Страница 37 от 156 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #541

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Здравейте!
    Заформила се е добра и полезна тема *. Предстои ми закупуване на климатик.Предлагат ми и се колебая между три инверторни климатика: Hitachi RAC 35; Panasonic CS/CU-PE 12 DKE и Daikin FTX 35F. Не мога да намеря данни за моделите на Panasonic-а и Daikin-а .Моделите ги няма в официалните сайтове на компаниите.Някой знае ли какво значи последната буква на модела на Daikin.Приемам всякакви мнения и* черпя
    След e-mail до производителя* на Daikin, разбрах, че модел FTX 35F не съществува Какво по дяволите ми предлагат Утре отивам да проверя кой е за е......... :knuppel2: Ще прочета лично какво пише на борда на климатика. Да вярвам ли на надписите?:coolsmiley: Като оня дето видял, че пише жени, а то било тоалетна . Иначе офертата за почерпка остава

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #542

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от sve4lio
    Badr - kolko gradusa priblizitelno trqbva da izduhva vutre6noto tqlo da re4em pri temp. na okolnata sreda na vun imam vpredvid okolo 25 grad.
    В какъв режим охл. или отпл?Каква марка е климатика и с какъв фреон


    Относно това 110в 220в и истинските инвертори.
    Какво излезе били по-хубави тези климатици които са за Япония.
    Ама като пише някой който не може да се изразява правилно то нека попита първо а после да твърди врели-некипели.
    В Япония като има закон който изисква качество,ще има качество.Там с тия неща не се шегуват.Ако така бе поставен въпроса няма спор.
    Но да ти твърдят че 110в били истинските климатици.То именно тия 110в са недостатък.
    Не само в Япония напрежението е 110в.Тука да не сме врачки та да знаем по напрежението каква и чия е стоката

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #543

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Бях обещал повече да не споря по темата за COP, но вие хора ме предизвиквате!!!

    canoto, ти или работиш в някоя вирма дето се мъчи да си продава скъпите климатици или не четеш достатъчно внимателно.* Разгледах споменатия закон, разкледах и класацията ТОП 10 COP климатици в Япония.* Навсякъде ми направи впечатление една дума: AVERAGE, което в превод ще рече СРЕДЕН.* Това е съотношението на средните стойности на консумираната и отдаваната енергия за целия отоплителен, респективно охладителен период.* В тази връзка, предвид географските ширини на Япония, предвид тихоокеанските топли течения, които я охлаждат и в предвит това, че през пролетта и есента външната температура е над споменатите 7 градуса, то COP 6 е нормално.* Тогава съм съгласен, че средното COP може и до 8 да стигне!

    Въпросът е, че при цитираните от теб по-горе условия и споменатите вече фреони повече от 3,7-3,8 е невъзможно.* Нека да не вадим нещата от контекста и да не предоставяме само онези данни, които са ни угодни!
    Taz, оттеглям се от форума, тъй като виждам , че *приемаш много лично нещата, когато някой се опита да ти опонира. Не знам откъде ти хрумна, че продавам скъпи климатици. Засега само съм купувал такива.
    Възможно е да пропускам нещо важно и наистина да не чета внимателно. Само трябва да ми го посочиш.
    Аз мисля , че бях достатъчно ясен и аргументиран с доказателства (виж по-горе линковете за Тошиба и Митсубиши) и не знам кое съм извадил от контекста. *Там *в таблицата с техническите характеристики си пише стойности за СОР ,а под нея и за какви номинални климатични условия се отнасят.Такива климатични условия има и в Бг , като изключим топлите тихоокеански течения. *За мен *това , което си писал по-горе за AVERAGE стойностите , че се отнасят за отоплителен сезон е свободно съчинение. *Никой няма да ти издаде сертификат на база отоплителен сезон, защото тази година зимата може да е мека , а другата сурова. Продължавам да твърдя, че се използват стандартни тестове , които се провеждат в лаборатории , които симулират еднакви условия за всяка марка и модел клима.
    И така, ако трябва да обобщя - аз твърдя и подкрепям с доказателство, че в Бг се продава климатик с *СОР 4.2 * постигнат при следните климатични условия, които са определено част от някакъв стандарт за измерване :
    отопление - вътрешна температура: 20°С DB, външна температура: 7°С DB, 6°С WB
    Отказвам се да споря повече по въпроса, за да не разводняваме темата .
    Благодаря за вниманието.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #544

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Аз предлагам, вместо да се спори за нещо, което за другите не е ясно как изглежда, колко е голямо, да го дефинираме.
    Дайте вашите определения за СОР, как се определя и какви са неговите компоненти. Да не се окаже, че изчисляваме средната температура на болните в една болница, ама единия взема в предвид и температурата на тия от моргата, а другия не ги брои за пациенти...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #545

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от canto
    Taz, оттеглям се от форума, тъй като виждам , че *приемаш много лично нещата, когато някой се опита да ти опонира. Не знам откъде ти хрумна, че продавам скъпи климатици. Засега само съм купувал такива.
    Възможно е да пропускам нещо важно и наистина да не чета внимателно. Само трябва да ми* го посочиш.
    Аз мисля , че бях достатъчно ясен и аргументиран с доказателства (виж по-горе линковете за Тошиба и Митсубиши) и не знам кое съм извадил от контекста. *Там *в таблицата с техническите характеристики си пише стойности за СОР ,а под нея и за какви номинални климатични условия се отнасят.Такива климатични условия има и в Бг , като изключим топлите тихоокеански течения. *За мен *това , което си писал по-горе за AVERAGE стойностите , че се отнасят за отоплителен сезон е свободно съчинение. *Никой няма да ти издаде сертификат на база отоплителен сезон, защото тази година зимата може да е мека , а другата сурова. Продължавам да твърдя, че се използват стандартни тестове , които се провеждат в лаборатории , които симулират еднакви условия за всяка марка и модел клима.
    И така, ако трябва да обобщя - аз твърдя и подкрепям с доказателство, че в Бг се продава климатик с *СОР 4.2 * постигнат при следните климатични условия, които са определено част от някакъв стандарт за измерване :
    отопление - вътрешна температура: 20°С DB, външна температура: 7°С DB, 6°С WB
    Отказвам се да споря повече по въпроса, за да не разводняваме темата .
    Благодаря за вниманието.
    наистина съжалявам, ако съм прозвучал агресивно, но това за шопа и жирафа ме подведе аз също се оттеглям от дискусиите за COP. В крайна сметка живеем в свободна демократична държава с пазарна икономика и всеки може да избере а си купи климатик със COP 1,12 или COP 12 (хайде, да не звучи грубо над 4-4,5)

    п.п. Няма как да не приемам лично нещата, като във всеки пост им даваш определени квалификации, но не се притеснявай - нищо лично - науката иска жертви

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #546

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Добре де Таз,тъй като и аз не разбирам нищо от СОР, реално ли е Panasonic CS/CU-E9DKE inverter да има СОР=4 и Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-A09YV да има СОР=3,63 и същевремено кой е по добър. И още един въпрос - някой ще ми обясни ли какво е EER

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    31
    #547

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте всички,
    стига спорове, вкрайна сметка това е форум за да се изказват мнения и съвети
    към дуги които не толкова разбиращи(като мен ) за закупуване на техника.
    И в тая насока искам да попитам за мнения otnosno климатиците CROWN
    цената им не е крайно лоша
    Благодарско на всеки изказал своето мнение, било то позитивно или негативно.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #548

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Raicon
    Здравейте всички,
    стига спорове, вкрайна сметка това е форум за да се изказват мнения и съвети
    към дуги които не толкова разбиращи(като мен ) за закупуване на техника.
    И в тая насока искам да попитам за мнения otnosno климатиците CROWN
    цената им не е крайно лоша
    Благодарско на всеки изказал своето мнение, било то позитивно или негативно.
    A за тази марка ти гарантирам следното.
    Монтирал съм един.Познавам общо 8 човека които си ги купиха заедно.Но такова чудо не бях виждал.И 8-те спряха за по-малко от година.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #549

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JORO77
    Добре де Таз,тъй като и аз не разбирам нищо от СОР, реално ли е Panasonic CS/CU-E9DKE inverter да има СОР=4 и Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-A09YV да има СОР=3,63 и същевремено кой е по добър. И още един въпрос - някой ще ми обясни ли какво е EER
    Няма да коментирам COP-тата на двата модела по разбираеми причини

    EER = Energy Eficiency Ratio - Коефицент на енергийна ефективност. Друг показател за измерване на ефективността на дадена машина. Основно се използва от американците. Изчислява се като разделиш отдаваната енергия ( в BTU) на мощността (ватове). Например: климатик 12-ка, консумира 1300 вата ще рече 12000 BTU / 1300 вата = 9.23 EER.
    Ех тез хАмериканци.....не си измислили нормални мерни единици:

    BTU е клоичеството топлина, необходима за повишаване на температурата с 1 градус Фаренхайт( 0,56 градуса Целзий) на 1 паунд вода (0,45 кг)
    Нашате мерна единица е киловат. 1 кВт = 3413 BTU, или климатик 12-ка - 12 000 BTU / 3413 = 3,52 кВт делено на 1.3 кВт консумирана мощност = COP 2.71

    п.п. Данните са примерни (измукал съм си ги от пръстите) за да не би някой да си помисли, че умишлено занижавам ефективността на климите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #550

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JORO77
    Добре де Таз,тъй като и аз не разбирам нищо от СОР, реално ли е Panasonic CS/CU-E9DKE inverter да има СОР=4 и Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-A09YV да има СОР=3,63 и същевремено кой е по добър. И още един въпрос - някой ще ми обясни ли какво е EER
    Не знам откъде имаш тези данни за този модел Митсубиши, но не са верни:

    MSZ-A09YV/ MSZ-A09YVH
    За охлаждане
    Мощност [kW] 0.9 - 3.2
    Консумирана мощност [kW] 0.2 - 0.9
    EER* 3.8

    За отопление
    Мощност [kW] 0.9 - 5.1
    Консумирана мощност[kW] 0.2 - 1.5
    СОР - 3.9

    Виждам , че Таз е отговорил точно на другия въпрос. ЕЕR и СОР са коефиценти съответно за режим охлаждане и отопление.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #551

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Приятели, колеги, съмишленици /по съдба/ , хайде стига вече с тези дребнави "глупости" колко му бил СОР-а на тоя, на оня.... Хората ги интересува, цена, надежност, икономия, евентуалано вече комфорт....
    Няма ама никакво значение, този модел бил китайски, малайзийски, корейски.... нали работи, доволни са клиентите, пък дали данните не били реални ще си проличи от сметките за тока. Хайде да престанем с тези научни трудове и да караме по същество. *

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    31
    #552

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    A за тази марка ти гарантирам следното.
    Монтирал съм един.Познавам общо 8 човека които си ги купиха заедно.Но такова чудо не бях виждал.И 8-те спряха за по-малко от година.
    @badr
    Благодаря за бързия и достатъчно красноречив отговор
    значи и "Crown" може да отиде в "черния" списък.

    Поздрави.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #553

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За 3 години смених следните инверторни 12-ки: SAMSUNG, FUJITSU, GENERAL и накрая минах на PANASONIC Invertor. Моят коментар е, че съм загубил цялото това време - вместо още в началото да бях избрал PANASONIC_a. Ама така става, когато слушаш професионални мнения за климатичните лидери. То не бяха шумове, замръзвания, изключвания и разни шашканета.
    Това е! Питай ПАТИЛО, а не СТАРИЛО !!!!
    Поздрави! :Super:

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #554

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здрасти kukuruz, можеш ли да напишеш точния модел на инверторния Панасоник.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #555

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Panasonic Invertor CS/CU-PE12DKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 156 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе