Страница 35 от 156 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #511

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK


    Колкото до мене, аз бих си взел възможно най-евтината машина. В тази област вече няма много тайни (а и да има вече са откраднати) и по тази причина всички климатици са еднакви. Не ме блазни мисълта да се праскам пред комшиите с марков климатик, като един китайски ще върши същата работа. Пък и след 2-3 години, когато излязат новите модели с нови екстри - изхвърляш стария китайски боклук и го заменяш с нов китайски боклук - топ модел на пазара. А ако е марков и като знаеш колко пари си се изръсила, как да го изхвърлиш. В тази връзка си мисля за SOGO, NEO, NIPPON, TOYO и т.н.
    За коефициента над 3,8 се разбрахме в постове доста назад, има и над 4,2 даже, е че не са китайски не са .
    Панасоник въобще не присъства в ранглистата на най-добрите инверторни системи.Особенно правените в Малайзия.
    Към момента най-икономични са постояннотоковите инверторни климатици, но ги правят само сериозните фирми като Тошиба,Мицубиши и Даекин.Не на последно място е и фреона с който работи машинката.
    Истинските машини са на 110 волта всичко останало е компромис.
    Истинските инвертори са DC инверторите.
    Климатика е едно добро решение за охлаждане и отопление едновременно, колкото е по-истински толкова по-добре ще си върши работата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #512

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    За коефициента над 3,8 се разбрахме в постове доста назад, има и над 4,2 даже, е че не са китайски не са .
    Панасоник въобще не присъства в ранглистата на най-добрите инверторни системи.Особенно правените в Малайзия.
    Към момента най-икономични са постояннотоковите инверторни климатици, но ги правят само сериозните фирми като Тошиба,Мицубиши и Даекин.Не на последно място е и фреона с който работи машинката.
    Истинските машини са на 110 волта всичко останало е компромис.
    Истинските инвертори са* DC инверторите.
    Климатика е едно добро решение за охлаждане и отопление едновременно, колкото е по-истински толкова по-добре ще си върши работата.
    Много хубави изявления правиш, но сега ако можеш и да ги докажеш с факти грешка няма да имаш. Но това по-скоро звучи като "Само Левски" или "ЦСКА е номер 1" - малко повече запалянковщина, отколкото конкретни тези, добре обосновани с аргументи....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #513

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    ....Истинските инвертори са DC инверторите.....
    Това ми звучи направо странно.... Някакво обяснение???

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    6
    #514

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте

    Бях пуснала запитване за няколко климатици, но се налага пак да ви питам. Трябва да купим 2 климатика за мезонет-искаме да е нещо, което върши работа и е лесно за поддържане, но не много скъпо, тъй като ние няма да живеем там. Изборът е между: Hitachi inverter: #12 -> Ras-Rac 35 YH4 /казват, че е произведен в Малайзия-дали?/, Панасоник /12-ка от Малайзия, но тук казват, че гаранцията от 5г. била 'неизпълнима' и нямало резервни част-така ли е?/ или MITSUBISHI ELECTRIC MSC/MUH-09YV/RV. Вече съвсем зациклихме...Хитачи е с най-ниска цена, но някой беше написал, че 80% от тях дефектирали. Ще дадете ли мнение? И този Дайкин, който го продават под 1000 лв дали има нещо общо с добрите?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #515

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това ми звучи направо странно.... Някакво обяснение???
    Може и грешно да съм се изразил, имам предвид следното-ако компресора,вентилатора на външното тяло и вентилатора на топлообменника на вътрешното тяло са постоянно токови диапазона им на регулиране(регулирането на оборотите) е по-голям.
    При променливотоковите асинхронни мотори промяната на оборотите става чрез промяна на честотата на захранващото напрежение и диапазона на регулиране е по-малък.
    Правя сравнение между Тошиба и Хайсенс-първия си намаля оборотите на външния вентилатор до много ниски стойности( около 60 об/мин) а Хайсенса има три степени на външния вентилатор.
    Нали коефициента на трансформация е съотношение между сумарния разход на ел.енергия от всички консуматори в климатика и отдаваната топлинна мощност.Нали както казва Таз влошаването на този коефициент при 18-ки и по-мощни климатици се дължи на по-голямата мощност на външния вентилатор пък и на вътрешния.Значи според мен колкото по-прецизно се управлява подаването на енергия към компресора и вентилаторите според нуждите за дадения режим толкова климатика ще е по-икономичен към разхода на ел.енергия.Мисля че и по-големия диапазон на регулиране на постоянно токовите компресори и вентилатори (изобщо ел.машини)е причината да се използват в инверторните модели на фирми като Тошиба или Мицубиши именно защото спомага за постигане на по-прецизно управление и от там по-голяма икономия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #516

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Много хубави изявления правиш, но сега ако можеш и да ги докажеш с факти грешка няма да имаш. Но това по-скоро звучи като "Само Левски" или "ЦСКА е номер 1" - малко повече запалянковщина, отколкото конкретни тези, добре обосновани с аргументи....
    Хайде де ама аз и друг път съм ги правил тези изявления http://translate.google.com/translat...lr%3D%26sa%3DG
    я виж тук за модела RAS-285LDR :coolsmiley:
    И без големи познания по японски ще се оправиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #517

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте,

    Някой да знае от къде може да се намерят "лабораторни" данни за климатиците на пазара : COP, отдаваната и консумираната мощност в зависимост от външната температура.

    Поздрави
    Алекси

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #518

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте!
    Заформила се е добра и полезна тема* . Предстои ми закупуване на климатик.Предлагат ми и се колебая между три инверторни климатика: Hitachi RAC 35; Panasonic CS/CU-PE 12 DKE и Daikin FTX 35F. Не мога да намеря данни за моделите на Panasonic-а и Daikin-а .Моделите ги няма в официалните сайтове на компаниите.Някой знае ли какво значи последната буква на модела на Daikin.Приемам всякакви мнения и* черпя

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    6
    #519

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Здравейте!
    Заформила се е добра и полезна тема* . Предстои ми закупуване на климатик.Предлагат ми и се колебая между три инверторни климатика: Hitachi RAC 35; Panasonic CS/CU-PE 12 DKE и Daikin FTX 35F. Не мога да намеря данни за моделите на Panasonic-а и Daikin-а .Моделите ги няма в официалните сайтове на компаниите.Някой знае ли какво значи последната буква на модела на Daikin.Приемам всякакви мнения и* черпя
    И аз питам същото... Само дето Панасоника не е китайски /без Р-то/.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #520

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Хайде де ама аз и друг път съм ги правил тези изявления http://translate.google.com/translat...lr%3D%26sa%3DG
    я виж тук за модела* RAS-285LDR :coolsmiley:
    И без големи познания по японски ще се оправиш.
    Без големите ми познания по японски ми стана ясно, че тези коефиценти са на годишна основа , а както многократно съм споменавал, при високи външни температури са възможни и високи коефиценти

    Нямам намерение повече да споря по този въпрос с теб, тъй като ако имаше идея от понятия като ЕНТАЛПИЯ, ЕНТРОПИЯ, ОБРАТЕН ЦИКЪЛ НА КАРНО, ТОЧКА НА НАСИЩАНЕ, ТЕМПЕРАТУРА И НАЛЯГАНЕ НА КОНДЕНЗАЦИЯ И ИЗПАЮРЕНИЕ и т.н. все в стила на ТЕРМОДИНАМИКАТА, което е раздел от физиката, щеше да разбереш какво имам предвид и нямаше да водим безсмислени спорове

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #521

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    ... а както многократно съм споменавал, при високи външни температури са възможни и високи коефиценти ...
    От доста време търся точно тази зависимост, обаче едно са книжките и учебниците друго са реалните резултати - някой случайно да има такива?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #522

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Да внесем малко яснота.
    Колекторните двигатели имат по-точно регулиране.Това да.Но нищо не пречи колекторния двигател да е променливотоков така че това за DC все едно не съм го прочел.Що се касае за 110в тук още по невероятно съждение.Като имаш 220в и го изправиш и регулираш с него в сравнение с 110в печелиш по-малки токове при същата мощност.Особено критична ще е тази разлика при пусковите токове.На лека стартера е около 400вата,ама захранващия кабел е 12-14мм.В резултат стартерите се повреждат лесно въпреки че работят 2-3мин на ден.Така че това със 110в просто го забравяме.
    За вентилаторите-колкото е по-голям топлообменника по-голям вентилатор.
    А тока на вентилатора не се преобразува в топлина и от там малко по-лошия СОР на по-големите климатици

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #523

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Да внесем малко яснота.
    Колекторните двигатели имат по-точно регулиране...
    Бих казал по-евтино. Ако става дума за точно регулиране се ползва честотен регулатор и синхронен/асинхронен двигател.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #524

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Бих казал по-евтино. Ако става дума за точно регулиране се ползва честотен регулатор и синхронен/асинхронен двигател.
    И за какъв дявол ви е точно регулиране, да не управлявате трикоординатна металорежеща машина? За един вентилатор и обикновено тиристорно регулиране е достатъчно.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #525

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Бих казал по-евтино. Ако става дума за точно регулиране се ползва честотен регулатор и синхронен/асинхронен двигател.
    Не съм съгласен ама да не спорим тук защото разводняваме темата
    Даже бих помолил Lupus да посъкрати тия постове които нямат пряко отношение към темата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 156 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе