Страница 128 от 166 ПърваПърва ... 78118126127128129130138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1906

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Кое точно му замръзва на този комин. Щракни една снимка, че ми стана интересно.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Batse
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    22
    #1907

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    То сега пък се стопли, та няма проблем. Нормално ли е покрай него да мирише на газ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #1908

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    -има и друг вариант, само ако жената разреши...

    -11бр. вентилатора 80ммх80мм -по 2.60 от Vikiwat
    -1 бр. температурен датчик 40° 5А/220V NO пак от там за 3.60
    -1 бр. захранващ адаптер на 12V/1.5А от някой стар монитор на аванта
    -1 бр. лайсна от строителния хипермаркет за 2.10лв
    -44 бр. свински опашки
    -2 часа работа с поялника...


    -това го прилагам на вилата за стаята на сина - няма място за по голям радиатор от 12-ката
    Хаха , добра идея , хоумейд конвектор , ама няма това как да мине.
    Иначе глидерите са абсолютни същите като на снимката. Някога като се рових ги даваха най-ефективни спрямо другите на една и съща височина.
    И все пак , ако някой знае дали би имало ефект да добавя още 4 глидера по 1.80м на съседната стена (сега са 14 на 0.7м ), стаята е 12 кв.
    Аз малко се съмнявам да има ефект т.к. котлето работи на много ниски температури 30-35 градуса и вероятно последният глидер ще е направо студен.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1909

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Проблемът ти не е в радиаторите, според мен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #1910

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Няма причина да се съмнявам в друго.
    Това е температурата на водата когато се поддържа стайна темп 22.5-23С.
    Меря с инфрачервен термометър всички радиатори при крана горе и показва същата темп която и котела.
    Иначе ако има да наваксва 1.5С качва до ~50С и наваксва за 30 мин след това се кротва. Това сега при големите студове.
    Но си мисля , че все пак има някакъв лимит тази ф16 тръба. Бях чел , че е 3kW.
    Та си мисля ще има ли въобще ефект , ако добавя високи глидери.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    3
    #1911

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, мисля и аз от другата година да минавам на газ и чета ли чета и се надявам да ми кажете и посъветвате дали вървя във вярна посока къща на 2 етажа област Пловдив 125 кв/м отопляема площ с външна изолация 8см EPS 20кг/м3 и вътешна изолация на втория етаж 10см вата на стените и тавана, първият етаж е каменен зид 50см, дървена дограма с двоен стъклопакет.
    първи етаж е с ниски тавани 2.20м
    кухня 1- 14кв/м 16 ал.глидери H500
    спалня 1- 10кв/м 12 ал.глидери H500
    спалня 2- 16кв/м 18 ал.глидери H500
    кухня 2- 12кв/м 15 ал.глидери H500
    Втори етаж:
    хол- 32кв/м 36 ал.глидера H500 тук ще е стайния термостат
    спалня- 14кв/м 16 ал.глидера H500
    детска- 10кв/м 15 ал.глидера H500
    кухня- 12кв/м 12 ал.глидера H500
    баня- 5кв/м ще слагам лира ама каква?
    или общо 140 ал.глидера H500 като глидера съм го смятал по 60W за работа в ниско температурен режим. Общите топлинни загуби на тези помещения съм ги сметнал 8500W при -15*C вън и 23*C вътре (незнам до колко е вярно и дали е възможно да са толкова), като глидерите 140x60W+лирата=9000W, което предполага ,че ще си покривам топлинните загуби (дали е така), но това е при -15*C, което при нас е рядкост при -5*C загубите ще са около 6.8кW при 0*C около 5.5кW (така мисля) системата ми е попътна, като мисля от котела да тръгна с Ф25 ППР carbon и разклонения Ф20 към всеки радиатор.
    Избрал съм два котела Bosch Condens 7000 3.7-15.9kW или Bosch Condens 2500W 2-14kW едноконтурни с обемен бойлер, и ако може препоръка за стаен термостат. Кой котел ще е по удачен защото има разлика и в цената или ще ми предложите нещо различно? Греша ли някъде (ще се допитам и до инсталатор, но просто да знам в правилна посока ли вървя)?. Питам първо тук защото забелязах, че сте компетентни и ще ми помогнете. Благодаря предварително.


    Този пост е редактиран от vasko1983; 14-01-17 в 21:46.
    tutalka одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1912

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И двата са достатъчни, първият е по-добър, ама и по-скъп, може да управлява и рециркулация. Правилни са ти разсъжденията.
    tony34al и vasko1983 харесват това.

  10. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1913

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от vasko1983 Виж публикацията
    Здравейте, мисля и аз от другата година да минавам на газ и чета ли чета и се надявам да ми кажете и посъветвате дали вървя във вярна посока къща на 2 етажа област Пловдив 125 кв/м отопляема площ с външна изолация 8см EPS 20кг/м3 и вътешна изолация на втория етаж 10см вата на стените и тавана, първият етаж е каменен зид 50см, дървена дограма с двоен стъклопакет.
    първи етаж е с ниски тавани 2.20м
    кухня 1- 14кв/м 16 ал.глидери H500
    спалня 1- 10кв/м 12 ал.глидери H500
    спалня 2- 16кв/м 18 ал.глидери H500
    кухня 2- 12кв/м 15 ал.глидери H500
    Втори етаж:
    хол- 32кв/м 36 ал.глидера H500 тук ще е стайния термостат
    спалня- 14кв/м 16 ал.глидера H500
    детска- 10кв/м 15 ал.глидера H500
    кухня- 12кв/м 12 ал.глидера H500
    баня- 5кв/м ще слагам лира ама каква?
    или общо 140 ал.глидера H500 като глидера съм го смятал по 60W за работа в ниско температурен режим. Общите топлинни загуби на тези помещения съм ги сметнал 8500W при -15*C вън и 23*C вътре (незнам до колко е вярно и дали е възможно да са толкова), като глидерите 140x60W+лирата=9000W, което предполага ,че ще си покривам топлинните загуби (дали е така), но това е при -15*C, което при нас е рядкост при -5*C загубите ще са около 6.8кW при 0*C около 5.5кW (така мисля) системата ми е попътна, като мисля от котела да тръгна с Ф25 ППР carbon и разклонения Ф20 към всеки радиатор.
    Избрал съм два котела Bosch Condens 7000 3.7-15.9kW или Bosch Condens 2500W 2-14kW едноконтурни с обемен бойлер, и ако може препоръка за стаен термостат. Кой котел ще е по удачен защото има разлика и в цената или ще ми предложите нещо различно? Греша ли някъде (ще се допитам и до инсталатор, но просто да знам в правилна посока ли вървя)?. Питам първо тук защото забелязах, че сте компетентни и ще ми помогнете. Благодаря предварително.


    Помисли и за еднокунтурен котел + проточен бойлер. Получаваш независимост на отоплението и водата за БГВ. При повреда на някой от уредите. Обемния бойлер е ефективен ако ползваш и солари.
    vasko1983 одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    3
    #1914

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    И двата са достатъчни, първият е по-добър, ама и по-скъп, може да управлява и рециркулация. Правилни са ти разсъжденията.
    Би ли ме посъветвал какъв стаен термостат да си взема и подходящ обемен бойлер

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #1915

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте
    Става въпрос за панелен апартамент 80 кв.м.Има камина с водна риза към която са закачени радиатори, лира и бойлер.Дали е възможно да заменя камината с газов котел и използвам изградените лъчи до стаите?Мисля газовото котле да не бъде на мястото на камината и от новото място до колекторите да пусна нова линия?Всъщност има ли изисквания къде трябва да се постави газовото котле и някой има ли представа как става прекарването на газ в панелни блокове?

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #1916

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най-добре е газовото котле да е разположено на външна стена.Успех

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1917

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!
    Предстои ми газифициране тази година. Ориентирал съм се към газов котел Immergas Victrix 24 TT.
    Реших, че в моя случай е най-удобно да ползвам гъвкав маркуч за отвеждане на конденза от котела към канализацията. В инструкцията на котела пише, че мин. вътрешен диаметър трябва да е ф13. Предпочитам да е прозрачен.
    Питането ми е: Какъв точно маркуч да ползвам? Някакви идеи?

    Благодаря предварително!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1918

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз предлагам стайните термостати Computherm Q7RF. Разгледайте ги. Измерват с точност до 0,1°С - безжичен, програмируем, има възможност да се настройва отложен старт на програмите, настройва се чувствителността, може да се калибрира, могат да се заключват имат и други функции.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Josh Виж публикацията
    Здравейте
    Става въпрос за панелен апартамент 80 кв.м.Има камина с водна риза към която са закачени радиатори, лира и бойлер.Дали е възможно да заменя камината с газов котел и използвам изградените лъчи до стаите?Мисля газовото котле да не бъде на мястото на камината и от новото място до колекторите да пусна нова линия? Всъщност има ли изисквания къде трябва да се постави газовото котле и някой има ли представа как става прекарването на газ в панелни блокове?
    Прекарването на газовата тръба, до голяма степен зависи в района на коя газова компания се намирате. За целта се изготвя проект, който се съгласува с тях и надзора и чак след това се пристъпва към изграждане. Правилно е отбелязал: andyy " Най-добре е газовото котле да е разположено на външна стена." , за може да се изведат изгорелите газове, но трябва да е свързан и с водопровода и канализацията и естествено и с отоплителната система, захранен с електричество и газ не на последно място. Така, че добре е да се спрете на подходящ специалист който да реши всички тези въпроси вместо Вас. " Успех "

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1919

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Здравейте!
    Предстои ми газифициране тази година. Ориентирал съм се към газов котел Immergas Victrix 24 TT.
    Реших, че в моя случай е най-удобно да ползвам гъвкав маркуч за отвеждане на конденза от котела към канализацията. В инструкцията на котела пише, че мин. вътрешен диаметър трябва да е ф13. Предпочитам да е прозрачен.
    Питането ми е: Какъв точно маркуч да ползвам? Някакви идеи?

    Благодаря предварително!
    Аз ползвам пекс-ал тръба за парно мо мисля че може да стане спокойно с тръба за конденз на климатик тя си е мека.

  18. mcl
    mcl е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    1
    #1920

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, имам нужда от малко помощ. Имам газово котле бош конденз 2500 2-14KW с бойлер от промоцията , и сега ми остава да се изгради отоплителната инсталация. Аз съм изчислил според мен необходимите мощности ,но дали съм на прав път не съм сигурен.
    Спалня 37.17м3 необходима мощност 2230w панелен радиатор 3108w
    Кухня 37.65м3 необходима мощност 2259w панелен радиатор 3108w
    Хол 49.30м3 необходима мощност 2958w панелен радиатор 3552w
    Коридор 23.06м3 необходима мощност 1384w панелен радиатор 2220w
    Баня 9м3 необходима мощност 540w лира 1155w
    Апартамента е топъл по принцип има външна изолация с 10см EPS ,тази зима замерих в най студените дни температурата вътре не е падала под +16 °С при външна около -17°С.
    Ще бъда благодарен за помоща ви.
    Някой колега няма ли да изкаже мнение?
    Този пост е редактиран от mcl; 07-02-17 в 21:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе