Страница 33 от 90 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #481

    Отговор: Избор газов котел

    Ами то в книжката си го пише - при режим Комфорт котелът припалва периодично, за да поддържа постоянно горещ топлообменника с цел по-бързо да имаш топла вода след отваряне на крана. Това припалване естествено се отразява на месечната сметка, т.е. комфортът струва пари. При режим Еко няма такова припалване и топлата вода стига по-бавно до крана. След отваряне на крана, котелът изчаква някоя секунда за да се убеди, че отварянето на крана не е някаква случайна грешка, след това пали и започва да загрява водата. Прекъсването на топлата вода, за което говориш може да се дължи именно на това изчакване, но то е кратко, а и времето на изчакване може да се регулира. Тоест при отваряне на крана идва топлата вода от тръбите (ако не е изстинала от прдното палене), след това идва студена вода от времето на изчакване и след това вече идва истинската топла вода, подгрята специално за случая.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #482

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами то в книжката си го пише - при режим Комфорт котелът припалва периодично, за да поддържа постоянно горещ топлообменника с цел по-бързо да имаш топла вода след отваряне на крана. Това припалване естествено се отразява на месечната сметка, т.е. комфортът струва пари. При режим Еко няма такова припалване и топлата вода стига по-бавно до крана. След отваряне на крана, котелът изчаква някоя секунда за да се убеди, че отварянето на крана не е някаква случайна грешка, след това пали и започва да загрява водата. Прекъсването на топлата вода, за което говориш може да се дължи именно на това изчакване, но то е кратко, а и времето на изчакване може да се регулира. Тоест при отваряне на крана идва топлата вода от тръбите (ако не е изстинала от прдното палене), след това идва студена вода от времето на изчакване и след това вече идва истинската топла вода, подгрята специално за случая.
    Много благодаря за обяснението, Лазаре! С няколко думи, но разбираемо!... Стана ми ясно всичко за което попитах! Ако се натъкна на друг проблем, пак ще пиша....... Само да не ме "намразите", че досаждам!......

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #483

    Отговор: Избор газов котел

    Много интересна функция. Ако моят котел я имаше, бих могъл да избегна многократните запалвания, когато дамската част в къщи врътва за секунди крана на топлата вода.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    1
    #484

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Предстои ми газификация, изграждането на която изцяло е поверена на фирма изпълнител. Същата ми предлага три варианта на газов уред, като считам, че и трите са оразмерени за предназначението си.
    Моля за компетентно мнение, кой от трите варианта е с най-добро съотношение цена/качество (от гледна точка разход на газ, ниво на шум и допълнителни екстри, които не се закупуват допълнително).

    -
    VICTRIX TERA 28 1
    -
    Viessmann Vitodens 100-W - 4.7-26 kW
    -
    BOSCH 2300W

    И трите са комбинирани и захранват с топла вода 1 кухня и 1 баня.
    Благодаря Ви Предварително!


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #485

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, може ли мнение за газовите котли на Daikin, става дума за Daikin D2CND024A1A- 24KW, посочено е, че е с алуминиев топлообменник, как е от към надеждност. Трябва ми двуконтурен котел с ниска минимална отоплителна мощност и това е единственият котел, който намирам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #486

    Отговор: Избор газов котел

    В поста над теб има 3 модела с ниска минимална мощност. В темата са споменавани и други модели на Бош, Имергаз, Висман и т.н. Дайкин са известни като климатична марка. За първи път чета за техен модел газов котел от над 10г. четене из газовите теми в този форуми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #487

    Отговор: Избор газов котел

    Да, разгледал съм всичко дето го има на пазара, Daikina е с най-ниската за двуконтурен котел, а има възможност и за обемен бойлер, което е голям плюс, ако не ми харесат нещата с поточния. Аз също не намирам информация никъде и за това питам.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #488

    Отговор: Избор газов котел

    Ще бъдеш май първия, който си го купува в този форум. И не е точно така, както си написал - "единствен двуконтурен модел с ниска минимална мощност". И другите са с подобна такава - този го дават с 3kW при 50/30 режим. и 2.8 при 80/60, но той не е толкова добре за кондензен котел. Има и други модели с възможност за обемен бойлер или такива с вграден такъв. С добра поддръжка, допълнителни фирмени стайни управления и т.н. Но няма нищо лошо да си първия, който ще даде отзиви за нов модел във форума.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-09-19 в 12:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #489

    Отговор: Избор газов котел

    Да се надявам, че щом са номер 1 при климатиците, ще са се постарали да са на висота и при котлите. Алуминиевият топлообменик трябва ли да ме притеснява?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #490

    Отговор: Избор газов котел

    Дайкин не са и "номер 1" при климатиците според климатичните теми във форума. Щом те влече го взимай. Ще имаме нови отзиви. Аз съм консервативен и ако цената на екзотиката не е много по-ниска (в случая не е), винаги бих предпочел модел на марка с традиции в отоплението на природен газ и сравнително добра поддръжка у нас.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #491

    Отговор: Избор газов котел

    Сигурно ще правят кампания:
    "Купи си четири климатика Бобчета и получаваш безплатно котел"
    Отпада нуждата да ходите на гадател за да Ви каже дали зимата ще стоите на студено.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #492

    Отговор: Избор газов котел

    https://www.daikin.ch/it_ch/products...A4A.table.html Ето му характеристиките, ако по тях може да се прецени колко струва. Малко съм изненадан, че за първи път се коментира газов котел на Дайкин.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #493

    Отговор: Избор газов котел

    Ами и аз за първи път чувам за котел Дайкин, та бъзнах една позната дето работи при един от официалните вносителите. И тя ми каза, че на тях са им го представили преди 2 седмици. В тоя ред на мисли не виждам причина да продължаваш да бъдеш изненадан.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #494

    Отговор: Избор газов котел

    Ами време им е било, има едно неписано правило в маркетинга, според което ако пускаш продукт в нов за фирмата сегмент, то продукта трябва да е на високо ниво, за да потръгнат нещата в правилната посока, така че се надявам Дайкин точно това да са направили.
    Поне на хартия всичко изглежда и звучи прекрасно, ползват алуминиев топлообменник, но гледам, че и Бош също слагат такива, ползват дори някаква технология, при която изгорелите газове преди да се изхвърлят в атмосферата преминават през входящата вода и й отдават топлината си, не знам доколко е нова, но според тях това повишава ефективността с около 10% спрямо конвенционалните котли. Общо взето за малък апартамент би бил много добър избор, поне на хартия. Ако скоча в тъмното ще го видим и като надеждност как ще е.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #495

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Поне на хартия всичко изглежда и звучи прекрасно,
    Кое точно те впечатли толкова?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 90 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе