Страница 25 от 91 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1351
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #361

    Отговор: Избор газов котел

    Колега,
    По-горе спомена, че съседи са ти четирите географски посоки. В този дух си мисля, че едва ли ще ти се размине без конвектори (радиатори).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #362

    Отговор: Избор газов котел

    Ако му е наистина добра изолацията няма да е проблем. Стените би трябвало да са с 10 cm, а таванът с 20 ако не се лъжа. Сложи грубо през стени и таван 12 W на метър квадратен. Загубите ще са най-вече през прозорците и пода ако отдолу няма никой. Виж през лятото ще са необходими климатици със сигурност.
    Между другото и аз мисля, че ще минете и без подово. При достатъчен на брой, правилно поставени радиатори комфортът е екстра - тогава и минимумът няма да ви интересува чак толкова, но над 4kW е множко за нашите мижави жилища.
    VanDan и tony34al харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #363

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Колега,
    По-горе спомена, че съседи са ти четирите географски посоки. В този дух си мисля, че едва ли ще ти се размине без конвектори (радиатори).
    Прав си колега, казаха ми, че ако искам да ползвам само подово, топлозагубите идват малко повече и ще трябва допълнителна изолацията. Няма да стане с предвидената. Минимум 20 см топлоизолация за тавана и 12 см за стените.

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ако му е наистина добра изолацията няма да е проблем. Стените би трябвало да са с 10 cm, а таванът с 20 ако не се лъжа. Сложи грубо през стени и таван 12 W на метър квадратен. Загубите ще са най-вече през прозорците и пода ако отдолу няма никой. Виж през лятото ще са необходими климатици със сигурност.
    За съжаление таванът е 12 см XPS. Може би ще трябва да говоря със строителя да я увеличи на 20. А стените ще са 10 EPS, тях смятам да ги направя 12.

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Между другото и аз мисля, че ще минете и без подово. При достатъчен на брой, правилно поставени радиатори комфортът е екстра - тогава и минимумът няма да ви интересува чак толкова, но над 4kW е множко за нашите мижави жилища.
    В какъв смисъл го казваш, че мога да мина и без подово? Идеята за подовото дойде от това, че е по-комфортно и, че няма да имам радиатори по стаите. Особено в хола и кухнята, там прозорците, те направо са си врати, от пода до тавана, са много големи и радиатори не могат да се слагат под тях.

    Апропо, един съсед, който работи в Щутгарт в сферата на строителството ми каза, че там за топлоизолация на стените слагали 16 см. каменна вата. Прозорците ги правели с троен стъклопакет. Аз много се чудя за този строен стъклопакет. Първо казват, че крилата стават много тежки и има опасност от проблеми след години. Второ коефициентът на топлопреминаване при тройния е 1-1.2 w/m²K, а при двойния е 1.4 W/m²K.

    Този пост е редактиран от fvazharov; 10-03-19 в 08:45.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #364

    Отговор: Избор газов котел

    12 cm XPS също не е малко. Мързи ме да мисля, че е Неделя, но тези 12 W на m2 би трябвало да може да ги постигнеш и с тази дебелина. Разбира се - повече е по-добре. Аз съм твърдо за тройния стъклопакет. Освен по-малко загуби, той обезшумява далеч по-добре. Ако го направят крилото като хората с необходимата армировка - нищо няма да му стане. Аз също имам витрини и пред тях съм сложил ниски и дебели радиатори - по мое мнение (и не само мое) добре стоят. За разлика от мен, всички съседи си туриха високи и евтини радиатори и не им пука за гледката, защото разликата в цената е чувствителна. Вярно е, обаче, че кеф цена няма. Демек след като те кефи подово - подово.
    Тези 1,4 W на m2 през двойния стъклопакет са ала/бала. Като се има предвид как ще монтират дограмата и как хубаво ще духа през уплътненията - загубите ще са доста повечко, а и тези 1,4 и те не знаят как са ги измислили. Между другото и да не подухва през уплътненията, въздух пак трябва да влиза, защото ще се издушите и следователно ще се отварят прозорците. С други думи - загубите не могат да станат 0. Има рекурпелатори, които осигуряват постоянен свеж въздух с минимални загуби. Не знам до колко има смисъл за БГ,
    Що се касае за вата вместо EPS - твърдо да, но кога ли ще стане.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #365

    Отговор: Избор газов котел

    fvazharov, 10см EPS за стените и 12см.XPS. за тавана са достатъчни и отговарят на нормативите. Не знам кой какви глупости ти говори, но с такава изолация спокойно може да се направи само с подово. Вземи си ОВК проекта там са написани мощностите за всяко помещение. Сметни си по 80W/m2 за подовото на всяко помещение и виж дали тези мощности са по-големи от тези която са ти сметнали по проект. Ако в някое помещение подовото не стига ще допълниш с малък радиатор, но се съмнявам да се наложи.
    п.п при подовото имай в предвид, че трябва постоянно да топлиш, защото е много инертна система. Не може да си играеш и да го спираш и пускаш докато си на работа.
    Този пост е редактиран от bobivg; 10-03-19 в 10:36.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #366

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не знам кой какви глупости ти говори, но с такава изолация спокойно може да се направи само с подово. Вземи си ОВК проекта там са написани мощностите за всяко помещение. Сметни си по 80W/m2 за подовото на всяко помещение и виж дали тези мощности са по-големи от тези която са ти сметнали по проект. Ако в някое помещение подовото не стига ще допълниш с малък радиатор, но се съмнявам да се наложи.
    Напълно си прав, проекта е сметнат точно по 80 w/m² Гледах го помещение по помещение. Иначе общата мощност по проект е 7730, което като го разделиш на 80W дава точната квадратура на апартамента, 96 м²


    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    п.п при подовото имай в предвид, че трябва постоянно да топлиш, защото е много инертна система. Не може да си играеш и да го спираш и пускаш докато си на работа.
    Това не важи ли и за радиаторите? Аз си го представям през деня докато ме няма да поддържам 19°, вечер 21° и докато спим отново 19°.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #367

    Отговор: Избор газов котел

    Не важи за радиаторите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #368

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Изпратиха ми оферта за едноконтурен газов котел Wolf 2-14kw. Според вас има ли нещо притеснително?




    Ето оферта за Vaillant, като тук има включен и серпентинен бойлер на Светльо Шишков


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от fvazharov; 11-03-19 в 14:14.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #369

    Отговор: Избор газов котел

    Едно полезно четиво за подово отопление

    https://bg.muiseconstruction.com/tep...raschet-rf.php

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    4
    #370

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,предстои ми газифициране на апартамента и за целта повиках фирма която се занимава с това.След краткият оглед ,специалиста ми каза ,че моят котел е висман 26 kw двуконтурен и това било най добрият избор.Апартамента ми е около 65м2 отопляема площ с вътрешна изолация и пвс дограма.Имам изградена инсталация от три панелни радиатора 600/2000,600/1800,600/1600,25бр.ребра алуминиеви и бойлер със серпентина.Разтоянието от котела до банята ми е около12м.Доста теми изчетох и си мисля дали да не взема Condens 2500W WBC 14-1 DE 23 едноконтурен и един бойлер на Теси 100литров.Моля за вашето компетентно мнение кой котел да избера!

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #371

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей mgx07,
    мисля, че нещо бъркаш - да не би специалиста да е казал, че за твоето малко жилище този котел (Vitodens 100) с калпав евтин контролер, без голяма част от защитите, които имат останалите котли (пресостат за ниско налягане на водата в системата, защита от замръзване) и възможно най-висока минимална мощност е най-неподходящия избор за твоето щилище? Вероятно това е имал предвид. А иначе тези двата, описани преди твоя пост и този, за който питаш, са много по-подходящи и добри, че и по-евтини
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    4
    #372

    Отговор: Избор газов котел

    Lazar благодаря за бързия отговор. Висмана го предлагат масово като най добрия немски котел и на доста мои познати,все пак това е гр.Добрич.За Vaillant съм чел ,че са добри котли другият ми е непознат.Да разбирам ,че Боша ще ми свърши работа?В Добрич е някаква истерия с тази газификация и фирмите работят на макс.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #373

    Отговор: Избор газов котел

    И си слагат котлите, с които имат търговски отношения. И защо двуконтурен, като пишеш за бойлер със серпентина.
    За котел разгледай и Бош и Имергаз.

  17. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #374

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от mgx07 Виж публикацията
    ......Висмана го предлагат масово като най добрия немски котел и на доста мои познати,все пак това е гр.Добрич.........В Добрич е някаква истерия с тази газификация и фирмите работят на макс.
    Да, според тях е върха, топлообменник от неръждаема стомана 10 г. гаранция и какво ли не още. Кой ти предлага Висман? Доколкото зная са две фирмите в Добрич, които работят с Висман. JML GAS и Прометейгаз.
    Послушай Lazar, няма да сгрешиш. Вземай едноконтурния Бош, а бойлера, ако има място да е 120-150 л.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    4
    #375

    Отговор: Избор газов котел

    И двете фирми го предлагат и това са точните думи за топлообменника.Очаквам и още оферти и тогава ще реша.Благодаря на VanDan и zh,че се вкючиха!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 91 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе