Страница 56 от 166 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #826

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Моля за мнение за кондензен котел Immergas Victrix 24 tt.
    Този пост е редактиран от williecoyote; 14-10-14 в 23:58.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #827

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,котела ми е Bosch Condens 7000 управлението FW 200.Въпроса ми е ,ако се откачи това управление и се сложи безжично на Теси ,на същата двойка кабел ли се закача или има друго място в котела на което се връзва.Благодаря предварително!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #828

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Сакън, не на същото място, ама защо искаш да го правиш, губиш много от възможностите?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #829

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    От време на време ще ми се налага да го местя в другата стая и ще ми е по лесно с безжично.Мислех си да местя цялото управление FW200,но е хванато за стената и не става всеки път да развивам видиите,а незнам дали продават само стойката отделно.В книжката пише,че има аналогов изход за стаен термостат,там ли трябва да се върже,но той е с три крачета,а термостата на Тесито пише че е с двужилен кабел.Благодаря предварително.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #830

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от mario Виж публикацията
    Помагайте хора.
    Газов котел Unical Estral работи от 8 години. Проблем с БГВ - не затопля равномерно БГВ като прекъсва горенето в горивната камера, след около 10 секунди запалва отново и така на всеки 10 секунди - получава се редуване на топла и хладка БГ вода. Сменени платка и топлообменник - резултат никакъв. нормализира се подаването само когато е намален дебита на БГВ до 5-6 литра на минута. В режим отопление работи нормално.
    Ако някой може да даде съвет ще го почерпя подобаващо.


    Здравей
    ние имаме същият проблем в къщи.Котелът ни е на 4 месеца и използваме топлата вода само когато е лошо времето, защото имаме и колектори.Обяснявам на майсторите, че няма постоянна топла вода, а те казват , че нямало проблем.40 минути тече водата на най-топлото и така и не става постоянна температурата-10 сек. топла, 10 сек студена.Ти откри ли къде е проблемът?
    Този пост е редактиран от BODURSKA87; 23-10-14 в 17:08.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #831

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Честит първи сняг!

  8.  
     
  9. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #832

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, отново!
    Схема и описание на казуса има в началото на страница 55
    След няколко дни обикаляне и събиране на мнения и оферти, реших да се спра на следното:

    Котел: Кондезен, двуконтурен Viessmann 100W, 6.5-26kW, с жичен стаен програматор на същата марка.
    Решихме, че децата като пораснат ще се къпят "на корем", а имаме и вана.

    За да увелича мощността в общото помещение, имам възможност под западния прозорец, точно до котлето, да монтирам радиатор с 13 глидера.

    Глидери: Confort C700 (при дТ50 158W/глидер ; при дТ40 141W)
    С новия радиатор, инсталираните за дТ40 мощности добиват вида:

    хол+трапезария: 5640W
    детска стая: 2538W
    спалня: 2115W
    баня: лира 500/1440мм - 700W

    Общо: 10993W

    Презапасих се защото къщата си е студена, само спалнята няма северна стена.
    Така се надвишава и минималната мощност на котлето, с надеждата че ще успеем да се стоплим и в кондензен режим.

    Получих и 3 конкретни оферти, които са около 6500лв без ДДС!
    (в това число котел, доставка и монтаж на радиатори (тръбите и колектора са готови предварително), външно трасе 17м, проект, технически надзор, газ сигнализация)
    Понеже разните такси за монтаж, настройка, свързване, пуск и пр, ми се виждат завишени, ще ви помоля за мнение:
    Цената е добра/номрална/завишена!
    Благодаря на всички отзовали се!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #833

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравей DSB понеже и аз съм от Пловдив,ще ти кажа на мен колко ми излезе ,сам си прецени дали цената която са ти дали е висока.
    Котел Bosch Condens 7000 едноконтурен 3,7-15 KW
    Управление FW 200
    Газова линия 15 метра
    Подвързване към отоплителна инсталация,(имам котел на пелети)отидоха около 12 метра медна тръба ф28и толкова ф18,кранове колена и тетки.
    Комин за котела,малко скъп излезе,понеже трябваше удължаване и колена - 400 лева
    Документация,надзор, настройка.
    Всичко 4900 лева с ДДС.
    Котела го пуснаха на 28.10 на обяд, до днес 1.11 имам изразходвани 14 кубика,не го спирам изобщо и за момента се управлява по темп.на водата, управлението все още не е закачено.Към котела имам вързан и 300 литров бойлер.За сега съм много доволен,благодарско на Лазар за съвета за котел.С тези 3 KW мин.мощност е перфектен за топло време дори и при 40 градуса на водата.Помисли си добре за Висмана с тези 6.5 мин.мощност.Ако те интересва мога да ти пратя на лични,фирмата която ми прави инсталацията.Не че в Пловдив има много избор,но това е друга тема.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #834

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,ще помоля за мнения.Кой от трите котела бихте избрали и защо?
    1 - Котел Bosch Condens 7000 дноконтурен 3,7-15 KW
    2 - Кондензен Tesy Solo Compakt HR 12 - 3,4-11,5 KW
    3 - Кондензен Victrix X 12- 2 от 1,9-12 KW

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #835

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако имаш финанси за Bоsch Condens7000, си намерил твоя котел.С комина и упрвлението излиза към 3200.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #836

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Най-сетне и аз мога да се похваля като новодомец на газ. Все още ми е рано да коментирам разход и сметки на газ, но определено е много удобно. Монтирано ми е котле BAXI Luna 3 Comfort 1.12 едноконтурно с бойлер 150л. със серпентина . В стаите-15кв. с 20 глидера H500, 12кв. с 16 глидера H500, коридор-9кв. с 6 глидера H500. Дневна 32кв. 9 глидера H500 и вентилаторен конвектор Olimpia Spledit sl800. В банята естествено е лира, която ми е малко малка и ще бъде сменена. Котлето ми с управлението към него излезе 1950лв.(без монтажа). Управлението има адски много опции и режими на работа, даже има опция в която да си зададеш кое да ти е с приоритет дали бойлера или отоплението в определено време от деня или ноща.Страшно съм доволен от избора си, остава само да се види колко парички ще ми излезе да ми е топло.Надявам се усмивката ми да не бъде помрачена от дебели сметки за газ.Единственото нещо което мога да кажа като разход е затоплянето на бойлера което ми излиза 1м3 газ при температура на водата от 17% да се затопли до 66%.За сметките за топлото ще ги кометирам след като паднат достатъчно ниско температурите и поразуча настройките на програматора.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #837

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Очакваме развитие, ....... но няма да е скоро /при тези външни темп./.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #838

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи малко по-лошо за да го продаде малко по-евтино.
    А хората, които се ориентират само по цената, заслужено са жертва на подобни машинации.
    Джон Ръскин (1819 - 1900)

    Този пост е редактиран от eng.Neychev; 13-11-14 в 07:21.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #839

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    ЗДравейте, от няколко седмици се заинатих, поиграх си и докарах котлето WOLF да гори що годе нормално и горе долу с нормална стайна температура, НО днес ...... Днес като се прибрах от работа нещо не беше наред с топлото вкъщи. Забелязах че котела си включва и изключва нормално но радиаторите бяха на половина топли. Заех се с обезвъздушаване но пак същата работа. Мисля сега че е възможно да е запушен някакъв филтър/цедка/ от помпата към радиаторите. Моля за съвет?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #840

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Никой ли няма да даде съвет?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе