Страница 117 от 166 ПърваПърва ... 67107115116117118119127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,741 до 1,755 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1741

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Виж документацията на СТ100, може там да е по-подробно описано...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1742

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Виж документацията на СТ100, може там да е по-подробно описано...
    ...това пише в документацията на СТ100 по въпроса



    съобразено със писаното в документацията на котела съм си правил горните изводи..


    ..ще съм благодарен - ако някой внесе повече яснота по моето питане
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1743

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Питане като питане. Определяш мястото на СТ100. Монтираш му основата. Измерваш разстоянието до котела. Купуваш многожичен двужилен проводник / шнур/ със сечение 0,5 или 0,75 мм2 и 50см по-дълъг от измереното разстояние. При котела двете жила на проводника се свързват към посочената букса / оранжевата/ след като се отстрани мостчето а при СТ100 по инструкцията. Те това е.
    Този пост е редактиран от I62; 24-10-16 в 23:46.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1744

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    Питане като питане. Определяш мястото на СТ100. Монтираш му основата. Измерваш разстоянието до котела. Купуваш многожичен двужилен проводник / шнур/ със сечение 0,5 или 0,75 мм2 и 50см по-дълъг от измереното разстояние. При котела двете жила на проводника се свързват към посочената букса / оранжевата/ след като се отстрани мостчето а при СТ100 по инструкцията. Те това е.
    I62 ... Благодаря за изчерпателния отговор!, - единственото неизвестно ..остава дължината на кабела /максимално допустимата/, при моя случай кабела е с дължина 25-28 метра - 2 х 0.5 усукани жила
    Този пост е редактиран от JordanS; 25-10-16 в 00:40.

  6. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1745

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колега пробвай. Опъни кабела без да го монтраш и свържи СТ100 с котела.. Ако се получи - ОК. Ако не купи си проводник 2х0,75. До 17 метра е изпробвано 2х0,5 работи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1746

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    един въпрос от практична гледна точка. Как ще е по-икономично да поставя копчето за бойлера с топла вода на max и така да си стои или като стопли бойлера да го изключа докато изразходя топлата вода. Бойлера е 150л и водата стига за два дни за хигиена и кухненски нужди. Ако копчето е на max постоянно, котела ще се включва да топли при спадане температурата на водата до достигане на зададената, в другия случай пък ще трябва да нагрява по-дълго за да стопли целия обем на бойлера, та се питам как е по-добре. Кажете от вашия опит.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1747

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    То повечето сме с двуконтурни котли, защото такива се предлагаха масово преди години. Сега вече има и колеги с едноконтурни, но май не влизат много често в тази тема. Нищо не ви пречи да пробвате вариантите и да си изберете сами, което ви устройва повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1748

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Отвратен съм от превода на упътването, ръководството, паспорта или както там се нарича по съвременните критерии.
    За справка: прочетете последното изречение преди точка 4.5 в пост № 1742 на колегата Йордан.
    А има още неописуемо количество бисери. Ако наречеш преводачите некомпетентни, просто ще им направиш комплимент.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #1749

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Може ли да дадете съвет за максимална температура на потока? Според инсталатора няма смисъл да е повече от 70°, но доколкото разбрах от разяснения на представители на Бош няма нужда да се ограничава, тъй като CT 100 управлява по външна и вътрешна температура.

    Става въпрос за нискотемпературна инсталация - има го заложено в настройките за регулиране на отоплението "1-Влияние на помещението", но при избор не променя температурите...

    Благодаря предварително за отговорите!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1750

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте,
    един въпрос от практична гледна точка. Как ще е по-икономично да поставя копчето за бойлера с топла вода на max и така да си стои или като стопли бойлера да го изключа докато изразходя топлата вода. Бойлера е 150л и водата стига за два дни за хигиена и кухненски нужди. Ако копчето е на max постоянно, котела ще се включва да топли при спадане температурата на водата до достигане на зададената, в другия случай пък ще трябва да нагрява по-дълго за да стопли целия обем на бойлера, та се питам как е по-добре. Кажете от вашия опит.
    При мен врътката е на макс. точно преди да щракне това е 50 градуса,не съм имал нужда да стои на повече.Остави го да си нагрява когато падне температурата.Той дозарежда бойлера за не повече от 5 минути.А и сметката за топла вода е пренебрежително малка ( по мои наблюдения не повече от 15 лева на месец,а и моя бойлер е 300 литра.)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Здравейте,
    Може ли да дадете съвет за максимална температура на потока? Според инсталатора няма смисъл да е повече от 70°, но доколкото разбрах от разяснения на представители на Бош няма нужда да се ограничава, тъй като CT 100 управлява по външна и вътрешна температура.

    Става въпрос за нискотемпературна инсталация - има го заложено в настройките за регулиране на отоплението "1-Влияние на помещението", но при избор не променя температурите...

    Благодаря предварително за отговорите!
    При мен максимална температура на потока не е ограничена.Но е намалена макс.темп.на кривата на 70 градуса.Влияние на помещението го направи на 100 процента,то реално отговаря на 30 процента.При мен е така и работи идеално вече 2 години

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #1751

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте и благодаря на всички за мненията във форума.
    Успях да изчета почти всички страници тук и намирам информацията за наистина много полезна.
    Моля ви за препоръка за доказана фирма/специалист от София, която да ангажирам с точните изчисления на необходимите ребра радиатори, полагането на котел и отоплителна инсталация. Овергаз ми направиха оферта, но и бе да съм голям специалист ми се струва, че „отбиха номера“. Все пак те имат интерес ние потребителите да плащаме по-високи сметки.

    До какви изводи съм стигнал до момента:
    А)Установих, че ми трябва малък по мощност котел, едноконтурен, защото имам бойлер със серпентина. Спрял съм се на три:
    Immergas Victrix X 12 2 I
    Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23
    Tesy KOMPACT SOLO HR 12

    Мой фаворит след съветите на LazarG e Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23. Моля, ако имате коментари, съвети, препоръки за друг котел и защо трябва да избера един пред друг, бихте помогнали допълнително във вземането на най-правилното решение.
    Апартамента е малък с чиста площ от 43кв състоящ се от:
    Спалня: 12,72 кв м
    Хол и кухня: 20 кв м
    Антре/коридор: 5.45 кв м
    Баня: 3.88 кв м
    Изолиран, но не знам с колко сантиметра изолация. Тухлен е. На 2-ри етаж, като и от горе и долу съседите ми се топлят. Имам 3 външни стени. На тях има 2 външни двойни прозореца, 1 единичен и две врати за излизане към тераса.

    Б) Програматор съм избрал отново на Бош CW100. Ако имате коментари и препоръки, пишете.


    В) Относно броя на ребрата, установих от форума, че мощността на инсталацията при 45-50С трябва да е поне 2 пъти по-голяма от минималната мощност на котела. Коментари? Не разбрах какво трябва да взема предвид обаче, за да влезе котела в кондензационен режим? Моля за пояснение някои от по-опитните във форума.
    Другият ми дерт е с изчислението на топлозагубите. Там общо взето нищо не разбрах, така че ако някои отговори на молбата ми за препоръка на добър специалист, това няма да се налага да го правя.
    Г) Четох доста мнения относно какво ФИ трябва да са тръбите, но моите са вече монтирани, така че нека някои да погледни прикачените снимки и каже дали са ок и ако не, какво трябва да се направи, за да се неутрализира този недостатък.
    Д) Свързването на котела със серпентинен бойлер. Доколкото разбрах, трябва да пусна тръба от котела до бойлера? Има ли друг вариант? Например от лирата към бойлера?
    Е) Къде трябва да влиза тръбата в радиаторите – отгоре или отдолу? А откъде трябва да излиза?
    Моля за всякаква информация, която да помогне за вземане на правилните решения. Целта е отопление с МИНИМАЛНИ месечни сметки за ток, дори и това да струва малко повече като първоначална инвестиция.
    Предварително се извинявам, ако въпросите са нелепи, но имате предвид, че това ми е първият сблъсък с отоплителни инсталации и откровено казано, не ми е силна страна.
    Благодаря предварително за отговорите и за отделеното време.


    [IMG][/IMG]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1752

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Емилио Виж публикацията
    Здравейте и благодаря на всички за мненията във форума.
    Успях да изчета почти всички страници тук и намирам информацията за наистина много полезна.
    Моля ви за препоръка за доказана фирма/специалист от София, която да ангажирам с точните изчисления на необходимите ребра радиатори, полагането на котел и отоплителна инсталация. Овергаз ми направиха оферта, но и бе да съм голям специалист ми се струва, че „отбиха номера“. Все пак те имат интерес ние потребителите да плащаме по-високи сметки.

    До какви изводи съм стигнал до момента:
    А)Установих, че ми трябва малък по мощност котел, едноконтурен, защото имам бойлер със серпентина. Спрял съм се на три:
    Immergas Victrix X 12 2 I
    Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23
    Tesy KOMPACT SOLO HR 12

    Мой фаворит след съветите на LazarG e Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23. Моля, ако имате коментари, съвети, препоръки за друг котел и защо трябва да избера един пред друг, бихте помогнали допълнително във вземането на най-правилното решение.
    Апартамента е малък с чиста площ от 43кв състоящ се от:
    Спалня: 12,72 кв м
    Хол и кухня: 20 кв м
    Антре/коридор: 5.45 кв м
    Баня: 3.88 кв м
    Изолиран, но не знам с колко сантиметра изолация. Тухлен е. На 2-ри етаж, като и от горе и долу съседите ми се топлят. Имам 3 външни стени. На тях има 2 външни двойни прозореца, 1 единичен и две врати за излизане към тераса.

    ...

    Благодаря предварително за отговорите и за отделеното време.


    [IMG][/IMG]
    Добре дошъл във ФОРУМА колега ....


    и аз-като собственик на едно-контурен Bosh condens 2500 W (WBC 24-1 DE) залагам на Боша,
    за съжаление не мога да споделя реални впечатления...понеже от 1 месец котела е монтиран но чакам .СИТИГАЗ да се организират и да ни "пуснат ГАЗА" ..,
    комшията...си е избрал точно ТВОЯ фаворит, 14kW Бош...но той сега строи къщата от "нула" и се е спрял на подово отопление и ми говори за някакви работни температури на котела 30-35° .... /той също чака ГАЗ../
    ..моят контролер е СТ 100 - още не е свързан т.е. - никакъв опит
    Успех с избора!,

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1753

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Той Лазар хубаво препоръчваше само Бош, но те имаха конкретна промоция, която най-вероятно не е валидна вече. Отделно той си работи с тях и според мен е леко пристрастен. Иначе вече имаме потребител с проблем в току-що монтиран такъв Бош. Аз пък нямам никакви проблеми с моя котел от Имергаз вече 8г. Така че не отписвайте моделите на Имергаз. Марката е качествена, има си всичко - котли, управления и т.н.
    По отношение на брой и големина радиатори - тук важи максимата - колкото повече, толкова повече. Малката инсталация води до много проблеми - студ и парадоксално високи разходи. Твърде голямата няма никакви важни проблеми, освен заетото място. Дори и преоразмерена, инсталацията ще се "отплати" с работа на по-ниска температура на водата и икономия.
    Колкото до подово отопление и газов котел, според мен е грешка. Имаш ли подово, отиваш на термопомпа и сметките са в порядъци по-ниски при най-високо ниво на комфорт. Просто подово много трудно се прави в готово жилище, иначе е без конкуренция в комплект с термопомпа.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1754

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Промоцията си продължава до края на ноември. Колкото до пристрастието - може и да си прав в някаква степен, затова не обичам да давам препоръки. Нека обаче да се има предвид, че аз си избирам сам с коя марка да работя и това е информиран избор. Тоест ако предпочитам да работя с някоя марка, то това е на базата на претегляне на плюсове и минуси, а не защото имам достъп само до тази марка или пък имам някакви задължения. Имам относително еднакъв достъп до всички марки, имам информация за предимства, недостатъци, възможности и съм преценил, че е излишно да се разкъсвам между десетки марки, да се изживявам като пенкилер. Така че, ако аз претегляйки плюсове и минуси съм се спрял да работя с определени марки, то няма как да се очаква да препоръчвам нещо друго. И не ми харесват тълкования, че съм препоръчал нещо си заради факта, че работя с тази марка. Точно обратното - работя с дадена марка, защото ми харесва, а щом е така - не виждам причина да препоръчвам нещо друго.
    А колкото до подово отопление с газов котел - няма по-добро от това. Термопомпата също добре се комбинира с подово, но е многократно по-скъпо вложение и трудно и скъпо топли бойлер. За сметка на това охлажда, но пък иска конвектори. А бе така е - на земята няма рай

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1755

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Някъде да съм написал, че си "обвързан" с Бош. Ти преди препоръчваше Теси по същия начин. Това си е твое право. Но пък не съм съгласен, че само Бош е панацеята в момента на пазара. И само това име да се повтаря във всеки пост. А и реално се появи потребител с проблем с точно прясно монтиран такъв Бош. За Имергаз нямам спомен скоро някой де е писал за проблеми. Имергаз са много сериозна фирма, с традиции и качество. Не ми изглежда правилно, тоталното им неглижиране тук в последно време. Това че ти примерно не работиш с тях, то други хора работят. Има и други марки с котли с ниска минимална мощност, не е като едно време. За това писах да се избира в момента кое е на изгодна цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе