Страница 50 от 166 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #736

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Вие колко си мислите, че си харчи. В студено време (в Плевен стигна -15гр.) 12-15м3. за 22-23гр. са си нормален харч при добра инсталация и терморегулатор по правилата. Така че 4м3 за 14гр. и несъразмерна инсталация не е толкова ненормално. По-добре увеличете изолацията и ще има по-добър ефект. Котелът е икономичен само, когато не работи. Работи ли (какъвто и ще да е режима), той гори газ по 1.1лв. м3.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #737

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sbk_bg Виж публикацията
    Здрасти, упътването го имам даже на БГ. този ключ дето го казваш го знам 1: е за ............., а 2: е за вентилатора дали да смуче 3 секунди след изгасване или 5 минути след това не е за циркулационната помпа. ............
    Щом казваш, че знаеш .........., значи вярваш на българския превод.
    Защото в руското упътване мога да различа вентилатор от помпа и въздух от вода.
    Ако искаш виж и ти - написал съм ти къде и как.

    Аз също съм на мнение, че в такава малка система има достатъчно циркулация и ако усилиш помпата котелът ще се включва по-рано от сега.
    По-добре помисли за това, че минималната мощност на твоя котел е 9,8 кВТ, което е повече от максималната топлозагуба на твоето жилище - около 8 кВТ. Разликата, грубо казано, е преразход на газ.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #738

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Щом казваш, че знаеш .........., значи вярваш на българския превод.
    Защото в руското упътване мога да различа вентилатор от помпа и въздух от вода.
    Ако искаш виж и ти - написал съм ти къде и как.

    Аз също съм на мнение, че в такава малка система има достатъчно циркулация и ако усилиш помпата котелът ще се включва по-рано от сега.
    По-добре помисли за това, че минималната мощност на твоя котел е 9,8 кВТ, което е повече от максималната топлозагуба на твоето жилище - около 8 кВТ. Разликата, грубо казано, е преразход на газ.
    Относно опътването се оказва, че на много от езиците на което това опътване е преведено, всички преводачи са се оакали бая, все пак евала на руснаците. Оказва се този превключвател е наистина за циркулационната помпа, НО това закъснение е за пускането и' след като си точил битова топла вода, дали парното да ти тръгне след 3 сек. или след 5 мин. щот нали котела докато топли домакинската вода спира да топли парното. . А че глидерите ще се слагат още това ми стана ясно още от темите от предишните години. За изолация допълнителна си мисля за окачен таван с вата.

    п.с. в момента с малко ръчно баене съм докарал 8 минути горене до 80 гр. Вода и 30 мин. Почивка до 40 гр. Вода. Нон стоп ръчно: ) без термостата Което би било добре за някакъв положителен резултат, но за 4 часа борба 1 градус и половина нагоре и толкоз газ си е направо пълна трагедия ... Но все пак си е и натрупан опит

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #739

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    orlincho Принципно има логика в това което казваш и предполагам че има резон в нещата които казваш за увеличаването на глидерите в една инсталация. Относно увеличението на обема на водата в инсталацията обаче някак си не съм много съгласен: В един глидер H500 има 300мл. вода. В една инсталация за 90кв. за да се заложи на DT50 са нужни 64 глидера (съмнявам се някой да си заложи толкова малко глидери прочел тази тема) а, за DT30 125 глидера което утежнява обема на водата с 18л. Колко време му е нужно на котела в повече да затопли тези 18л. Хората са казали "За да стигне, трябва да остане" и тъй като почти никой не може да си изчисли идеално топлозагубите на жилището си, се презастрахова, което не винаги е най-удачното. Някои хора в действителност прекаляват и се получава обратния ефект на "студения радиатор". Така че, няма универсален вариант който да работи перфектно при всички.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #740

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    orlincho Принципно има логика в това което казваш и предполагам че има резон в нещата които казваш за увеличаването на глидерите в една инсталация. Относно увеличението на обема на водата в инсталацията обаче някак си не съм много съгласен: В един глидер H500 има 300мл. вода. В една инсталация за 90кв. за да се заложи на DT50 са нужни 64 глидера (съмнявам се някой да си заложи толкова малко глидери прочел тази тема) а, за DT30 125 глидера което утежнява обема на водата с 18л. Колко време му е нужно на котела в повече да затопли тези 18л. Хората са казали "За да стигне, трябва да остане" и тъй като почти никой не може да си изчисли идеално топлозагубите на жилището си, се презастрахова, което не винаги е най-удачното. Някои хора в действителност прекаляват и се получава обратния ефект на "студения радиатор". Така че, няма универсален вариант който да работи перфектно при всички.
    Съгласявам се с теб. Моя опит е с конкретен котел и панелни радиатори. Като им гледам техническите параметри радиаторите ми лапат по 15-18литра на стая което дава към 75+ литра радиатори а има и 2 лири и тръбен път 55м+ х средно 18мм тръби е към 55литра и си е доста повече спрямо твоите сметки горе. И системата работи при различни параметри.

  7. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #741

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте!Интересува ме дали мога да вържа два радиатора на една обща захранваща тръба 13мм вътрешен отвор?Радиаторите са 140х50тип22 + 120х50тип22.Ще работят с вода около и под 50градуса.Грубата мощност на двата радиатора е по-малко от 1800w.Благодаря ви!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #742

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не е точно в темата,но искам да попитам какъв газсигнализатор и магнет вентил да поставя.Фирмата ми предлага на цена 240 лв./без монтажа/.Аз намирам в сайтовете на цена 100 -120 лв.,но липсват технически характеристики и не зная дали си пасват по напрежение.Моля за съвет.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #743

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Привет!

    Като потребител на газово отопление следя темата за газовите котли от доста време насам, дори съм търсил, получил и вслушал в съвети на Лазар (моите уважения за което) в друг форум по същата тема.
    Та, конкретно на въпроса: поради авария трябва да подменя газов котел от старо поколение на 8-9г., естествено, както може да се досетите - преоразмерен - мисля с параметри 10-24кв.

    Изправен съм пред избор на котел за отопление на апартамент с изградена инсталация с радиатори от алум. глидери и последователно свързване със стандартните бели тръби предполагам с алум. вложка (незнам точното им название) с външен диаметър 2см. Изброявам помещенията по ред на свързване: кухня 15кв.м. - 17бр.х Н500; спалня 11кв.м. - 13бр.х Н500; спалня 15кв.м. 15бр.х Н500; хол 22кв.м. - с 1 радиатор от 30бр. ребра х Н350 и на отделен кръг баня 4-5кв.м с 4бр.х Н500. 2-ри ет. от 3, отопляеми 1-ви и 3-ти, но почти изцяло външен.

    Дилемата е дали да е конвенционален двуконтурен Бош Газ 7000 6.3-21кв. или кондензен двуконтурен Имергаз Виктрикс 26 2 l - 3-23,6кв. (3г. гаранция).

    Бих ли могъл да очаквам някаква икономия от конвенционалния Бош спрямо стария конвенционален котел (запознат съм с уреда, но при ползване в друго жилище), като се има предвид, че и двата са конвенционални? Т.е. по-ниската мин. мощност би ли реализирала икономия или просто ще се облекчи цък-цък режима на Бош-а спрямо стария котел, който си работеше така?
    Бих ли могъл да очаквам по-значителна икономия на Виктрикса спраямо Бош-а, т.е. заслужава ли си да се хвърлям на кондензния (макар, че ще имам проблеми с извеждането на конденза)? Моля за мнение за Виктрикса от запознати или отзиви на ползватели как е като икономия и надеждност.

    П.С. Прокарват се и някои мисли в главата ми за к-та на Теси кондезен котел+серп. бойлер - 3-12кв.м. или Имергаз Виктрикс Х 12 2l 1.9-12кв.+бойлер.


    Отделно искам да попитам как ви се струва този радиатор 30бр.хН350 - това правилно техническо решение ли е или е по добре да се раздели на две? Честно казано при ползване не се затопля целия, малко се засилва ако се изключат един или два от останалите радиатори. Опитван е да бъде обездушаван многократно, но това е положението.

    Обръщам се конкретно и към Magnolia, която до колкото си спомням е минала по този път и сега ако не се лъжа е с един от двата модела на Имергаз, да каже как се е отразило това на разхода й на газ и как е уреда като надеждност и комфорт на ползване?

    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от Smart_m; 12-04-14 в 23:19.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #744

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей! Ето моето мнение:

    За котела - според мен ще имаш сериозна икономия с конвенционалния БОШ /спрямо стария котел/, но с кондензен ще е още по-добре.
    За бойлер - ако можеш да го свържеш това е най-доброто решение.
    За радиатора - най-добре е големина до 20 глидера. Проблемът може да е в последователното свързване и дебита /недостиг/ на захранващата тръба на този кръг, но щом си изключвал другите радиатори по кръга и пак не загрява, значи че глидерите са му много.

    От начина, по който задаваш въпросите си правя извод, че си наясно и с отговорите /просто ти е трябвало още едно мнение/.
    Едно е сигурно - цената на газта ще расте и всяко техническо предимство ще има все по-голямо значение за икономията в бъдеще.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #745

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за намесата, legaltk!

    Виждам, че това, което си написал съвпада с моите размисли, но все пак като обикновен потребител исках да чуя и друго мнение по въпроса, както на някои от специалистите във форума, така и на някой, който е минал по този път - сменил е стар конвенционален котел с "типичните" мощности 10-24кв. с някой от изброените модели или подобни кондензни котли и може да даде преки впечатления и резултати.
    Изчаках известно време за някакви отговори или съвети, но явно с отминаването на отоплителния сезон замира и дискусията тук, а моя проблем не търпи повече отлагане и днес поръчах Имергаз Виктрикс 26 2 l - 3-23,6кв., с надеждата, че си заслужава инвестицията пред другия конвенционален БОШ ГАЗ 7000.
    Колкото до големия радиатор - замислям се за пускане на отделен кръг за този радиатор и радиатора преди него, т.е. отделен кръг за последните два, но тогава май ще се наложи да се слага колектор...

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #746

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Успех! и пиши за резултата, като имаш данни.
    Това за радиатора го консултирай със специалист, защото ако проблема не е само в дебита /спирал си 1-2 радиатора без резултат/, няма да получиш желания резултат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #747

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Тази година, Vaillant празнува своята 140-та годишнина. Слогъна е : 140 years of responsibility. For the world of today and tomorrow.
    По този повод пускат на пазара в България последното си 5-то поколение кондензни уреди. Цените, разбира се са намалени с почти 1000 лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #748

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, някой ползва(л) ли е хибридна система "газов котел+термопомпа въздух-вода"? Четох тази реклама Новата хибридна термопомпа на Daikin: решениe с върхова енергийна ефективност и икономичност, което да замени традиционните газови котли | Daikin
    Та от рекламата до истинската полза, мисля че е добре да се произнесат технически грамотните.
    Благодаря!

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #749

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз го възприемам като антиреклама, ама бъдещето ще покаже

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #750

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Всъщност идеята ми не е да рекламирам Дайкин. Като потребител ми е все едно производителя. Дадох линка колкото да не обяснявам идеята, все пак съм потребител и не разбирам от технически данни. Разбирам обаче (пак като потребител) идеята на онзи коефициент СОР "как с 1kW потребена енергия се получава няколко пъти повече отоплителна". Което очевидно се реализира с термопомпа, климатик, ...и за друго не се сещам. Може да пропускам нещо.
    Та идеята е да се коментира смисъла на тази (да кажем) диверсификация - ползваш електричество до момента, в който СОР спадне до неприемливо ниво, и след това газа. В обща система. Това ми е питането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе