Страница 85 от 169 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #1261

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При мен бяха двете машини. За 8-цата не съм писал нищо понеже нямам някакви особени оплаквания. Ако трябва нещо да посоча нещо като минус е скърцането на клапите. Проблема се решава с препрограмиране. Даже до последно се чудех дали да го променяме понеже скърцането се случва предимно октомври месец. Сега клапите не се движат при он-офф.

    Ако трябва нещо конкретно да напиша, което ми харесва, освен завидния хардуер, машината работи много тихо и плавно. Има много степени на турбината, като може би първите 2-3 са супер тихи, едва доловими. Автоматичния режим на вентилатора винаги пада на ниските степени при достигната температура. Тргъва леко. Преди седмица сложих един контролен електромер. От тогава няколко пъти съм го погледжал и се движи около 100-130 W моментната консумация.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1262

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ти сега с тези 100W изтрепа рибата. Я кажи като е в off върти ли се турбината съвсем леко или е спряла напълно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #1263

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Намалих няколко градуса надолу и първоначално спря. След малко тръгна и сега върти съвсем леко.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1264

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз по принцип държа и трите на 23 градуса. Вечер се намалят по таймер в стаите в които се спи, а третия си остава на 23. Вентилаторите и на трите през деня са на втора степен, а на тези където се спи, когато си намалят температурата става на първа (кой каквото ще да казва според мен с по-силния вентилатор по-добре се отнема топлината от вътрешното тяло и така климатика става по-ефективен затова така ги държа, авто вентилатора се грижи повече за конфорта да не изнервя някои по-невротичен).
    Тези 2-3 дни времето в Бургас е много меко 10-11 градуса и вечер не става по-студено затова вчера намалих климатиците на 22 че като влезеш от вън в къщи се усеща горещо. Сега наистина въртят около 110-130 консумация, като най-често са си харесали 116-117 вата и 126-127 вата. Това са двете най-често засичани от мен стойности. (веднъж видях 97 вата но беше нещо моментно)
    Миналата зима която незнам за повечето от вас каква беше, но за бургазлии беше ГОЛЯМА , сняг и -14 градуса (дори се шегувахме с колеги че като остареем и вече сме с бастуните треперещи в някой парк на слънце ще си казваме - "Наборе, помниш ли голямата зима на 2016/2017" хахаха), най-високата ми сметка за ток беше 126 лева, без бойлер обаче (блока ни ползва топла вода от ТЕЦ, но тръбите за парно отопление са изрязани), с 2 малки деца сме, жената беше майчинство и всичко бачка нон-стоп (пералня, сушилня,съдомиялна, телевизор представете си прането с близнаци учещи се как се държи лъжица), отопляваме апартамент с 4 помещения като кухнята не се отоплява, държим вратата затворена, в другите 3 са климатиците, вратите стоят отворени, отоплява се и коридора че децата постоянно щъкат.
    Как да не съм доволен, в същото време чувам колеги със сметки от по 350 лева а те 100% не държат постоянно топло, дори къде на майтап къде със завист след като чуха колко ми е била най-високата сметка ме упрекнаха че съм скръндза, че не си пускам климатиците и че съм щял да си разболея децата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1265

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За пръв път тази година май в този форум дайсейкай-8 слиза на такъв минимум. Браво, браво.
    П.П.
    На 120W и втора степен на вентилатора ....не ви ли става студено. При мене на шестицата на 180W и първа си духа направо студено, трябва да е на авто и да си свали една идея надолу.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1266

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нагласил съм ги да духат така че да не ги усещаме, като си сложа ръката понякога ми се струва хладна струята, но като не я усещам не ме вълнува особено.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1267

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сега на +10° външна работи ли непрекъснато или влиза в on/off?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1268

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В течение на деня: работи - два часа има он -оф - не работи (около обяд напича в стаята) - он-оф 2-3 часа - работи

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1269

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ок. Мерси. Колко е разхода на ел. енергия примерно за 24часа, на тези минимуми слизал ли е преди преконфигурирането.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1270

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Климатикът е чудесен, поне засега! Ако искате да не е на on/off при по-топло време навън, просто му намалете мощността (50-75-100%) от дистанционното.
    Имам обаче два въпроса:
    Как да изключа подсветката на дистанционното, понеже не ми е необходима?
    И как се процедираше с клапите, за да не жужат толккова силно при отваряне и затваряне? Имаше някъде назад нещо по въпроса, но от толкова страници по темата, се изгубих...

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1271

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dedra1, относно клапите, трябва да се направят едни настройки то дистанционното управление. За това трябва ада се свържете с фирмата която Ви поддържа машината. Подстветката на управлението, мисля, че не може да бъде изключена.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1272

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз не бих ли се справил с дистанционното? Не мисля, че ще ми обърнат внимание за проблем от такова естество.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1273

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dedra1 Виж публикацията
    ...Ако искате да не е на on/off при по-топло време навън, просто му намалете мощността (50-75-100%) от дистанционното.
    ..
    Това ограничава максималният консумиран ток (мощност). Там на табелата на външното го пише колко е максималната мощност. Т.е. ако power select e на 100% и задание 30градуса и hi power, примерно ватметъра или електромера ще покаже 1900W. Ако е ограничен на 50% при същото задание 30градуса и hi power, ватметъра/електромера не би трябвало да отчете повече от 1900/2=950....1000W.
    Не значи, че ако работи на минимум и вкл./изкл. и изберем 50% ще заработи на половината на минимума.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zxc0, rosswen и Rafailiev харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1274

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ок. Мерси. Колко е разхода на ел. енергия примерно за 24часа, на тези минимуми слизал ли е преди преконфигурирането.
    Преконфигурирането няма отношение към минимума. И преди това и сега често го засичам с консумация малко под 120 вата. След препрограмирането, аз лично съм много доволен. Изключването на cold draft prevention има минимално влияние върху комфорта в стаята особено когато клапите са си насочени надолу (те вече не се вдигат при офф така или иначе).

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1275

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Толкова много доволни ,а никой не иска да ме избави от хубавата машина .
    п.п. Сега и аз съм доволен от тошибата , защото не работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе