Страница 120 от 166 ПърваПърва ... 70110118119120121122130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Batse
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    22
    #1786

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за линка. От него разбрах, че VanDan е бил в подобна ситуация преди година Нещо по-конкретно?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1787

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Привет на всички!, пуснахме... котлите, време е за сметката......

    резултатите ми са напълно реални.../отчетени по газомера и електромера със специални трансмитери/, .... за съжаление - не много оптимистични!
    /1 м3=0.65лв , паунд-чети лв./

    ..очакванията ми за 300лв/месец в студа... май трудно ще се сбъднат
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от JordanS; 17-11-16 в 13:31.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1788

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ми моите месечни толкова бяха в студените 3 месеца (януари-март) миналата зима - по 325лв.при цена мисля около 0.9лв./м3. Засичат ми реалния разход на тримесечие. Това за еднофамилна къща с пристройка в доста студен град като Плевен. 22.5гр през деня, 21.5гр. от 23 до 07ч. Това заедно с БГВ-то. Когато беше цената по 1.26лв./м3 стигах и 420-430лв. Когато беше по 0.55лв./м3 бях около 200-250лв. Сега платих 125лв.(1/3-та от разхода предния период октомври-декември 2015г.), но реалната консумация ще дойде след края на тримесечието. Отдавна спрях да гледам газомера какво показва всеки ден.
    Какво оптимистично си очаквал. Всички сме давала сметките си през годините. Също така за различни жилища - изолации, апартамент, къща, съседи топлещи, населени места, поддържани температури сметките са различни. Но не са евтини спрямо климатици, ако това си очаквал.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-11-16 в 14:59.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1789

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    от скоро и аз съм с газово котле Бош 2500W и с управление CT100.
    Моля за малко помощ от запознатите колеги за смарт управлението, не мога да изкарам това меню от снимката на колегата.
    Ще се радвам ако някой ме насочи как да го открия.
    Също инсталирах и приложение Bosch ProControl , за да го регистрирам ми иска две неща:
    -Име на гейтуей
    -Парола на гейтуей
    от къде да ги прочета да ги вкарам? Има опция да сканира, пробвах от бар кода на котела но се оказва, че не е от него.

    Извинявам се на колегата, че му използвам снимката, но и също му благодаря, че споделя такива полезни неща.



  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1790

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от valeriaz Виж публикацията
    Здравейте,
    от скоро и аз съм с газово котле Бош 2500W и с управление CT100.
    Моля за малко помощ от запознатите колеги за смарт управлението, не мога да изкарам това меню от снимката на колегата.
    Ще се радвам ако някой ме насочи как да го открия.
    Също инсталирах и приложение Bosch ProControl , за да го регистрирам ми иска две неща:
    -Име на гейтуей
    -Парола на гейтуей
    от къде да ги прочета да ги вкарам? Има опция да сканира, пробвах от бар кода на котела но се оказва, че не е от него.

    Здравей и добре дошъл във форума!,
    аз ползвам същата комбинация Бош конденз + СТ 100 ...от скоро,
    щом имаш CT 100, предполагам, че разполагаш със книжката която върви със него, на корицата има стикер със всички данни...
    необходими за приложението, -което не е Bosch ProControl , a само Bosch Control ...- можеш и ръчно да си го изтеглиш от Google Play на Андроид у-вото - предполагам смартфона... или да сканираш баркода от въпросния стикер

    за него ти трябват сериен код и един дълъг код от стикера....паролата по подразбиране е 123456

    относно менюто...аз попитах колегата със снимката на лични...
    доста е странно приложението първо активираш някоя характеристика после изскачат куп опции - за снимката- управление по външна температура...
    потърсих без успех подробна информация за това приложение.,

    успех !

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1791

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Данните за регистрация са на кутийката (опаковката) на регулатора. А бе тоя котел не го ли пусна сервиз, защо се налага да задаваш подобни въпроси по форумите?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1792

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Снощи ми пуснаха котела Bosch condens 2500, но все още не е вързан към стайното термоуправление и се водя по температурата на водата. Пуснато е към 20:00 часа първоначално температурата на водата беше 55 градуса като се стопли вътре към 24:00 намалих температурата на 47 градуса до 07:30 часа. Въпроса ми е нормално ли е котела, когато се води по температура на водата от 20:00 до 07:30 часа с тези температури, които описах горе котела да изразходи 10м3 гас? Котела е в мазата и при всяка проверка и смяна на температурата забелязах, че котела въобще не се изключва! Моля за мнение по въпроса.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1793

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Котелът може да работи на пълна мощност и при 30*С на водата и за една нощ може да изгори над 50м3 газ. Не даваш никаква информация за жилището, но имай предвид, че първите няколко дни котелът харчи повечко, докато се отопли жилището, така че е нормално това количество.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1794

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Котелът може да работи на пълна мощност и при 30*С на водата и за една нощ може да изгори над 50м3 газ. Не даваш никаква информация за жилището, но имай предвид, че първите няколко дни котелът харчи повечко, докато се отопли жилището, така че е нормално това количество.
    Благодаря за бързия отговор Lazar.

    Дa oтбeлeжa инсталиранaтa мощност нa пaнeлни радиатори в апартаментa: Всекидневна с кухня - 37кв. - 8kW (2бp. пo 22-600 x 1800), Спалня - 11кв. – 3,0kW (1бp. пo 22-600 x 1400), Детска - 14кв. - 3,0kW (1бp. пo 22-600 x 1400), Баня - 5кв. – (1бp. лиpa пo 400 x 800 мм), Toaлeтнa - 2ĸв. - (1бp. лиpa пo 400 x 800 мм) и Коридор - 8кв. - 1,7kW (1бp. пo 22-600 x 800). Височината нa cтaитe ca 2,40м. с изолация oт ĸapтoн и вaтa на таванитe и cтeнитe. Bсекидневна и ĸyxня ca изток, a детскa и cпaлня запад, РVС дограма c двoен стъклопакет. Апартамента е на първия етаж, но на всякаде по пода има изолация от 5см със син фибран.
    Искам да попитам вградената помпа в котела е тристепенна и на коя степен е по-добре да работи? В момента ми е на трета степен и майстора каза, че е автоматична, какво означава това не ми е много ясно?
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 17-11-16 в 16:41.
    tutalka одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1795

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Котелът може да работи на пълна мощност и при 30*С на водата и за една нощ може да изгори над 50м3 газ.
    Ти пък Лазаре чак 50 кубика за нощ, за денонощие да. А към питащия ако му е било студено жилището преди да запалят котела е съвсем нормално докато се темперират стени, таван. Обаче ако разхода остане такъв да помисли за изолация на тавана.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #1796

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор Lazar.

    Дa oтбeлeжa инсталиранaтa мощност нa пaнeлни радиатори в апартаментa: Всекидневна с кухня - 37кв. - 8kW (2бp. пo 22-600 x 1800), Спалня - 11кв. – 3,0kW (1бp. пo 22-600 x 1400), Детска - 14кв. - 3,0kW (1бp. пo 22-600 x 1400), Баня - 5кв. – (1бp. лиpa пo 400 x 800 мм), Toaлeтнa - 2ĸв. - (1бp. лиpa пo 400 x 800 мм) и Коридор - 8кв. - 1,7kW (1бp. пo 22-600 x 800). Височината нa cтaитe ca 2,40м. с изолация oт ĸapтoн и вaтa на таванитe и cтeнитe. Bсекидневна и ĸyxня ca изток, a детскa и cпaлня запад, РVС дограма c двoен стъклопакет. Апартамента е на първия етаж, но на всякаде по пода има изолация от 5см със син фибран.
    Искам да попитам вградената помпа в котела е тристепенна и на коя степен е по-добре да работи? В момента ми е на трета степен и майстора каза, че е автоматична, какво означава това не ми е много ясно?
    При мен помпата е на първа степен на модулация. Бош конденс 2500 14kw. Спалня 13кв - панелен тип 22 600 - 1800, детцка 15кв 600-1800, хол 18кв 600-2000, кухня 13кв 600-800 и подово от връщаштата от радиатора, коридор 8кв 600-800, баня 5кв 5 ал. глидера h500. Разликата вход- изход на радиаторите е 10 градуса.

    Sent from my Redmi Note 3 using SetCombG Forums mobile app
    tutalka одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1797

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравей и добре дошъл във форума!,
    аз ползвам същата комбинация Бош конденз + СТ 100 ...от скоро,
    щом имаш CT 100, предполагам, че разполагаш със книжката която върви със него, на корицата има стикер със всички данни...
    необходими за приложението, -което не е Bosch ProControl , a само Bosch Control ...- можеш и ръчно да си го изтеглиш от Google Play на Андроид у-вото - предполагам смартфона... или да сканираш баркода от въпросния стикер

    за него ти трябват сериен код и един дълъг код от стикера....паролата по подразбиране е 123456

    относно менюто...аз попитах колегата със снимката на лични...
    доста е странно приложението първо активираш някоя характеристика после изскачат куп опции - за снимката- управление по външна температура...
    потърсих без успех подробна информация за това приложение.,

    успех !
    Благодаря за обяснението,
    аз Bosch Control го инсталирах и работи, но реших, че това от снимката е от Bosch ProControl приложението, че до сега не бях влизал в това меню.
    Как се подкарва Bosch ProControl все още за мен е загадка, ще се радвам ако някой знаещ сподели.

    Лазер, благодаря и на теб за включването.Инсталира го фирма препоръчана ми от Овергаз, но тогава в мен нямах Андроид устройство и не го коментирахме с тях, оправях се впоследствие с четене на брошури. В момента същата тази фирма я чакам две седмици да благоволи да дойде да оправи котлето, след седмица работа се появи шум. Когато работи в по-натоварен режим се чува някаква металическа вибрация. Идваха гледаха и тръгнаха, като казаха-ще се обадим и така две седмици "чудесен сервиз"

    Поздрави

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1798

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за препоръките.
    Някой друг да сподели на коя степен държи помпата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1799

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Никога не съм пипал помпата за 8г. и не ме интересува на коя степен върви. Котелът си работи, системата топли. Защо се задълбавате толкова ако нямате проблеми.
    Много пъти сме писали кои са важните неща.
    1. Котел с ниска (правилно изчислена) минимална мощност.
    2. Достатъчно голяма радиаторна мощност - дори и да е преоразмерена няма лошо.
    3. Стайно програмируемо управление.
    4. Хубава изолация на жилището, за да работи котелът колкото се може по-рядко. Икономия се постига само, когато котелът не работи. Работи ли - гори газ. Газът струва пари.
    5. "Молитви" (всеки към каквото си пожелае) цената на газа да не поскъпва.
    Всичко друго не ви интересува.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-11-16 в 09:37.
    orlincho, JKanchev, kalcheff1 и 3 други харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    6
    #1800

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Регулатора CT100 става ли за старите котли, демек не - кондензните?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе