Страница 28 от 90 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #406

    Отговор: Избор газов котел

    Бе не знам дилъра ли ти го хвали или ти си дилъра, но за мен Аристон е марка домакински уреди и е далеч от марките с традиции в отоплението. Кой сервизира тази марка? Обучения, сертификати? Икономичността се изразява с КПД или коефициент на ефективност, аз мога да приложа протокол от замерване с газанализатор на С2300, EEf=110.8 - най-високата, която съм замервал изобщо! Нещо за Аристона? По кои технически характеристики е по-добър? Степента на модулация и на двата е 1:10. Тръбите на топлообменника не са "по-големи" (каквото и да значи този термин) от на Боша, а от предния модел Аристон. Боша не е с тръбен топлообменник. За този модел чувам за първи път, явно е нов, но Боша изкара един сезон и се доказа, вече е масов модел с гарантиран бърз сервиз. Цената на Аристона е със 700лв отгоре, което е почти 30%! Кое друго да им сравняваме?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #407

    Отговор: Избор газов котел

    Между другото Ariston Thermo няма нищо общо с Merloni Group (производителят на домакинските уреди), който сега е част от Whirlpool. До преди няколко години бяха най-големият производител в Европа на подобен род техника (от 60-е години работят в това направление). Аз съм с Ariston Genus Premium Evo (предишния топ модел) - оплаквания нямам. Тих е, голям дебит на топла вода (над 28 kW максимум на БГВ), много нисък минимум, Да е по-икономичен - едва ли. Не мисля, че има големи разлики при котлите на една и съща или близка цена. Ако е за София - имат си сервиз. За провинцията не знам. Всеки си рекламира стоката, тъй че на търговци няма нужда да се вярва. Аз щях да взема Имергаз или Аристон, защото тогава Бош не предлагаха оптимален за моите условия двуконтурен котел.
    Този пост е редактиран от Vizi; 13-07-19 в 10:09.
    VanDan и Lazar харесват това.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #408

    Отговор: Избор газов котел

    За справка - Бош е най-големият европейски производител на газови котли от 2015г насам:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...uOYIaoyzLQv8HC
    Vizi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #409

    Отговор: Избор газов котел

    Никой не спори за БОШ, Лазаре. Прсто споменавам, че Аристон далеч не е фирма за перални, правеща газови котли. По-скоро Аристон Термо Груп (защото е собственик на много марки) няма много общо с бранда за бяла техник Аристон и е не само европейски, но и глобален водещ производител на техника за подгряване на вода (включително и газови котли) с дълги традиции. Имам наблюдения и върху Имергаз (при близки приятели) - никакви оплаквания и то в едния случай 9 години с двуконтурен кондензен котел. В София иабор има голям, защото всички имат сервизи тук. В провинцията май са само Имергаз, БОШ и Висман.
    PS:
    Ако търгашът дава добра цена, няма лошо човек да вземе Аристон. На мен ми свалига 600 лв от каталожната цена като казах, че ще взема Имергаз, защото е по-евтин и изведнъж от най-скъп, стана най-евтин избор Аристонът. Може и късмет да е било, но аз съм ок с избора си за сега. Да се надяваме, че и за в бъдеще ще е така.
    Този пост е редактиран от Vizi; 13-07-19 в 12:04.
    VanDan одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #410

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от boschli Виж публикацията
    Здравейте,

    Пиша тук малко като продължение, за съжаление оригиналната тема за избор на газов котел в която писах е била заключена на 30ти Юни.
    Тук може да се види оригиналният ми пост.

    Накратко: бях се спрял на малък едно-контурен котел с обемен бойлер като най-разумен вариант, сградата обаче е нова и ми разрешават да ремонтирам на акт 15, но не ми дават да изрежа замазката за да добавя нови тръби от котлето до бойлера, защото в коридора минава линията за газта.

    Въпросът ми е: възможно ли е да разделя тръбите за лирата в голямата баня в комбинация с някакъв колектор за да топлят лирата и от тях да се топли и бойлера, който ще бъде разположен в съседната малка баня?
    Ако съм разбрал правилно едно-контурните имат само един отоплителен кръг (няма отделен за бойлер?).

    Ако е възможно, как се прави връзка между котела и бойлера за да знае котела кога да затопля водата?

    Здравейте отново,

    имам продължение на по горе споменатият въпрос, вече имам възможност да положа тръби от котлето до малката баня.

    - Въпросът е какви тръби 16 или 20мм диаметър?
    - Трябва ли да положа в канала и кабел за сензор от бойлера до котела? Ако да какъв кабел?
    - Двама човека вече ме разубеждават да не взимам хоризонтален бойлер, били проблемни?

    Хоризонтален бойлер би ми спестил доста проблеми с пространството, ако мислите че си заслужават какъв бихте ми препоръчали?

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #411

    Отговор: Избор газов котел

    Случайно влязох темата и нищо не съм чел от нея последните две години, само разгледах картинката от последния пост.

    И да кажа, че никак не ми харесва идеята "котел в дневна", направо ми избоде очите и не се сдържах да не напиша неодобрението си.
    Ако щете ме обявете за динозавър, но аз такова нещо в моя къща/апартамент няма да направя !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 16-07-19 в 21:37.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #412
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И да кажа, че никак не ми харесва идеята "котел в дневна", направо ми избоде очите и не се сдържах да не напиша неодобрението си.
    Ако щете ме обявете за динозавър, но аз такова нещо в моя къща/апартамент няма да направя !
    И що? Поради какви съображения? Ами човекът като няма друга възможност!

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #413

    Отговор: Избор газов котел

    То при желание и мотоциклета можеш да си паркираш за нощуване в дневната

    ... Освен това не личи да няма място на конкретната картинка. Малката тоалетна е 1,5 х 1,8 - предостатъчно да се отдели допълнително малко сервизно помещение (или ниша) за котела и бойлер. Ако трябва и малко от антрето ще се вземе, за да не се прецака тоалетната откъм квадратура.

    А да не говорим, че на кухненския плот няма място за една салата да нарежеш - задължително трябва миялната и пералната да са вградени и пак е малък плота за готвачката.
    И махането на котела от дневната, ще позволи удължаване на плота.

    ПП
    И още - в малката спалня, радиатора по-добре зад вратата - някой вертикален

    ПП2
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 16-07-19 в 22:38.

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #414

    Отговор: Избор газов котел

    Като гледам картинката, тоалетната граничи със съседен апартамент. Откъде ще излезе комина на котела, като няма външна стена. Или бъркам нещо.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #415

    Отговор: Избор газов котел

    Тук ме хвана неподготвен !
    Какви са регулациите за комина на котела ?
    Отдушниците в банята не стават ли да се "прикачиш" към тях ?

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #416

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Отдушниците в банята не стават ли да се "прикачиш" към тях ?
    До тук звучеше много компетентно.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #417

    Отговор: Избор газов котел

    Ти си решаваш.
    Ако бях на твое място, щях да намеря решение така както си е на картинката котела в антрето, то да го включа към комина в дневната.
    В банята може и да се говори за отдушник само, но в дневната със сигурност имаш сериозен комин на който да закачиш дори печка на дърва.

    Само не ми разправяй, че да пробиеш стената и да го пуснеш навън е разрешено в нормативната уредба, а в същия момент нямаш комин в дневната.
    Не знам докъде са се променили нормите за жилищно строителство, но силно ще се учудя, ако поне един класически комин не е задължителен за едно жилище.

    ПП.
    Имаш място за ниша и в голямата баня, откъм страната на коридора.
    Душкабината става правоъгълна и заема целия един край от банята - то това е и по-добър сценарий за душкабина отколкото тази малката и заоблена на картинката, която е най-много с радиус 90 см. При правоъгълна можеш да имаш 90 x 120, като ще се наложи леко да изтеглиш мивката и тоалетната чиния.
    А да се къпеш в душкабина 90 x 120 е далеч-далеч по-комфортно отколкото в заоблена с радиус 90 !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-07-19 в 00:17.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #418

    Отговор: Избор газов котел

    Не си в час с газовите котли. При тях комина е от две части, едната част смукателна, другата изпускателна, разположени коаксиално. Не става да го бухнеш в комин.

  17. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #419

    Отговор: Избор газов котел

    Точно.
    MitkoS, разгледай една инструкция за монтаж на газов котел и ще видиш за какво става на въпрос.
    Този пост е редактиран от zh; 17-07-19 в 08:50.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #420

    Отговор: Избор газов котел

    MitkoS може и да не разбира от монтаж на котли, но съм съгласен с него, че котелът не трябва да е в дневна или спалня. Винаги ще има шум, каквато и марка да сложиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 90 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе