Страница 48 от 166 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #706

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от IrinaPa Виж публикацията
    Благодаря за отговора Lazar. Бойлера е поставян преди 6 години и не знам какъв е модела. Със сигурност няма да си свързвам сама бойлер, а ще го оставя на инсталаторите, въпроса е щом е неподходящ, това как се отразява на работата на котела и на качеството на топлата вода, това не разбирам аз.
    Когато разглеждах комплектите котел и бойлер на Теси, видях, че там пише максимум 5 метра котела от бойлера. Това важи ли и в моя случай, защото на мен ще ми се получат повече от 5 м. тръби.

    И да попитам всички пишещи в темата, ако нямкой може да ме насочи за ПЛОВДИВ към кого да се обърна за да ми изгради инсталацията. Благодаря!
    Може ли някой да ми каже впечатленията си от електронен блок за управление на ДЕУ DBR-W21.Има опции за модулация на пламъка по стайна температура,по температура на водата ,както и за режим off/on с таймер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #707

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    В процес съм на изграждане на ВОИ и закупуване на газово котле за нея, и като непрофесионалист се нуждая от помощ. Ситуацията е следната :
    6992798a.jpg
    Втори етаж от къща отопляема площ66кв.м
    Първия етаж е обитаем от отоплени съседи с котле на твърдо гориво.
    Изолации:
    o таван – 5см вата и ГК
    o под - 4смXPS Fibran
    o външни стени – 10см Graphite EPS(предстои-есен 2014)
    o прозорци - 5-камерна PVC троен стъклопакет 36мм.
    Изграждам ВОИ с чешки полипропилен ф20, на три кръга:
    · Кухня и спалня (радиатори 25ребра х167w=4175w);
    · Детска и баня (радиатор 12ребра х 167w и лира 400w = 2404w);
    · Хол,тоалетна и стълбище (радиатори 34ребра х 167w = 5678w)
    ТОТАЛ – 12 257W сметнати при мах каталожна ефективност на радиатор H500.
    Колебания :.
    · Едноконтурен или двуконтурен
    · Конвенционален или кондензен
    · Мощност на котела
    · Марка на котела
    · В коя стая на поставя седмичен програматор
    · Безжичен или жичен програматор
    Въпросите ми са следните :
    · Как се свързва обемен бойлер при едноконтурен котел към ВОИ?
    · Преди колектора или като отделен кръг в колектора?
    o По-малък ли е разхода на газ при бойлер с голяма серпентина 120л, отколкото при проточния принцип?
    o Не изстива ли често водата в бойлера,което да значи често включване на котела?
    o За колко време ще може да се подгрее водата в бойлера до 60 градуса?
    o При продължително ползване няма ли опастност от свършване на водата?
    · Правилно ли съм определил броя на глидерите на радиаторите?
    · При малкия брой глидери, които имам има ли смисъл от кондензен котел? Ще успеят ли да се стоплят радиаторите при 55 градуса?
    o Мощност от 12кв, 16кв или по-голям да търся?


    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!!!
    ПОЗДРАВИ ОТ СТУДЕНО РУСЕ
    Този пост е редактиран от Kunchev; 26-01-14 в 01:36. Причина: Добавени детайли на картинката

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #708

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Малко объркано ми е на картинката .
    Дай още инфо - площ/обем на всяко от помещенията, топлещи съседи на първия етаж?, наименование на помещенията /не виждам тоалетната/, губи ми се стълбището?.
    ОИ в процес на изграждане ли е или вече е готова - глидерите на 500 закупени ли са /може ли на 600/, за да имаш мощност и за кондензен котел?
    Забележка: не съм професионалист.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #709

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Малко объркано ми е на картинката .
    Дай още инфо - площ/обем на всяко от помещенията, топлещи съседи на първия етаж?, наименование на помещенията /не виждам тоалетната/, губи ми се стълбището?.
    ОИ в процес на изграждане ли е или вече е готова - глидерите на 500 закупени ли са /може ли на 600/, за да имаш мощност и за кондензен котел?
    Забележка: не съм професионалист.
    Пооправих картинката с площ на всяко помещение и наименование. Съседите на първия етаж се отопляват с котле на твърдо гориво. ОИ е в процес на изграждане, но при глидерите няма да мога да имам промени.Прозорците ми са на ниво 80см от пода, а смятам радиатора ми да почва на 18см от него и се получава 18+58=76см и 4см аванс до подпрозоречната дъска.Има места, като хола, детската и стълбището където мога да увелича още глидерите, но не ми се вярва това да наклони везните в полза на кондензния котел,тъй като в другите стаи няма как да се компенсира.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #710

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Пооправих картинката с площ на всяко помещение и наименование. Съседите на първия етаж се отопляват с котле на твърдо гориво. ОИ е в процес на изграждане, но при глидерите няма да мога да имам промени.Прозорците ми са на ниво 80см от пода, а смятам радиатора ми да почва на 18см от него и се получава 18+58=76см и 4см аванс до подпрозоречната дъска.Има места, като хола, детската и стълбището където мога да увелича още глидерите, но не ми се вярва това да наклони везните в полза на кондензния котел,тъй като в другите стаи няма как да се компенсира.
    Защо не си направиш инсталацията с панелни радиатори. Тяхното топлоотдаване е най добро, а и са значително по евтини. Ще си освободиш средства за добър кондензен котел и бойлер за БГВ. Едноконтурен котел с примерна мощност 3-16кВт ще е идеален за теб. Вземи си добър/150 или 200л./ бойлер, но не го връзвай като радиатор, котела си има отделен извод за БГВ.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #711

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Има места, като хола, детската и стълбището където мога да увелича още глидерите, но не ми се вярва това да наклони везните в полза на кондензния котел,тъй като в другите стаи няма как да се компенсира.
    Така е много по-ясно.
    Може ли стълбището да се свърже на кръга на детската? Би било по-балансирано.
    Реално хола и детската са стаите, в които ще се живее. В спалнята не ти е нужна висока температура.
    Струва ми се, че залиташ към двуконтурен, защото няма достатъчно място за бойлер. Така ли е? Възможно ли е да бъде монтиран на стълбището?
    На твое място, аз бих решил в полза на едноконтурен кондензен с бойлер, но не бих изчислявал глидерите на максималната мощност от 167 Вт.
    Друг въпрос, който си задавам е достатъчен ли ще бъде дебита на 20 мм тръба за 22-25 глидера? По-скоро - да.
    Според мен няма да е проблем, ако кондензния котел излезе от кондензен режим и работи с над 55 гр. - това няма да е за дълги периоди от време.

  8.  
     
  9. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #712

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Само да вмъкна.Тази лира 400W в банята няма да топли. Моята беше същата и я изхвърлих. Сложих 4 алуминиеви ребра на 800мм. и сега си е баня.Само не трябва да се мокрят. Хубаво е като влизаш да се къпеш да е топло.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #713

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Много по-комфортно е с обемен бойлер,100-120 литра са достатъчни.Котел 1 контур кондензен 3-16 киловата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #714

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Защо не си направиш инсталацията с панелни радиатори. Тяхното топлоотдаване е най добро, а и са значително по евтини. Ще си освободиш средства за добър кондензен котел и бойлер за БГВ. Едноконтурен котел с примерна мощност 3-16кВт ще е идеален за теб. Вземи си добър/150 или 200л./ бойлер, но не го връзвай като радиатор, котела си има отделен извод за БГВ.
    ОК. Да направим калкулация:
    *Кухня 9кв.м - предвидени 9глидера 500H - 1500W(по каталог) заменям с панелен 600х600 - 1550W(пак по каталог). В кухнята не мога да увелича размера на радиатора.
    *Спалня 16кв.м - предвидени 17глидера 500H -2840W, заменям с панелен 600х1400 - 3700W. Увеличение от 860W.
    *Детска 10кв.м - предвидени 12глидера 500H -2000W, заменим с панелен 600х1200 - 3100W. Увеличение от 1100W.
    *Хол 16кв.м - предвидени 18глидера 500H - 3000W, заменям с панелен 600х1600 - 4200W.Увеличение от 1200W.
    *Стълбище 10кв.м - предвидени 12глидера 500H - 2000W,заменям с панелен 600х1600 - 4200W. Увеличение от 2200W.
    *WC 3кв.м - предвидени 4глидера 500 H -670W,заменям с панелен 500х600 - 1300W.Увеличение от 600W.
    *Баня 2кв.м - увеличавам лирата от 400W на 800W. Увеличение от 400W.

    Тотал увеличение от 6300W+12 200=18 500W.
    С тези радиатори и едноконтурен 3-16кВт системата ще бъде ли оптимална.Ясно ми е, че тези 18,5кВт са на темп. 80 градуса, съответно при 55 нещата ще са много по-различни.
    А относно бойлера така и не мога да разбера осезаема ли е икономията на газ при бойлер със серпентина, отколкото при двуконтурния на проточен принцип.При всяко къпане не се ли включва котела за доста време, през което да загрява серпентината и съответно да гори газ. И другия проблем при продължително къпане, няма ли вероятност от оставяне без топла вода,поне докато серпентината не я стопли отново?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Така е много по-ясно.
    Може ли стълбището да се свърже на кръга на детската? Би било по-балансирано.
    Реално хола и детската са стаите, в които ще се живее. В спалнята не ти е нужна висока температура.
    Струва ми се, че залиташ към двуконтурен, защото няма достатъчно място за бойлер. Така ли е? Възможно ли е да бъде монтиран на стълбището?
    На твое място, аз бих решил в полза на едноконтурен кондензен с бойлер, но не бих изчислявал глидерите на максималната мощност от 167 Вт.
    Друг въпрос, който си задавам е достатъчен ли ще бъде дебита на 20 мм тръба за 22-25 глидера? По-скоро - да.
    Според мен няма да е проблем, ако кондензния котел излезе от кондензен режим и работи с над 55 гр. - това няма да е за дълги периоди от време.
    Най-вероянтно няма да мога да вържа стълбището към детската, заради много тръби които ми се събират при колекторите.Принципно не съм решил за двуконтурен, по-скоро не ми е изяснено разхода на газ и времето за стопляне на бойлер със серпентина от едноконтурен + вероятността да свърши топлата вода (при консумация от жена ). Имам място за бойлер,който ще трябва да кача обаче на плочата на тавана-хоризонтален. Дали изолацията му ще е достатъчна, при неотопляемо помещение да запазва температурата си обаче?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ru6 Виж публикацията
    Само да вмъкна.Тази лира 400W в банята няма да топли. Моята беше същата и я изхвърлих. Сложих 4 алуминиеви ребра на 800мм. и сега си е баня.Само не трябва да се мокрят. Хубаво е като влизаш да се къпеш да е топло.
    Ще я заменя с лира с по-голяма мощност, банята е доста малка и се надявам вече че 800w ще вършат работа.
    Този пост е редактиран от Kunchev; 26-01-14 в 19:23.

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #715

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При двуконтурните котли минималната мощност е 6-7 кВт, което за твоето жилище от 66 кв.м. ми се струва повече от необходимото /предвид цялата продължителност на отоплителния сезон/. В същото време дебита на БГВ е достатъчен за ползване само в 1 точка.
    Преди икономията бих поставил въпроса за ефективността и функционалността - нали все пак целта е топло+вода.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #716

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Обмислям варианта на Tesy ТЕСИ ООД / Продукти / Отопление и БГВ - газови,пакетни решения / Пакети LUX / Пакет LUX 120 H. Котела е 3-12кВт???
    Между другото ще ползвам БГВ на газ само в банята т.е. на една точка. В кухнята с малък 5л бойлер под мивката, понеже разстоянието от мястото предвидено за котела до кухнята е доста голямо 8-9м.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #717

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз при мен съм заложил на следната формула: 80W на квадрат при DT 30 (мощностите по каталог делено на 2) за да може да работи в кондензен режим котела.
    Пример: за детска стая-южна,средна,гипс картон + 5см. вата на тавана, външна изолация 8см.,тухли Витенберг, прозорец с 5 камерна дограма със стъкло 4 сезона съм заложил 20 глидера H500. По каталог 113W на глидер 2260W за DT 30 е 1152,6W Разделено на квадратурата 14,7кв. 78,4W на квадрат. Формулата се запазва и в другите стаи като варира около 80W + - 2W на квадрат.
    Относно избора на котел едноконтурен 2-12kW, имай в предвид че голямата серпентина ти осигурява вода на проточен принцип ( почти де ) , но имаш преди да започне да топли отново резерв от ....( зависи от бойлера ) да кажем 150л. вода на 60%
    Този пост е редактиран от sreshtu; 26-01-14 в 21:48.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #718

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Котелът е добър, но аз бих ползвал топла вода и в кухнята. Къде ще е бойлера? Може и рециркулация да предвидиш, но го смятам за излишно - достатъчно е да пуснеш една тънка тръба, която бързо да се източва.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #719

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Котелът е добър, но аз бих ползвал топла вода и в кухнята. Къде ще е бойлера? Може и рециркулация да предвидиш, но го смятам за излишно - достатъчно е да пуснеш една тънка тръба, която бързо да се източва.
    Място за бойлера мога да предвидя на таванната плоча над банята, т.е той ще е много близо до котела 2м.Притеснява ме факта, че ще се намира в неотопляемо пространство и оттам дали затоплената вода няма да изстива значително по-бързо и така котела да се включва често.
    А кухнята е на над 9м от мястото предвидено да бъде бойлера със серпентина- доста надалеч.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Аз при мен съм заложил на следната формула: 80W на квадрат при DT 30 (мощностите по каталог делено на 2) за да може да работи в кондензен режим котела.
    Пример: за детска стая-южна,средна,гипс картон + 5см. вата на тавана, външна изолация 8см.,тухли Витенберг, прозорец с 5 камерна дограма със стъкло 4 сезона съм заложил 20 глидера H500. По каталог 113W на глидер 2260W за DT 30 е 1152,6W Разделено на квадратурата 14,7кв. 78,4W на квадрат. Формулата се запазва и в другите стаи като варира около 80W + - 2W на квадрат.
    Относно избора на котел едноконтурен 2-12kW, имай в предвид че голямата серпентина ти осигурява вода на проточен принцип ( почти де ) , но имаш преди да започне да топли отново резерв от ....( зависи от бойлера ) да кажем 150л. вода на 60%
    H500 по каталог не е ли 167W на глидер, аз поне така го бях видял и съответно смятал... Аз за стая 16кв.м съм предвидил 18 глидера, и съответно ако трябва да ги увеличавам във всяка стая за да излязат така сметките за кондензен режим... основната мебелировка в стаите ще бъде - РАДИАТОРЪТ
    А относно бойлера да разбирам, че е по-икономично от гледна точка потребление на газ от котела, да се избере бойлер със серпентина(едноконтурен) пред проточно(двуконтурен) ползване на БГВ?
    Този пост е редактиран от Kunchev; 27-01-14 в 00:58.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #720

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Място за бойлера мога да предвидя на таванната плоча над банята, т.е той ще е много близо до котела 2м.Притеснява ме факта, че ще се намира в неотопляемо пространство и оттам дали затоплената вода няма да изстива значително по-бързо и така котела да се включва често. А кухнята е на над 9м от мястото предвидено да бъде бойлера със серпентина- доста надалеч.
    9 метра нищо не е, моята баня е на 18 метра. Източвам огромни количества вода и пак летните ми сметки за топлата вода са 25-30 лв. за 4 човека.
    Лазар ти каза как става - с тънка тръба, за да идва бързо топлата вода. Може и изолация на тръбата да сложиш.
    През зимата е трудно да разграничиш разхода за газ за отопление и от разхода за БГВ.
    Някой с бойлер може да сподели за разхода си за БГВ през лятото ......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 166 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе