Страница 77 от 166 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1141

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Смятай ги на 115W - т.е. за голямата стая, 24м2, ще ти трябват 28ребра, а за малката 12м2 - 14ребра.

    ПС- извинявам се за недоглеждането относно площта на малката стая! Поправих се.
    Този пост е редактиран от tony34al; 10-05-15 в 13:13.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1142

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    28 ребра не са ли около 2.2 м? Ако се раздели на две се ядва, но аз имам тръби само на едната стена. Все пак, не е ли малко множко? Радиатор 2.20 на 89... Плашиш ме

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1143

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За да се отопляваш с 50-55*С температура на водата се иска повече ребра. Сега ще инвестираш малко повечко, но после ще плащаш нормални сметки или сега ще дадеш по малко и после ще получаваш месечни сметки от 250-300лв. За да се сметнат най прецизно мощностите необходими за всяко помещение, трябва да се изчислят топлозагубите при така направената изолация. Аз съм смятал примерно, като съм взел необходима мощност от 50W/m3, което все пак си е условно. Най добре е да се сържеш с добър инсталатор, който да огледа на място и да направи сметките, но според мен нещата са от горния порядък.
    Този пост е редактиран от tony34al; 10-05-15 в 13:07.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1144

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не ме разбирай погрешно, целта ми не е да пестя от еднократната инвестиция за радиатори. Просто съм ограничен откъм инсталация, а идеята да взема завършен апартамент изключва желанието ми да разбивам и прокарвам нови тръби
    Четох, че мога да сложа вентилаторен конвектор, но тогава май губя комфорта от отоплението на газ и по-добре да заложа на климатици...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1145

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Между другото, с два добри климатика за около 4000-4500лв. ще го отоплиш идеално този апартамент и сметките ти ще бъдат учудващо добри за теб.
    Аз, ако ще трябва да слагам конвектори и да плащам скъпата газ, то не бих се замислял, а направо бих взел два климатика, още повече, че инвестицията ще е съвсем малко по голяма от газовата. Сметките за тока ще я компенсират за макс 2г.
    Иначе горния вариант с TESY-то е най комфортен, а и ще бъде сравнително икономичен. В края на краищата решаваш само ти! Успех!
    Creep одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1146

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    40 глидера не са много, за това жилище, но лошото е, че има захранени само 2 точки - по-добре би било да има изводи и в коридора, и в банята за да поразпределят тези глидери. Може и с по-малко глидери - ще работи в по-високотемпературен режим, но няма да е съществен преразхода

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1147

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Lazar,
    той в банята има лира - значи има изводи и може да я смени с алуминиев висок радиатор. А коридора е само 4м2 и мисля, че няма да е проблем ако няма радиатор там. Аз бих пробвал с панелни радиатори.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1148

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е, то има големи лири по 1кВт или 500Вт в нискотемпературен режим, което хич не е малко

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1149

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Всъщност, големият френски прозорец е много близо до колекторната кутия. Може би, би могло да се изведат външно тръби (за да не се разбива) за още един малък радиатор, който да седи пред 2 от крилата на трикрилния прозорец (най-далечното е врата към тераса). То и средното се отваря за да стане още по-широка вратата, но ще го преживея някак си.

    Относно комбинацията котле-бойлер, щеше ми се да мина само с един уред, а и като че ли съм мааалко предубеден към марката TESY... В стари теми съм мяркал да се препоръчва BOSCH GAZ 3000 6-18kW, много ли мощен идва за мен?

    Още един лаишки въпрос: в банята има монтиран ел. бойлер на TESY 80L. Ако все пак се окаже, че се спра на варианта котле+бойлер, ще мога ли да монтирам газовия бойлер в банята, на мястото на електрическия?

    Много благодаря за помощта ви!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1150

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Бойлерът не е газов, а серпентинен и може да се сложи на мястото на съществуващия, но трябва да има тръби до котела за серпентината, ако ги нямаш - лошо. Марката Теси да не те притеснява - котелът се произвежда изцяло в Холандия, барабар с етикетите. Газ 3000 не е добър двуконтурен котел, от Бош най-подходящ е Condens 7000 3,7-16kW (едноконтурен, кондензен като Теси, но по-добър) или Gaz 7000 6.5-22kW (двуконтурен, некондензен), като естествено първия е за предпочитане, но и по-скъп. Имай предвид, че този сезон за последно се продават в Бг некондензни котли, после влиза забрана, както е на запад.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1151

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Как мога да разбера дали имам тръбите? (извинявам се, че снимката е обърната, но я прикачам директно през телефона)
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Creep; 11-05-15 в 07:47.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1152

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Котелът в задното помещение ли е, а бойлерът?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1153

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Aко изпълниш това, за което говорихме по горе, ще имаш 42 ребра Н800 и при температура на водата от 55*С/за да работи котлето в кондензен режим/ ще имаш обща отоплителна мощност от около 5.5кВт. Така, че даже и това котле ТESY реално е голямо, а ти искаш да идеш на по голямо. Според мен ще си много добре и с добър запас за много студени дни/-15; -20/.
    Специално за този пакет на TESY/котел+бойлер+управление/ отзивите са много добри. То си е 100% холандско производство и мисля, че Lazar може да ти сподели собствен опит от работата на такъв котел. А и цената на комплекта не е за пренебрегване - няма да намериш нищо друго на тази цена. Спред мен котела си е супер за такива малки апартаменти. При двуконтурни котли отиваш на доста по високи мощности заради проточното загряване на битовата вода.
    Бойлера ти в банята е електрически, а този в комплекта на TESY е комбиниран с вътрешна серпентина, като основното загряване е от газовия котел, а има и електрически нагревател. Бойлера не е газов! Така че, имаш избор - можеш да монтираш новия на мястото на стария, а можеш да си оставиш стария на ток и да вземеш само котел за отоплението. Според мен, първия вариант е в пъти по добър.

    ПС - Съжалявам писал съм по същото време.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1154

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ето една импровизирана схема на апартамента, който се опитах да опиша:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1155

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами най-вероятно няма пуснати тръби до серпентината и имаш 2варианта - или да се виждат в банята, или оставаш с ел.бойлера засега, а котела само за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе