Страница 108 от 166 ПърваПърва ... 5898106107108109110118158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1606

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Промоцията на Бош изтече на 30.06.16 г.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1607

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Удължиха я до края на ноември

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1608

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами добри са, ама са италиански. На Бош са конструирани в Германия, различните модели се произвеждат в различни заводи в Германия, Англия, Холандия, Турция...може и да пропускам. Конкретно моделът 2500 е нов и заедно с 3000 се произвежда в Турция , но това е завод, построен от Бош, заради големия пазар там. В Германия се произвежда модел 7000, който е със същите или подобни компоненти. От опита ми с Condens 3000, мога да кажа, че първите монтирани са вече 8 годишни без никакви оплаквания и проблеми и предполагам и се надявам, че 2500 ще е не по-малко успешен, защото е със същия топлообменник, по-нова версия на софтуера, по-голяма модулация. Не искам да кажа лошо за Имергас, сериозна фирма са, но не ги познавам отблизо, затова ти препоръчвам нещо в което съм сигурен. Искаш мнения - давам, пък ти си пресявай. Само че ако трябваше да препоръчвам Имергас, щеше да е едноконтурния 12кВт
    Да, точно така. Исках мнение за да взема информиран избор. Тук при нас Имергаз много ги хвалят. Всичките ми познати са с такива и не са имали проблеми с тях. За Бош нямам информация. Нищо не каза по отношение на минималната мощност на котела. Най вече това ме интересува. Този на Имергаз Victrix Exa слиза до 5,7кW, но пък има повече мощност за БГВ - 28кW. Другия им модел Victrix TT 24, слиза до 3,1кW, но пък е по слаб за БГВ - "само" 24кW. Не знам кой от двата да взема. Има ли смисъл да гоня толкова ниска минимална мощност както е при Victrix TT 24 или да гоня по висока мощност за БГВ както е при Victrix Exa. Това е въпроса който ме вълнува най много. На Бош модела слиза до 3,7кW и има мощност за БГВ 28кW, но е по скъп. За моето жилище 5,7кW минимална мощност ще ми свърши ли работа (говоря за ниски сметки) или трябва да взема котел с по-ниска минимална мощност. Окончателно съм се спрял на двуконтурен.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1609

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Определено е добре да имаш запас от мощност за БГВ, но е добре и минималната да слиза до 3-4кВт. Боша е по-скъп, но е с включен модулиращ стаен термостат за 250лв и комин за 130лв

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1610

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Определено е добре да имаш запас от мощност за БГВ, но е добре и минималната да слиза до 3-4кВт. Боша е по-скъп, но е с включен модулиращ стаен термостат за 250лв и комин за 130лв
    Разбирам, в такъв случай цената не е толкова висока. Тоест, ако съм те разбрал правилно котела Бош Condens 2500W WBC 28-1 е най-добрия вариант за мен, с неговата минимална мощност от 3,7кW и мощност за БГВ - 28kW. Имергаз имат подобен котел това е Victrix Maior 28, с минимална мощност 2,9кW и мощност за БГВ 28кW, но ми го оферираха на 2925лв. само котела с комин. Не мисля че си струва. Какво ще кажеш Lazar, дали си струва.
    Този пост е редактиран от frik; 17-07-16 в 17:34.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1611

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ти преценяваш, важна е и фирмата,м която ще го поддържа

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1612

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ти преценяваш, важна е и фирмата,м която ще го поддържа
    Еми на имергаз в моя град нямат сервиз. Най близкия е в София, докато Бош имат сервиз и инсталатори в града ми. Сега до колко са добри не знам.
    Този пост е редактиран от frik; 17-07-16 в 22:27.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1613

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако ги има в сайта на Бош, значи са оторизирани и ще се оправят

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1614

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако ги има в сайта на Бош, значи са оторизирани и ще се оправят
    Да, има ги в сайта на Бош и са както дистрибутори, така и сервиз.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #1615

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    Да, има ги в сайта на Бош и са както дистрибутори, така и сервиз.
    Значи си отговори сам на въпроса какво да вземеш!
    Боже какви дерзания за 200-300 лв разлика. Бай Лазар ти дава вещи съвети безплатно ,а ти се чудиш!
    tony34al одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1616

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    "Aми дoбpи ca, aмa ca итaлиaнcĸи. Ha Бoш ca ĸoнcтpyиpaни в Гepмaния, paзличнитe мoдeли ce пpoизвeждaт в paзлични зaвoди в Гepмaния, Aнглия, Xoлaндия, Typция."

    Това да означава ли, че е много по-добре да си караш ГОУФО и майната му на Ferrari,
    Lamborghini и т.н. Стига толкова бе господа платени блогъри. Рядко чета постове, но въпреки това съм срещал често писанията на Бай Лазар. При цялото ми уважение, към човека който дава толкова много насочени отговори на интересуващите се клиенти. Препоръката ми към него, като колега е: Опитайте се да не натрапвате може би неверни и грешни ваши лични впечатления.
    Винаги съм се чудил как му остава време на един истински майстор, толкова време да отговаря на всички запитвания и то винаги с една съща насоченост.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1617

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И Имергас и Бош и Вайлънт имат вече добри котли с ниска минимална мощност. За масовите жилища в България, ниската минимална мощност е факторът, който има най-голямо значение за сметките на газ след изолацията и поддържаните градуси. Моят Имергас бачка от 2008г. без никакви проблеми, само където минималната му мощност е 12КВ и ми е твърде много. Италианците имат много добри традиции при газовите уреди. Това на много места съм го чел. Просто в момента промоцията на Бош е доста добра.
    Максималната мощност на БГВ въобще не трябва да те интересува. При двуконтурните котли подходящи за отопление на жилището повече от един потребител (примерно душ) не може да ползва сериозно топла вода. Да не говорим за постоянните включвания и изключвания на котела за всяко инцидентно врътване на топлия кран на мивка в кухня или баня. Като почне жената да се върти там и само чувам котелът как прави - дрън-дрън от включвания и спирания едно след друго. Също така делът на БГВ при месечните сметки е нищожен спрямо този за отопление. Масово сме с по 20-30лв. сметки за газ през лятото, когато само за БГВ се ползва. Избирайте си котел за отопление, пък БГВ е подробност. Тези работи сме ги разнищвали много пъти в тази тема.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-07-16 в 11:51.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1618

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И Имергас и Бош и Вайлънт имат вече добри котли с ниска минимална мощност. За масовите жилища в България, ниската минимална мощност е факторът, който има най-голямо значение за сметките на газ след изолацията и поддържаните градуси. Моят Имергас бачка от 2008г. без никакви проблеми, само където минималната му мощност е 12КВ и ми е твърде много. Италианците имат много добри традиции при газовите уреди. Това на много места съм го чел. Просто в момента промоцията на Бош е доста добра.
    Максималната мощност на БГВ въобще не трябва да те интересува. При двуконтурните котли подходящи за отопление на жилището повече от един потребител (примерно душ) не може да ползва сериозно топла вода. Да не говорим за постоянните включвания и изключвания на котела за всяко инцидентно врътване на топлия кран на мивка в кухня или баня. Като почне жената да се върти там и само чувам котелът как прави - дрън-дрън от включвания и спирания едно след друго. Също така делът на БГВ при месечните сметки е нищожен спрямо този за отопление. Масово сме с по 20-30лв. сметки за газ през лятото, когато само за БГВ се ползва. Избирайте си котел за отопление, пък БГВ е подробност. Тези работи сме ги разнищвали много пъти в тази тема.
    oк, да гоня ниска минимална мощност. Не можах да разбера за моето жилище дали ще се отрази осезаемо на сметките за газ (в посока надолу), ако котела е с минимална мощност 5,7кW или 3,1кW. Чистата ми квадратура за отопление е 85кв.м. Питам защото разликата в цената на двата котела е около 300лв. при равни други условия.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1619

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    T E R M E T, колега, вместо да се дразниш и да пишеш гневни постове по мой адрес, можеше да отговориш на запитването и да спорим по същество, а не кой, кога и защо имал време да пише. Само моля да не ми излизаш с довода, че видиш ли всички котли се правели от едни и същи компоненти и нямало разлика в качеството, само в цената, щото тая песен съм я слушал много пъти.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1620

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    oк, да гоня ниска минимална мощност. Не можах да разбера за моето жилище дали ще се отрази осезаемо на сметките за газ (в посока надолу), ако котела е с минимална мощност 5,7кW или 3,1кW. Чистата ми квадратура за отопление е 85кв.м. Питам защото разликата в цената на двата котела е около 300лв. при равни други условия.
    Какво можеш да кажеш за топлинните загуби на жилището, Ако има изолация и живи топлещи съседи може и 3.1Кв минимална мощност да са много. Ако е без изолация и съседите не си жиевеят по жилищата може и да е ОК.
    За пример аз живея в етаж от къща 150м2 с изолация но подпокривен. Топлинния товар за януари ми е 1.5КВ средно и 3Кв при -20.
    Първо се мисли колко топлина ще губи жилището
    После се мисли колко радиатори да има
    И чак тогава кой котел да сложим.

    П.С Сори, успях да ти изровя поста с описанието на апартамента. На око загубите ти ще са подобни на моите заради наличието на топъл таван.
    Мнението ми е, че 12Кв + бойлер е най-смисления ти вариант. Ако държиш като мен да няма бойлер (всеки с неговите си причини) и трите машини ще успеят да заработят в кондензен режим защото радиаторната ти мощност изглежда голяма поне на 80* (на 50* ще са наполовина 8-9КВ) и не пада под минимума на котела което му позволява да си работи пълноценно.
    Този пост е редактиран от orlincho; 19-07-16 в 12:46.
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе