Страница 25 от 156 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #361

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Може с 1 агрегат и 3 вътрешни тела. Аз не го препоръчвам. Ако е маркова машина струва майка си и баща си, че и лелята. Ако е китайски - не са достатъчно добре направени и създават главоболия. Най-евтиния вариант е Китайски климатик във всяка стая. И без това става въпрос само за охлаждане. Харесай си нещо на външен вид, послушай малко да те позарибяват за разните му там щури екстри (LCD, био филтри, али-бали) и действай!

    Има и по-интелигентен вариант - тип "Американска климатизация", но за целта ще бъде необходимо да си направиш окачен таван в коридора и с 1 машина ще охлаждаш навсякъде.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    24
    #362

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@echo



    при обезскрежаване, която обаче се отвежда по същата тръбичка, както конденза през лятото.

    <i><div align="right">Originally posted by TazmaniaK - 08/07/2005 : 08:50:48</div id="right"></i>

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мисля, че нещо се бъркаш, обезскрежаването става на външното тяло и то има отвор отдолу и си тече, ако искаш можеш да имаш тръбичка, която обаче замръзва и почва да тече от всякъде, но чак да се събере лед, който да стигне до перката ..... това не е възможно. Другата тръбичка, която е за летния режим идва от вътрешното тяло, защото там има една ваничка където се събира конденза и изтича през ДРУГАТА тръбичка.
    Напълно е възможно това, тази зима ми се случи точно това-витлото замръзна в леда във ваната-точно след един режим на обезскрежаване при -7 градуса.Два дена се чудих какво му стана на тоз климатик. После малкуча с топлата вода и за 2 мин вс. се оправи,ама...Та се чудя дали да не я махна таз тръбичка...

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    6
    #363

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте ще купувам климатик и от доста места ми препоръчаха Haier HSU-12H03/Z1 климатика е не-инвентерен и ще трябва да охлажда 42 куб. метра, не топлоизолирана, и не с хубава дограма стая (все пак дограмта е добра но не е PVC или алуминиева) цената с монтажа излиза около 600- 620 лв..
    Та ще ми разясни ли някой от разбиращите дали изборът ми е добър - климатика ми трябва предимно за охлаждане (имам парно за топло) ама ако и топли само ще е плюс.

    Предварително благодаря.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    31
    #364

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте на всички, не съм поствал тук но следя с интерес темата. Намерих доста полезна информация и доста неясноти около климатиците малко или много се изясниха. Но никъде не успях да открия някаква макар и приблизителна информация за това какъв климатик е необходим за определена стая. Нека ако не представлява трудност на спецовете по климатична техника да дадат няколко прости примера:

    за климатик 9-ка (инверторна / обикновенна) - какво помещение (кв.м/куб.м) може да отоплява, респективно охлажда от ... до ...
    за климатик 12-ка(инверторна / обикновенна) - какво помещение (кв.м/куб.м) може да отоплява, респективно охлажда от ... до ....
    за климатик 14-ка(инверторна / обикновенна) - какво помещение (кв.м/куб.м) може да отоплява, респективно охлажда от ... до ....
    за климатик 18-ка(инверторна / обикновенна) - какво помещение (кв.м/куб.м) може да отоплява, респективно охлажда от ... до ....

    при нормални условия и изолация на помещението ( все пак не всеки може да си позволи PVC дограма)
    няма нужда да се впускате в марки и модели, просто да стане ясно кой какво да си търси според нуждите и възможностите си, а не като отиде в магазина и там да му продадат 12-ка вместо 9-ка или тем подобни.

    Благодаря на всеки отзовал се.
    поздрави


  6. jes
    jes е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #365

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Изчетох всички 27 страници, ама нц, не намерих отговор! Купихме климатик инверторен, но... напрежението на тока ни не става за нищо, което води до проблеми с климатика зимата (слаб ли е тока и започва едно студено да пуска). Казаха ми че стабилизатор ще оправи работата.
    Та въпроса ми е: Дали? И ако ДА, откъде да намеря такова чудо???

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #366

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @rexxxxx

    42 куб. равно ли е на 15-17 м2 стая? Ако е така, 12-ка ти е пре-достатъчна на първо четене. Има значение на къде гледа стаята, имат ли засенчване прозорците, от долу и отгоре какво е и т.н....

    Мисля, че стана на въпрос в по-предходните постове за това, как точно е изчислява необходимата мощност за охлаждане. Даже някъде из форума има и качена една малка програмка.

    @Raicon

    Горното до някъде отговаря на поставените въпроси. Факторите, от които зависи необходимата мощност за отопление/охлаждане са над 30. за "нормални условия" се счита за охлаждане - температура на вън 33-37 градуса (зависи от града) и температура в стаята 26-28 градуса. И до тук с общото - от там нататък всичко зависи от самото помещение. Досещаш се, че може да има излоация от 0,5 см, 1,2,3 см, стиропор, фибран, стирофом, стъклена вата, каменна вата, минерална вата.....Да не говорим за видовете стени и мазилки.....Та всички те са с различни коефиценти на топлопредаване и зависят от дебелините.........Та в тази връзка, аз лично не бих се ангажирал да дам класификиция от рода на 9-ка е от 40 до 60 кубика и т.н...........А това, че в хипермаркетите ги продават както се продават зеленчуци..........Клиентът е виновен! Най-добре е да се обърнеш към конкретна фирма със специалисти и те да преценят какъв климатик ти е необходим. После, като ти кажат какъв ти трябва - теглиш им една майна и отиваш и си купуваш ефтинджарка от някой пазар (маркет).

    @jes
    до колкото имам елементарни познания по електротехника, стабилизаторите служат за премахване на пикови отклонения в номиналното напрежение (токови удари) за кратко време. Но дали може да поддържа 220 Волта, ако захранващото напрежение е 190 не мога да кажа. За съжаление, живеем в държава, където проблемите с тока през зимата се лекуват с печка на дърва, а не като в белите държави - с жалба срещу НЕК

  8.  
     
  9. jes
    jes е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #367

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    А освен жалба срещу НЕК, няма ли друг начин да се изправи/ изравни (и аз не съм наясно точно какво) това напрежение? Щото жалба срещу НЕК си е жива загуба на време и нерви май...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    31
    #368

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от jes
    Изчетох всички 27 страници, ама нц, не намерих отговор! Купихме климатик инверторен, но... напрежението на тока ни не става за нищо, което води до проблеми с климатика зимата (слаб ли е тока и започва едно студено да пуска). Казаха ми че стабилизатор ще оправи работата.
    Та въпроса ми е: Дали? И ако ДА, откъде да намеря такова чудо???
    Ами по-рано имаше едни стабилизатори(с повишаващ трансформатор) за телевизори, които оправяха проблема с ниско напрежение, обаче не знам дали ще стават за климатик, както и не съм чувал вече да се произвеждат.

  11. jes
    jes е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #369

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Казаха ми, че тези за телeвизорите са слаби за климатици, трябвало по-здрав. Иначе ги произвеждат и се продават, но само за ТВ намерих в един магазин.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #370

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Възникна следния
    проблем:
    Външното тяло на климатика ми е монтирано на терасата. При работа дава конденз на щуцерите, които свързват чрез медните тръби вътрешните тела с външното. Тръбите са с топлоизолация, но щуцерите са открити (неизолирани) и непрекъснато капе вода на терасата.
    Въпроси:
    1. Има ли основателна причина щуцерите да се оставят неизолирани термично, или това е пропуск на монтажниците?
    2. Как да се реши проблема?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #371

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @Lupus

    Основателна причина има - немърливост и палачорство!!!!

    Продават изолационна лента от микропореста гума с дебелина 3-5 мм, от едната страна е самозалепваща. Намираш си такава лента и омотаваш хубаво крановете. Вариант 2: обаждаш се на монтажниците и им дигаш бесен скандал, че климатика ти капе на терасата, без да им даваш много подробна информация от къде - правиш се на поредния "тъп" клиент. След 4-5 позвънявания, може и да дойдат и да го оправят.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #372

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @TazmaniaK,
    Мерси за съвета. Предпочитам да си го направя сам, отколкото да се разправям с техниците.
    Нали знаеш - На вълка му е як врата, защото си върши сам работата....

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #373

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Е чак пък толкова да капе. Нещо гнило има в тая работа. Колко е площа на щуцера, че да кондензира толкова много вода. Някоя и друга капка едва ли е проблем но ако тече вода няма да е само заради щуцера.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #374

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Е чак пък толкова да капе. Нещо гнило има в тая работа. Колко е площа на щуцера, че да кондензира толкова много вода. Някоя и друга капка едва ли е проблем но ако тече вода няма да е само заради щуцера.
    Баш така си е! Четири щуцера един над друг - от първия на втория, от там на третия, после на четвъртия, а под тях - локва!

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1
    #375

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Привет на всички!Още е рано за зимата но мисля тази зима да се отоплявам с климатик.Стаята която ще отоплявам е с южно изложение около 45 куб.м няма външни стени и съседите от горе и от долу се отопляват зимата.Какво бихте ми препоръчали като марка, като най икономично и съответно 9-ка или 12-ца???Предварително благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 156 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе