Страница 95 от 156 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #1411

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Техномаркета има интересна ценова политика, от миналия месец до сега точно този модел, за който говори колегата /PW12dke/ го вдигат вече 2 пъти от 630 лв сега е вече 749???? явно е доста търсен или са им вдигнали доставните цени. А как ли пък на 9-ката си стои цената /да не го уручасам сега него/. Явно някои хора от търговския им отдел следи темата с интерес и климатиците които имат добри отзиви се коригират като цена*
    Каква ли е тая практика да си вдигат цените на климатиците/неинвертори/ пред зима?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    1
    #1412

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте!
    Имам едно-две питания и дано някой да е запознат с модела и да ми отговори.Става въпрос за един нов модел климатик на HAIER HSU-12HM03(B) SMART EYE -имате ли впечатления за него и понеже бил дигитален вярно ли е ,че по-лесно изгаряли платките им ако има разни токови смущения?В нашия квартал спират тока по 3 пъти на ден и Не искам да мръзна зимата докато той е на ремонт * * *Ако този не е добър модел моля препоръчайте ми някой за 60 куб.м. с изолация и pvc ,за около 1000лв., инверторен- може Haier
    Мерси предварително

  4. 326
    326 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    23
    #1413

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте, реших да си купя марков климатик.
    Коя марка ми препоръчвате:
    * Mitsubishi Heavy Industry или
    * Дайкин

    Моделите ще бъдат 35-ци (произведени в Япония), и ще се използват за отопление на стая (28-30 кв), в която ще се и спи (тоест трябва да бъдат и с тихи нива на шума).



  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1414

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @burgas
    Това, което си взел има много добри технически данни и е много добра техника по принцип.
    Ако не се лъжа има капацитет около 3,4kW, което следва да е повече от достатъчно, особено ако съответства на nick-а ти
    Предлагам ти следното
    - затвори вратите и прозорците - виж дали не влиза студено от някъде
    - вземи впредвид, че ако си го нагласил на 23* и той е на височина 2,5м, на височина 1,8м, където се поставя термометъра ще е с 1-1,5* по-малко - мисля беше 1* разлика на всеки 0,6м ама не съм сигурен точно - това и минус на използването на климатици и за отопление, и за охлаждане
    - виж дали духа към помещението все пак, а не към някой ъгъл
    - ако нищо дотук не те ориентира - измери с някой мултицет температурата на изходящия въдух и пак питай, или направо викай сервиза

    @deshi
    Модела е нов, ама чак пък НОВ
    Добра машина е и не е много претенциозна към тока - казват, че се справя с падовете на напрежението и има защита на компресора при спиране/пускане на тока.
    Не съм чувал за сериозни проблеми с електрониката на управлението.
    Мощността му изглежда подходяща за описаното помещение, но имай впредвид, че климатиците не са най-добрия вариант за отопление...
    Мога да го сравня с PANASONIC CS/CU-PE12DKE - добри китайски изпълнения, с нелоша цена - за съжаление Панасоника вече е на 1039лв, от 999 в началото на сезона и дори по-малко преди...
    Обаче за него се отпускат енергийни кредити ...
    Само че след като от 20те % гратис, ти прибере 10-на % банката, явно и К&К Електроникс са решили да вземат поне половината от другите 10 - нищо чудно да имат разходи хората, за да влезе климатика им в одобрения списък
    И не пропускай, че има допълнителни 150-200 лева за монтаж!

    @326
    Е двете са добри... Аз лично предпочитам Heavy, ама то и напоследък нещо не виждам японски Daikin-и. Ти откъде толкова си сигурен/а, че ще са японски машините?
    А-да - това 28-30 квадрата е малко множко за 35ца по принцип, ама ти си знаеш...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    30
    #1415

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Избягвайте положенията на кантар т.е. ако по паспортни данни ви стига 9-ка /25ХХ/, но е на границата, вземете следващия по мощност (12-ка/35ХХ).esp. за инверторите, при тях по принцип се дава по-голяма мощност, но се има предвид климатика да работи на върхова мощност само известно време /да затопли бързо или да охлади/ след което мощността да падне. Ако инвертора работи през повечето време на мах, той се превръща в стандартна термопомпа /работи, работи, работи и спира за дефрост и само духа стаен въздух/. Това е съпроводено с повишено износване на компресора и периодични изключвания от защитите. Имайте пред вид, че паспортните данни са за работа при идеални условия /за отопление при +7deg/C май беше, трябва да се види/ не при -12-14deg/C. Още повече, че тогава сор-а става 1-ца и е по-добре да не мъчите агрегат за 1ХХХ лева а да си пуснете една духалка. ИМХО.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1416

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от jbmmm
    .............................................. Още повече, че тогава сор-а става 1-ца и е по-добре да не мъчите* агрегат за 1ХХХ лева а да си пуснете една духалка. ИМХО.
    Мидея, 20 кинта, технополис. А ако искайте смятайте разликата от 1000 и кусур лева за колко десетилетия ще се избие.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1417

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    С jbmmm съм съгласен за `кантара`...
    Обаче с това за климатика - не съвсем - България не е от най-студените страни и повечето клими в студените дни го докарват до и над приличните 2 COP - да не зачекваме пак темата, обаче!
    Опитвах се да направя сметка преди време - и не ми се върза икономически с `марков` инвертор, но с нелош конвенционален - да! Разбира се може и да греша... Ако обаче намеците на другаря Овчаров са истина - между 2007 и 2010 ще се избиват парите дори и за Мицубишита и Дайкини - Viva EU&last 3 BG GovernmentS!!!

    И едно малко сравнение - като си сметна разходите по колата - май ще ми е по-на сметка таксито - предимството е, че не чакам такси в час-пик, но пък се наслаждавам на задръстванията... Та защо да карамо кола тогава?

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    1
    #1418

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    [quote=alexb ]
    искам да попитам за този PANASONIK CS/SU-PE12DKE,дали ще бъде подходящ за отопление на 35 кв.метра и дали ще ми бъде достатъчен за това,а и не на последно място до какви външни температури работи,защото наистина като цена не е лош.Благодаря ви

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #1419

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Зададох същия въпрос преди известно време но не получих конкретен отговор.
    Климатика ми е панасоник/инверторен/ 9-ка.
    Искам да попитам защо външното тяло не изключва изобщо???
    следих го и видях че не изключва.
    Според мен това не е нормално.
    Някой може ли да ми каже нещо по въпроса?
    мерси

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #1420

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от burgas
    Здравейте,
    Вчера ми монтираха новия климатик Mitsubishi Heavy SRK25ZD-S (9-ка инвертор) и сега съм много нещастен - не ще да топли достатъчно, т.е. повече от около 23 градуса в далечния край на стаята не става. Субективно с духалка на "1" - 1 кВт става чувствително по-топло. Помещението е около 16 кв.м. Чудя се това дали е нормално?
    Колко градуса му задаваш.Нали знаеш че инверторите при здаване на по-големи градуси засилват компресора повече.
    Ако му задаваш 25гр. е нормално в помещението да е 23гр.
    При по-топло време навън не можеш да засилиш компресора даже и да му зададеш 30гр.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #1421

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от avalanche
    Зададох същия въпрос преди известно време но не получих конкретен отговор.
    Климатика ми е панасоник/инверторен/ 9-ка.
    Искам да попитам защо външното тяло не изключва изобщо???
    следих го и видях че не изключва.
    Според мен това не е нормално.
    Някой може ли да ми каже нещо по въпроса?
    мерси
    Абе кво да ти кажа и аз съм със същия и съм му вързал електромер. В момента е настроен на 17 градуса, в стаята е 18, клапата е вдигната нагоре и духа съвсем слабо топло, а според електромера в момента консумира около 200 вата/час, значи наистина не се спира...

    По въпроса с температурата на климатика и на помещението - при моя панасоник ако е на 20 градуса в стаята вдига 22-23 дори и след известно време пада до 21 да речем. Ако е на 18 пак така вдига до 21-22 и после постепенно пада на 19-20, но никога досега температурата в помещението не е била по-ниска от зададената на климатика...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #1422

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Как размръзяват мидеите?
    Имам MSF1-12HR и ми прави впечатление, че размръзява външното тяло на всеки час, което значи, че май няма датчик за тая работа
    Другото тъпо нещо е, че вентилатора на духалката продължава да върти около половин минута след като е започнало размръзяването и издухва студения въздух в стаята. Абе таман хубаво сгрял и ти фърли една кофа лед на главата.
    Не знам! Много тъп климатик
    При вас така ли е или моя е бъгав?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    11
    #1423

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    здравей,хххх!
    За съжаление така работят климатиците носещи това име.!
    А колкото до инверторите , те не спират да работят , а само намалят оборотите си , а от там и консумацията на ел. енергия
    това е напълно нормално

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #1424

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    А колкото до инверторите , те не спират да работят , а само намалят оборотите си , а от там и консумацията на ел. енергия това е напълно нормално
    @dufo,
    мнението ти не важи за всички инвертори щото моя не само спира външното тяло ами понякога спира и вътрешното!


  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1425

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от damon
    Абе кво да ти кажа и аз съм със същия и съм му вързал електромер. В момента е настроен на 17 градуса, в стаята е 18, клапата е вдигната нагоре и духа съвсем слабо топло, а според електромера в момента консумира около 200 вата/час, значи наистина не се спира...
    200 W - това ми прилича компресора да е спрял а да се въртят вентилатори - те консумират такива стойности. Само компресора например на Е12 харчи ~ 400 W / 20Hz, ~ 1800 W / 90Hz

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе