Страница 110 от 166 ПърваПърва ... 60100108109110111112120160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1636

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    OK тогава без антифриз. Има възможност за канализация, но доста дълга тръба трябва да се прекара, но не е и невъзможна работа. Ще настоявам за канализацията. Иначе майстора си е оторизиран представител и сервиз на Бош. В началото искаше да го направи така, но в последствие явно не му се занимаваше и каза, че и така също не би трябвало да имам проблем. Благодаря за съвета.
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 10-08-16 в 00:28.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1637

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В Германия има отделна канализация за конденза, не допуска дори до градската канализация. Това не е като конденза от климатиците, който може да ти капе върху главата. Няма проблеми трасето да е с обратен наклон на места, т.е. да има сифони - това е бистра течност и няма опасност от запушване на тръбата

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1638

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте! Предстои ми монтаж на кондензен двуконтурен газов котел VIESSMANN Vitodens 100-W, новият модел с модулация 1:6 (4.7kW - 26kW).
    Жилището е 64 кв. м. (реално около 55), двустайно - 1 спалня и 1 дневна с кухненски бокс. Инсталирани са общо 3 радиатора с термовентили (като термоглава има само на този в спалнята) и лира за банята.

    Бихте ли ми препоръчали подходящ стаен термостат?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1639

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Здравейте! Предстои ми монтаж на кондензен двуконтурен газов котел VIESSMANN Vitodens 100-W, новият модел с модулация 1:6 (4.7kW - 26kW).
    Жилището е 64 кв. м. (реално около 55), двустайно - 1 спалня и 1 дневна с кухненски бокс. Инсталирани са общо 3 радиатора с термовентили (като термоглава има само на този в спалнята) и лира за банята.

    Бихте ли ми препоръчали подходящ стаен термостат?
    Computherm Q7RF
    Това би могло да е едно добро решение.
    Безжичен, програмируем.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    1
    #1640

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на жилище (апт) и бих искал да монтирам газово котле с бойлер (серпентина) в помещение 2.3м2 където ще има още пералня и сушилня с термопомпа.
    Въпросът ми е дали има ограничения на пространството и помещенията при монтирането на газови котлета ( с и без бойлер)? Може ли да е в мокро помещение с течаща вода, например?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1641

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Computherm Q7RF
    Това би могло да е едно добро решение.
    Безжичен, програмируем.
    Мерси! От това, което съм чел, бях останал с впечатлението, че безжичните стайни термостати са само от тип "ON/OFF", този предвид цената, предполагам също е такъв?
    Доколкото прочетох в документацията на котлето, то има възможност за регулация по външна температура чрез вкл. в комплекта външен датчик. Дали един модулиращ термостат няма да е по-добре или пък този датчик и самото управление на котелът ще са достатъчни? Някой? Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1642

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Здравейте! Предстои ми монтаж на кондензен двуконтурен газов котел VIESSMANN Vitodens 100-W, новият модел с модулация 1:6 (4.7kW - 26kW).
    Жилището е 64 кв. м. (реално около 55), двустайно - 1 спалня и 1 дневна с кухненски бокс. Инсталирани са общо 3 радиатора с термовентили (като термоглава има само на този в спалнята) и лира за банята.

    Бихте ли ми препоръчали подходящ стаен термостат?
    Колега за 55 кв. м , няма ли да ти дойдат малко повечко тези 4,7 клв мин. мощност ?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1643

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Колега за 55 кв. м , няма ли да ти дойдат малко повечко тези 4,7 клв мин. мощност ?
    То това зависи по-скоро от инсталираната радиаторна мощност, която както правилно си предположил е ограничена.
    Определено няма да мога да се грея с 50-55С на водата, предвид че имам общо 40 глидера на Н600 (16 в спалнята и 16 + 8 в дневната), лирата я дават 600W (предполагам че при делта T 70С най-малко), но това е положението.
    Но все си мисля, че с 65-70С ще съм Ок?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1644

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Здравейте! Предстои ми монтаж на кондензен двуконтурен газов котел .....

    Дали, котелът ще влиза в кондензен режим на работа при температурите описани от теб ?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1645

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А дали има разлика в комфорта в кондензен и конвенционален режим?
    Ако разликата е само в сметката за газ, дали ще е огромна или непреодолима? Дали има на пазара конвенционални котли и ако да, има ли сред тях такива с под 4.7kW, че да не давам 3к лв за котле?

    Интересни въпроси, но аз все пак питам за друго, а именно: моля, препоръчайте ми подходящ стаен термостат за VIESSMANN Vitodens 100W.

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от Creep; 20-08-16 в 06:25.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1646

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А какво предлага инсталатора?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1647

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Предлага "стаен термостат, още 150-200 лв" )

    Демек, неуточнен

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1648

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А след като си с ограничена радиаторна мощност за какво са сложени тези термовинтили и термоглави. Да ограничават още мощността. Стайният термостат си управлява котела и няма нужда от термовинтили.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1649

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Глава има само в спалнята, на другите 2 радиатора има само термовентили. Бях останал с впечатлението, че ако няма глава термовентилът не пречи, едва ли не действа като обикновен?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1650

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Така е, но главата в спалнята влошава работата на котела. А бе ако имаш възможност вземи оферти и от други фирми, че тази е безхаберна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе