на макс при -15 .. припокрива данните от сервизното това е инженеринг мануала .. какво искаш да ни покажеш с нея ,че и 8цата се развърта до 8кВ ,при +24° ли машината е софтуерно орязана съгласен съм но ти не можеш да ползваш орязаното по никакъв начин ,просто максималните обороти на компресора са много ниски

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #529

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това, че енергийният монитор показва тези числа, съвсем не означава топлоотдаване от 5 kW. Меренето става по съвсем различен начин.


    Ето ТУК можеш да се нагледаш на бисери. Ако прочетеш още веднъж какво съм написал, ще разбереш защо е ограничена на 5.8 kW и да обясниш с думи прости на колегата, защо при консумация 1,8-1,9kw COP не е 4 или 5. Имаш дар слово!


    А ти можеш да погледнеш графиката на десятката, без да се напъваш да я осмисляш. Ако бях японец, сигурно щях да я продължа още малко надясно и нагоре, примерно до към 15 kW топлоотдаване, за по-голям ефект на четящите
    dodo_pv не съм някой малоумник, да трябва да ми се обяснява. Знам, че ще кажеш че при ниски температури КОП-а пада ама тя е показавала 1.9 и при +7. Колко е тогава топлоотдаването? Айде ти кажи, недей прехвърля към другите. И ще ти дам още един жокер, за добро или лошо машината няма траф който да я ограничава по някакъв начин!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #530

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    на максимална мощност КОП е 3.5 на 402ПДР ,така че при консумация около 2кВ ще е между 3.5 и 4 няма как да е повече .. за това мощните машини 63 и 71 с високи номинали имат КОП около 3.5 ,дори топ модели за японския пазар

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #531

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на максимална мощност КОП е 3.5 на 402ПДР ,така че при консумация около 2кВ ще е между 3.5 и 4 няма как да е повече .. за това мощните машини 63 и 71 с високи номинали имат КОП около 3.5 ,дори топ модели за японския пазар
    Съгласен съм, ама дори така 2х3,5=7 или 2х4=8кв, а ми се твърди че над 5.8 не можела да отдава.Между другото максимална консумация на този модел за отопление го дават 2,8кв, което значи, че 1.8-1.9 не е работа на максимална мощност.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #532

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не сравнявайте кон с кокошка. Мощните япончета са на 200 волта и трафа съвсем спокойно може да прекара 15-20 ампера с малко загуби. До сега не съм видя някой от японски климатици да е минал на европейски а обратно колкото искаш.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #533

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тук не сравняват кон с кокошка, а ябълка с круша. Нямам идея защо. Други са предимствата на японките.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #534

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo, тъй като никой друг не те подкрепи, без да се заяждам, те моля да обосновеш това си твърдение.
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Друг е въпроса, че за да изкараш реално 5 Kw топлина от японката, ще ти трябва още един трансформатор. А за да стигнеш до 9 kW, ще трябва да го пуснеш да работи в Япония или да стане чудо.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #535

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    dodo, тъй като никой друг не те подкрепи, без да се заяждам, те моля да обосновеш това си твърдение.
    Далече съм от мисълта да се заяждам с някого, странното е това, че изказванията ми се приемат толкова лично. Все пак, изказвам някакво мнение за техника, не за притежателите и. Както и да е. На техническите данни спрях да се доверявам на 100% преди около година - година и половина, когато усетих разминаване в декларираните COP и реших да ги измеря сам. Много дълго време си играх с 4 различни машини и установих, че при температури между +3 и +7 градуса, СОР при машините на R22 около номинал е някъде 3 и малко, а при машините на R410A е около 4. RAS-402PDR е машина, която не би трябвало да работи на 230V, без да се ползва трансформатор. Масовите тороидални трафове, които се монтират, са по 1000VА и не могат да отдават повече от 850W - 900W безкрайно дълго време. С тази си консумация, на практика, не би могла да отдава постоянно 5kW, въпреки че струва 3700 лева. Сложното и управление и качествата и са свързани с поддържането на висока ефективност и комфорт при ниски натоварвания. Нещо, което липсва в повечето европейски машини, да не пиша при всички. Около максимала си работи, както всички останали климатизатори и с нищо не е по-различна. Определящ в този случай е по-големия Pdesign на машините, а не това, до колко развъртат компресорите им. Поне аз така си мисля.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #536

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    не знам дали трафа за всички японски е един и същ щото имам 2 маломощни машини но и 2те подминават 1000 вата за доста дълго време ако се наложи .. не мисля че трафа ги ограничава по някакъв начин като го гледам жицата му е доста дебела така на око е 2.5 квадрата .. по скоро ми е интересно колко харчи трафа при тая консумация но на пипане съвсем леко се стопля

  14.  
     
  15. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #537

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Трафа няма как да ограничава работата на машината. Ако се претовари просто ще изгори, но няма такъв случай "той ще даде 20А ток и повече няма". Ще даде колкото му поискаш. Ключовият момент е за колко време ще ти го осигури без да се повреди.
    biro одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #538

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Трафа на моето хитачи е 100V 15А тежи 7.5кг
    Посочения ток е номинален като при изработката на трансформатори се предвижда 30% запас
    IMG_20150113_115134.jpg

    Мисля, че загубите са процент от натоварването. При спрял компресор системата консумира 7W и турбината на вътрешното се върти леко.
    SPSt одобрява това.

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #539

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Загубите са пренебреживо малки за тороидалните трансформатори в сравнение с консумацията на консуматора. Няма смисъл изобщо да се мисли за тези загуби.
    Aleksandars, Mega и SPSt харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #540

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    "Пренебрежително малки", "Пренебрежително малки"....колко да са "пренебрежително малки" при над номинала? Видя ли колегата от Бояна, какви сметки е постнал? Все едно се топли, не с климатици, а с пружини от легла. Ако бяха 220 волтови машини, едни хора щяха да пишат нова теория по относителността......
    Zygot одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 169 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе