Страница 60 от 90 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #886

    Отговор: Избор газов котел

    Добре безопасността на газта по някакъв начин ще бъде решена. Имам друг въпрос ако някой може да ми отговори ще съм му много благодарен. Колко кубични метра газ при външна температура - 15 С би харчил на ден ето този котел: Двуконтурен газов кондензен котел Bosch Condens 2300i W – 24KW с модулираща горелка – адаптира се в диапазон от 10 до 100% /3-30KW/ – автоматично към актуалната топлина. Пак да припомня апартамента ми е близо 70 кв.м. ново строителство с изолация и добра 5 камерна дограма. Изложение югозапад, със съседи. И за да реша кой котел да избера, моля ако някой може да даде същата информация и за тези два котела:

    Двуконтурен газов кондензен котел Victrix Omnia на Immergas със свързване по DIN.

    и Двуконтурен газов кондензен котел Victrix Tera 24 Plus на Immergas.

    Кой от трите котли според вас би бил най-икономичен в моят случай?

    И последно някой може ли да ми каже каква е цената на газа за кубичен метър?

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #887

    Отговор: Избор газов котел

    Точна цифра за това, което питаш едва ли има кой да ти даде. Ако добре ти е изградена и сметната отоплителната система, котела ще има нисък разход на газ. Цената на газта се образува от доста допълнителни фактора, затова най-точно при доставчика, с уговорката, че другия месец не се знае каква ще бъде

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #888

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, вижте имам тема "Котел" , подробно съм писъл за Condens 2300 с фирмения модулиращ терморегулатор cr 100. Каква е инсталацията, разход по месеци. Kато цена мога да ти кажа за Добрич средно около 0,70 лв излиза кубика след приравняване по коефицента. Грубо котлето ще харчи около 5-6 куб на ден, към днешна дата при -8,-9 вечер и през деня -4,-5 със седмична програма по часове около 5,5- 6 куб на ден.

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #889

    Отговор: Избор газов котел

    Поздравления! Перфектен разход при тези външни температури.

  6. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #890

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей колега. Имергас Омния е с малко по-висок минимум-4,2KW,Боша е 3КW,Имергас Виктрикс 28 KW TT е 2,8KW.Предвид сравнително малката площ за отопление, добра изолация и топлещи съседи/ ниски топлинни загуби/ аз бих заложил на Bosch Condens 2300i W – 24KW и фирмено модулиращо управление или Виктрикс 28 KW TT + Carv2 в режим модулация, при желание и финанси и Wi-Fi комутатора Доминус. И настройка на котела от сервизния на 'Амакс газ'. Виктрикс Тера 24+ работи съвместно с отделен бойлер за БГВ. Ако ще е Тера трябва да е 28.1, а той също е с 4,3KW минимална мощност.
    Този пост е редактиран от erm; 19-02-21 в 14:13.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #891

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, за бош конденз 2300iw съчетан със цт 200 управление, от монтажната фирма ми казват, че трябвало управелението задължително трябвало да бъде това със RF KEY-a? Това вярно ли е? Принципно съм си пуснал кабел от котела до управлението, и мислех, че това е достатъчно, и като цяло мислех, че нямам нужда от RF-KEY опцията? Някой може ли да каже. Благодаря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #892

    Отговор: Избор газов котел

    За Bosch 2300 е задължително

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #893

    Отговор: Избор газов котел

    Защо да е задължително? СТ200 може да си работи кабелно, то до скоро само така си работеше
    yavorski одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #894

    Отговор: Избор газов котел

    На сайта им бях чел, че това управление (ct 200) можело да работи дори и с други марки котли...
    Каква е логиката да не работи баш с техния котел и да е задължителен тоя RF-KEY?
    Не разбирам... Има ли нещо по специфично точно за "2300i W", че да е задължителен RF ключа?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #895

    Отговор: Избор газов котел

    А бе нали ти казах, че не е задължителен, това е просто една екстра, която може да направи СТ200 безжичен и засега това може да стане само с Condens 2300iW, друг модел няма слот за този RF-KEY. Така че само с 2300 може да се подвързва по двата начина - жично и безжично, с останалите модели може само жично!
    yavorski и dobrinkr харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #896

    Отговор: Избор газов котел

    Супер си Лазаре, споделете телефона си ( на лични ) да ви черпя 1 кафе по revolut ... : )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #897

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравейте, вижте имам тема "Котел" , подробно съм писъл за Condens 2300 с фирмения модулиращ терморегулатор cr 100. Каква е инсталацията, разход по месеци. Kато цена мога да ти кажа за Добрич средно около 0,70 лв излиза кубика след приравняване по коефицента. Грубо котлето ще харчи около 5-6 куб на ден, към днешна дата при -8,-9 вечер и през деня -4,-5 със седмична програма по часове около 5,5- 6 куб на ден.

    Благодаря за тази информация, наистина е полезна. Дали, обаче разхода с Condens 2300 ще бъде 5-6 куб на ден ако искам да поддържам стайна температура от 24-25 С (грижа се за майка ми която е доста възрастна) при външна температура от -8, -9 С. Някой може ли да даде мнение за този котел:
    Газов двуконтурен кондензен котел Daikin D2CND024A1A- 24KW, отоплителна мощност при 50С/30С 3.10-24.00 kw, при 80С/60С 2.80-22.80 kw. И да направи сръвнение с Bosch Condens 2300i W – 24KW?

    Благодаря предварително.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    4
    #898

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Първо искам да благодаря на Лазар, Icata, tobias и всички други пичове, които ми и удариха рамо за правенето и конфигурирането на Bosch 2300w и Bosch CT200.

    Малко повече инфо относно опитите ми за автоматизация и как съм си модифицирал отоплението.

    Апартамента е на 3 етажа ~120кв с 3м тавани.
    Първи етаж - кухня
    Втори етаж - хол
    Трети етаж - спални и бани.
    Имам 4 радиатора и нямам никва идея какви са защото бяха с апартамента.

    Котела е Bosch gc2300w, който замени изгорелия Herman Habitat 24Se. Към котела има термостат Bosch CT200 намиращи се в кухнята. Конденза се изхвърля в двора ми през стената.



    Януари на -18 конденза замръзна и се наложи да сложа кондензен сифон, нагряващ кабел с променливо съпротивление и термостат. И малко изолация на неръждаемо гофре(да знам, че конденза е киселинен и трябва да е пластмаса), но тази няма да бъде изядена

    Ефекта от отоплението е, че си отглеждам сталагмити на - 19.



    Котела работи по програма с температурна крива и калибриране с weather dependant control като поддържа ~24 градуса.



    В хола имам термометър, който показва:


    И в спалните пречиствател за въздуха:


    Ако в хола или спалните влагата мине 40% пречиствателя се активира на макс и намалява стойността.
    Ако в спалните въздуха се замърси след проветряване пречиствателя се активира на макс.

    Влажността я поддържам с 2 клапи на два прозореца.

    С тези параметри на отоплението януарската сметка за газ ми беше 170лв.

    И за финал, чакам да ми направят шкафа да скрия цялата инсталация.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dobrinkr; 22-02-21 в 02:11.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #899

    Отговор: Избор газов котел

    Ами браво, всичко е много добре, и разхода е супер, само критиката ми е дето изхвърляш конденза в двора, хем знаеш, че е киселинен! Този красив храст ще замине скоро и почвата ще е мъртва. Щом котелът е в кухнята не може да няма начин да го подвържеш към канализацията. Има и кондензни помпи за целта. Само това ми е забележката, иначе всичко ще е шест, сега е шест без десет. Този разход 1,50лв/м2 при -18 е супер, особено пък със стара съществуваща инсталация!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #900

    Отговор: Избор газов котел

    Не е ли хубаво влажността в помещенията да е над 40%?
    И при мен стандартно с парното стои 35-40% и жената пуска едни ароматизирани пушеци и се вдига до към 45-50%.
    ccankov73 и atanasov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 90 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе