Страница 109 от 166 ПърваПърва ... 5999107108109110111119159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1621

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Какво можеш да кажеш за топлинните загуби на жилището, Ако има изолация и живи топлещи съседи може и 3.1Кв минимална мощност да са много. Ако е без изолация и съседите не си жиевеят по жилищата може и да е ОК.
    За пример аз живея в етаж от къща 150м2 с изолация но подпокривен. Топлинния товар за януари ми е 1.5КВ средно и 3Кв при -20.
    Първо се мисли колко топлина ще губи жилището
    После се мисли колко радиатори да има
    И чак тогава кой котел да сложим.

    П.С Сори, успях да ти изровя поста с описанието на апартамента. На око загубите ти ще са подобни на моите заради наличието на топъл таван.
    Мнението ми е, че 12Кв + бойлер е най-смисления ти вариант. Ако държиш като мен да няма бойлер (всеки с неговите си причини) и трите машини ще успеят да заработят в кондензен режим защото радиаторната ти мощност изглежда голяма поне на 80* (на 50* ще са наполовина 8-9КВ) и не пада под минимума на котела което му позволява да си работи пълноценно.
    Ами вече взех решение, ще взема котела на Имергаз Victrix 24TT, който има мощностен диапазон за отопление от 3 - 20кW и 24кW за БГВ. Може би ще имам проблем със топлата вода, но ще видим. Дано да не съм сгрешил. Утре ще го купувам. Цената му е малко височка - 2235лв., но пък има ниска минимална мощност.
    Този пост е редактиран от frik; 19-07-16 в 18:15.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1622

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    Ами вече взех решение, ще взема котела на Имергаз Victrix 24TT, който има мощностен диапазон за отопление от 3 - 20кW и 24кW за БГВ. Може би ще имам проблем със топлата вода, но ще видим. Дано да не съм сгрешил. Утре ще го купувам. Цената му е малко височка - 2235лв., но пък има ниска минимална мощност.
    Достатъчно е. Моя е по-стария модел 24 2И и без бойлер две бани с термостатични смесители нямат проблем. Когато се пусне и 3-ти консуматор - кухня тогава може би е малко, но до сега не ми се е случвало.
    Обикновените душове са 6-9л/мин вода за къпане 37-38* докато 24Кв котел са ти 14-на л/мин 50-60* което разредено към температура за къпане е повече.
    tutalka одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1623

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Още веднъж се извинявам! Само автоматично реагирах на довода че другите са проектирани в Германия.
    Lazar и JordanS харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1624

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Още веднъж се извинявам! Само автоматично реагирах на довода че другите са проектирани в Германия.
    колега T E R M E T, подкрепям смелостта ти да се извиниш, доста се беше разгорещил ..., добре е да не се преминава добрият тон в дискусиите, още повече от "зелени" потребители като теб и мен....

    доколкото съм наясно, правилата на форума не поощряват явната реклама на които и да е МАРКИ и МОДЕЛИ, но ако не се препоръчват конкретни характеристики и преимущества на котлите..то форума струва ми се ще е безсмислен!

    ..аз поне смятам, че ТУК ../във форума/ е мястото където ...лаиците / в смисъл -непрофесионалистите/ по темата да задаваме ..въпроси и да разискваме проблеми - понякога тъпи и предъвквани, и в повечето случаи смешни за професионалистите в бранша.

    ..за Професионалистите няма по добро място ...да си тестват идеите и разбиранията за ГАЗОВИТЕ КОТЛИ на чужд гръб , като се надяват на добросъвестно споделяне и показване на крайните резултати за ефективност на различните КОТЛИ.

    ..как беше - "Глупав е този който се учи от собствения си опит и грешки"...или нещо такова

    Аз съм признателен за добронамерените съвети и коментари, ...и чакам отоплителния сезон да проверя на практика моят едноконтурен БОШ.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1625

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Още веднъж се извинявам! Само автоматично реагирах на довода че другите са проектирани в Германия.
    Аз също се извинявам, но така отговарям винаги, когато някой излезе с довода - това не става, защото е произведено в ...За да критикуваш нещо трябва да го познаваш, плюсове, минуси, за да можеш да го претеглиш. В повечето подобни случаи критикуващият не е имал допир, дори няма достъп до това, което критикува, а просто така, за спорта

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1626

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не знам, но аз мисля, че и 24 и 28КВ няма да имат особена разлика по отношение БГВ-то. Иначе при мен (24КВ), когато някой се къпе, а душът не "църцори" само, то в кухнята е почти непостижима по-силна струя за миене на съдове. Може значение да има и това, че жената и дъщерята по-ниска температура от 41гр. (това след доста преговори, защото искаха по-висока) не разрешават за топлата вода и не смесват със студена. Техният термин е "искам да се напаря" в банята.
    Ако БГВ-то е толкова важен критерии за някой, варианта с бойлер има много повече предимства. Единственият недостатък е цена и необходимост от още пространство.

  8.  
     
  9. psa
    psa е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    1
    #1627

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    Предстои ми нанасяне в нов мезонет с отопление на газ тази есен, а засега съм само до четене на тази прекрасна тема.
    Притеснява ме това, че инсталацията е предвидена за терасата, а основните ремонти / паркет, боя, бани.../ са завършени и вкарване на котлето вътре предполагам ще е немислимо. Тоест трябва да се примиря с котле на терасата, което да захранва около 150 кв.м + 3 бани.
    Това предполага едноконтурен + серпентинен бойлер, обаче бойлер на терасата???
    Ще съм изключително благодарен ако като за начало ми препоръчате доказан инсталатор за София за да обсъдим на място и после ще споделя конкретни варианти.
    Благодаря предварително!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1628

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Правилно сте се ориентирали, бойлера да е вътре. В противен случай загубите ще се огромни.
    Котела на терасата също е меко казано таралеж в гащите. Трябва да се има предвид че функцията против замръзване, първо струва пари, второ не се отнася до водата която ще затопля бойлера или захранващата студена вода на котела ако е с пластинчат топлообменник. Трябва да му направите колибка топлоизолирана и въпреки това ако сте ваканция на ски и никой не се къпе, има огромен шанс да замръзнат тръбите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #1629

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колеги, препоръчайте фирма в София за монтаж на газов котел и радиатори, че имам една оферта на 5300 при котел 2700 и радиатори 50 глидера 850 трабите излизат от стената, няма нищо монтирано, но цената ми е висока ... близо 900 лева за монтаж на шепа тапи и едно котле и 850 лева допълнителна арматура ми е скъпо ...

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    2
    #1630

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Преди седмица ми монтираха двуконтурен котел Бош 2500 и забелязах, че от време на време при палене се чува нещо като стържене, точно 3 пъти на едни и същи кратки интервали ( чува се и отвън, през комина ). Поиграх си малко и установих, че звука се появява само когато котела е студен и пусна топлата вода за много кратко време или когато е в режим "комфорт" и се загрява до зададената температура. Общо взето когато работи на много ниска мощност. Ако оставя крана за топлата вода да си тече 1 -2 мин или пусна парното котела работи нормално.

    Викнах техник, но пред него проблема не се прояви. Според вас какъв може да е проблема и опасно ли е за експлоатация?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1631

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За опасно - не е опасно. Остави го да си работи, ще си покаже

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1632

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Какви ли не шумове, удари и т.н. съм чувал точно при врътване за 1-2сек. на кран за топла вода. За това винаги съм препоръчвал едноконтурни котел.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    2
    #1633

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Звука е по-скоро бучене и навън през комина се чува доста по-силно, отколкото вътре. Също така забелязах, че меките връзки се тресат при затваряне на някой кран (не знам дали има връзка). Лошото е, че заминавам за 2 седмици и се притеснявам за жените вкъщи
    Колкото до едноконтурен, не съм предвидил инсталацията за такъв, а миналата година правих основен ремонт и ако бях почнал да разбивам отново щяха да ме изхвърлят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1634

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, Получих си най-накрая пакета на Бош и майстора почна да инсталира системата. В предните постове бях споменал, че имах изградена система с котел на твърдо гориво в мазата. По същата логика и котела на газ го инсталирахме в мазата. Комина го изведохме навън под терасата и непосредствено под него тръбата за конденза, който директно излиза навън върху пътечката под терасата. Въпроса ми е ако се застуди много имали вероятност да замръзне тръбата за конденза и ако да какъв е риска от това и какво ми препоръчвата да направя по въпроса? Иначе за комина мисля да му заваря една метална решетъчна шапка против навявания и удари, дали ще помогне? Освен това искам да попитам препоръчватели да сложа антифриз в системата против замръзване? Един майстор ми беше препоръчал друга течност тъй като антифриза не отдавал хубаво топлината, но в момента не мога да се сетя каква беше. Предварително благодаря.
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 09-08-16 в 15:15.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1635

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ай си сложил нещо друго освен вода, ай си загубил гаранцията. Без майтап. Кондензът не се излива на пътечката, това е киселина! Връзва се в канализацията. Къф е тоя майстор, самоук ли е? Няма ли монтажна фирма?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе