Страница 76 от 166 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #1126
    Някои има ли представа (долу горе)до колко градуса ще се загрява водата
    ако боилера е свързан,като радиатор.
    Котелът ще е Бош конден 7000 3,7-16kw.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1127

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Никаква представа - зависи от голямината на радиаторите и с каква температура работи котела. Колкото са по-голями радиаторите, котелът ще работи с по-ниска температура и ще е по-евтино отоплението, но бойлерът ще е по-студен!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1128

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Моля, за мнения по следния казус !
    Имам с-ма за отопление на твърдо гориво. Изградена е с 1 цол подцинкована тръба. С-мата е с 4 радиатора. Отоплявам 3 стаи + баня. В четвъртата е камината с водна риза. От камината излиза тръба с 1 цол и отива към всеки радиатор и се връща от последния. На връщащата вода имам помпа Грундфос, монтирана на входа на камината. Радиаторите са подвързани на кръст с обезвъздушител на всеки един. С-мата не работи под налягане.
    Та въпросът ми е "Удачна ли ще бъде с-мата на газ с котел Vailant ecoTEC Plus VU 166/3-5" ?
    Живея на последен етаж, вътрешен (не е краен) апартамент. Прозорци PVC 6 камери и троен стъклопакет 4 сезона + обикновено + К-стъкло. Изолация на стените - външна 8 см стиропор. Вътрешна изолация - в перспектива окачени тавани.
    Благодаря на всички отзовали се !

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1129

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Перфектрн е за твоите цели

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1130

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Перфектрн е за твоите цели
    Благодаря ! Тревожех се, че такъв тип колектор не е най-удачният за затворена с-ма.
    И от там КПД на котела няма да е максимално.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1131

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е, системата трябва да стане затворена

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1132

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    delete

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    1
    #1133

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте.Предстои газификация в града ми и реших да мина на отопление с газов котел.Ще го използвам и за загряване на вода.Ще отоплявам 80 квадрата с 4 радиатора.И тъй като не разбирам нищо,ви моля да ми препоръчате марки котли,цени,мощност на котлите и т.н.Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1134

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами и аз не разбирам кой знае колко много от котли, но мога да ти говоря не на теория, а от пряк 4-годишен практически опит с парно на природен газ. Жилището ми също е 80 квадрата, по-точно 84, изолирано е и е със средно добра pvc дограма. Отоплявам го без проблем с три алуминиеви радиатора, свързани в колекторна връзка - един със 17 ребра в дневната и два с по 11 ребра в спалните + лира в банята + топла вода. Кондензен котел Bosch 3000W. Котелът върши чудесна работа на степен 4/7 или 5/7 в най-студените дни. На кучи студ отвън през зимата вкъщи може да се ходи по къс ръкав. Топла вода също по всяко време. Допълнително се ползва безжичен термостат със седмичен програматор за висок и икономичен часови режим, който определено пести сериозни пари, натрупани във времето, особено ако няма целодневно хора в жилището през определени дни от седмицата като делничните. Възвръща си инвестицията максимум за един сезон. Освен това ти създава един доста разглезващ комфорт на ставане на топло през студените зимни сутрини. Сметките също са много прилични - далеч по-малки, ако бих бил на ток.
    VanDan одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1135

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Горният пост е чудесен, ако само се уточни, че под сметки на "ток" не се визира с качествени климатици. Там сметките са си много по-ниски от газ и това е неоспорим факт. Но пък и комфорта е също толкова неоспорим на газ.
    Най-важното е котел с възможно най-ниска минимална мощност (колкото по-малка, толкова по-добре). Правилно сметната и изпълнена инсталация - тръби, радиатори, колектори. Дистанционен термостат с повече възможности да управлява котела. И изолация и топлещи съседи ако има такива .
    orlincho и Phoenix_1 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1136

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    VanDan, как да ти кажа, нямам пълна база данни за сравнение по текущи цени и не бих говорил без факти. Съседи с отопляеми жилища имам отвсякъде. Иначе съм правил експеримент само с електрическия бойлер един месец миналата зима, като бях спрял газовия и оставих само отоплението от котела, но получената двойна сметка за ток никак не ми хареса и веднага върнах на газовия следващия месец, тъй като реално топлата вода е много по-малкият процент в сметката. Имам наблюдение от летата, когато разходът на вода е дори двоен. Направих си една проста сметка сега от октомври до март, според реално получените и платени фактури, и се получава средномесечен разход от около 86 лв. на месец за отопление и топла вода, с най-висока сметка разбираемо за декември от 112,67 лв. Тоест, с водата идва около лев/м2 на месец за зимния период 2014/2015. Сега цената на газта падна с още 13%. Ако се запази поне наполовина до другата зима, то ще е още по-добре. Тези, които имат климатици и ел. бойлери, най-добре могат да си направят съпоставката. Моят опит ми показва,че най-голяма относителна икономия се постига, когато ползваш котела комбинирано и за отопление, и за топла вода. Разбира се, важно е какъв е котелът - там компромис никакъв! А безжичният термостат действително е голяма работа, прави ти живота по-удобен и малко или много намялава сметките месец след месец. При мен вече се е изплатил и ми дава допълнителни чисти икономии, препоръчвам го на всеки. И да, когато всички неща са правилно изчислени и подредени, без компромиси при дългосрочната инвестиция, тя ти се "отблагодарява" с времето.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1137

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Според мен е редно да не се говори за цени, а за консумация на газ за определен период от време.
    VanDan одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1138

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!
    Моля Ви за съвет: става дума за маломерен апартамент (55 кв. м. ЗП) на 3 ет. (последен) в малка многофамилна жилищна сграда, пусната в експлоатация в края на 2014 г.
    Състои се от дневна с кухненски бокс/трепезария (24 кв. м. с две външни стени - югозапад с голям френски прозорец - 240/233 към тераса и малък прозорец на север 120/140), спалня (12 кв. м. с една външна стена на север и голям прозорец на нея - 240/140), баня (3,4 кв. м.) и коридор (4,3 кв. м.).
    Има външна изолация 10 см. стиропор, вътрешна няма. Таваните са с h 2.58 m. Отгоре е плоча, изолирана с фибран. Первазите на прозорците са на височина 90 см.
    Сградата е газифицирана, в апартамента има кутия с колектор и под настилките са прокарани тръби за радиатори съотвено под малкия северен прозорец на дневната, под големия северен прозорец в спалнята и към банята, която е завършена от строителя и е поставена лира с приблизителни размери 90/45.

    Въпросът ми е какво бихте препоръчали да сложа като радиатори и газов котел предвид по-горе изброените характеристики на апартамента.

    Благодаря предварително!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1139

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най малкя възможен - примерно нещо такова: ТЕСИ ООД / Продукти / Отопление и БГВ - газови,пакетни решения / Пакети LUX
    Радиаторите трябва да се сметнат при dT=30*С.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1140

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря!
    Понеже имам прекарани тръби само за по един радиатор на стая, а и мястото е ограничено от дължината на прозорците, под които са изведени тръбите, мисля да сложа радиатори с максимално възможна височина - h800.
    Предвид че съм много бос с математиката, някой ще помогне ли с броя ребра, които трябва да поставя в дневната и спалнята? Виждам, че на произволен радиатор с височина h800 дават 180W при ∆Т 50°С.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе