Страница 96 от 156 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1426

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от xxxx
    Как размръзяват мидеите?
    Имам MSF1-12HR и ми прави впечатление, че размръзява външното тяло на всеки час, което значи, че май няма датчик за тая работа
    Другото тъпо нещо е, че вентилатора на духалката продължава да върти около половин минута след като е започнало размръзяването и издухва студения въздух в стаята. Абе таман хубаво сгрял и ти фърли една кофа лед на главата.
    Не знам! Много тъп климатик
    При вас така ли е или моя е бъгав?
    Когато запали червената лампа (размразяване) спират вентилаторите (вън и вътре). Не съм сигурен дали има датчик, но когато има пране на балкона (външното тяло е там) размразява по-често (явно вдига влажността..).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1427

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За размразяването - датчик има, как работи е друг въпрос!

    За инверторите - СЛЕДВА да не спират - намаляват обороти!
    200W е много малка консумация, но например модела CS/CU-PE9DKE го дават с минимална консумация 170W при отопление, при което следва да отдава /при съответните условия/ - около 900W топлина.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    1
    #1428

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Някой има ли представа читави ли са климатиците на Драмакс (http://www.dramaxclima.com/) 2ра употреба, както и за качеството на монтажа и сервиза им?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1429

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Вчера попаднах на брошура на Технополис-на последната страница имаше нов модел Хаер 9тка-"Супер DC инверторен климатик.Супер коефициент на преобразуване-!!!6,05 !!!охл/отопл. -2.8/3.15,консумация при отопление 580W.Цена 1499 лв.Еб..и и Хаера.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1430

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Вчера попаднах на брошура на Технополис-на последната страница имаше нов модел Хаер 9тка-"Супер DC инверторен климатик.Супер коефициент на преобразуване-!!!6,05 !!!охл/отопл. -2.8/3.15,консумация при отопление 580W.Цена 1499 лв.Еб..и и Хаера.
    Кажи кой е модела - нещо на мен не ми се вярва това 6,05... Да не говорим, че при написаното от теб - 3,15/0,58=5,43 ама и това е твърде много...

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1431

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    е,видях го на брошура,запомних това което писах.Знам ,че е безумен тоя СОР,за това го коментирам.Ама и цената я бива-колкото на 12ка Панасоник или Дженерал.Има нещо гнило
    П.С.Като гледах на сайта трябва да е този модел КЛИМАТИК HAIER HSU-09HV03/R2SDB.И на сайта е 1599лв!
    И съм объркал малко данните-консумация 0.53W

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #1432

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    @dufo,
    мнението ти не важи за всички инвертори щото моя не само спира външното тяло ами понякога спира и вътрешното!

    Абе и аз имам E9DKE от около месец и забелязах че на моменти перката на компресора не се върти, при положение че вътрешното тяло постоянно работи,просто когато си достигне зададената температура,спира да духа топло и почва да си върти въздуха в стаята на min.,другият вариант е перката да са е въртяла прикалено бавно и аз да не съм забелязъл,абе незнам ама като цяло съм страшно доволен от Панасоника, машинката си работи перфектно и достатъчно тихо,т.е. става за спалня,щото имаше някакви изказвания от сорта че "Панасониците не били от най тихите клими", аз съм спал и на Митсубиши, но не намирам никаква разлика. Между другото някой може ли да ми каже как мога да вържа отделен електромер към климатика, че да му засека консумацията

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #1433

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    е,видях го на брошура,запомних това което писах.Знам ,че е безумен тоя СОР,за това го коментирам.Ама и цената я бива-колкото на 12ка Панасоник или Дженерал.Има нещо гнило
    П.С.Като гледах на сайта трябва да е този модел КЛИМАТИК HAIER HSU-09HV03/R2SDB.И на сайта е 1599лв!
    И съм объркал малко данните-консумация 0.53W
    Нали се коментираше вече този прословут Haier *в спора за СОР. Този модел е сертифициран за Европейската общност и в Евровент стойностите са малко по-ниски от тези в рекламните брошури, но пак са достатъчно високи , за да прави впечатление.

    http://www.eurovent-certification.co...dice_affiche=7


    Иначе по комерсиалните сайтове си го пишат СОР 6.05
    http://www.excel-sa.gr/English/Product/dcinverted.htm

    http://www.climacity.com/info/haier/961.pdf

    А иначе цената наистина си я бива и разбива мита, че всичко китайско е евтино. Ясно е , че високите технологии навсякъде по света струват скъпо.


  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1434

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от canto
    Нали се коментираше вече този прословут Haier *в спора за СОР.

    А иначе цената наистина си я бива и разбива мита, че всичко китайско е евтино. Ясно е , че високите технологии навсякъде по света струват скъпо.

    Съжалявам ако се повтарям,не съм попадал точно на този коментар.А евтини "високи технологии" не са високи,а съмнителни.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1435

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :Super:Щом си решил да сложиш електромер,вземи си някой по стар който не е двойно тарифен.Отваряш капачката която скрива клеймореда , на вътрешната страна има схема на свързване на електромера.Все пак ако не рабираш извикай електротехник!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1436

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JORO77
    Абе и аз имам E9DKE от около месец и забелязах че на моменти перката на компресора не се върти, при положение че вътрешното тяло постоянно работи,просто когато си достигне зададената температура,спира да духа топло и почва да си върти въздуха в стаята на min.,другият вариант е перката да са е въртяла прикалено бавно и аз да не съм забелязъл,абе незнам ама като цяло съм страшно доволен от Панасоника, машинката си работи перфектно и достатъчно тихо,т.е. става за спалня,щото имаше някакви изказвания от сорта че "Панасониците не били от най тихите клими", аз съм спал и на Митсубиши, но не намирам никаква разлика. Между другото някой може ли да ми каже как мога да вържа отделен електромер към климатика, че да му засека консумацията
    Това с електромер на климатика ми звучи като проверка зао отровни гъби посредством дегустация.

    Нали вече си дал маса пари за машината....Какво ако докаже, че не е ефективен? Ще спреш да го ползваш и ще си имаш сплит-украшение на стената ли?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1437

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Това с електромер на климатика ми звучи като проверка зао отровни гъби посредством дегустация.

    Нали вече си дал маса пари за машината....Какво ако докаже, че не е ефективен?* Ще спреш да го ползваш и ще си имаш сплит-украшение на стената ли?
    Съгласен!Не съм чувал да си слагат електромер на радиатора Теси

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #1438

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Това с електромер на климатика ми звучи като проверка зао отровни гъби посредством дегустация.

    Нали вече си дал маса пари за машината....Какво ако докаже, че не е ефективен?* Ще спреш да го ползваш и ще си имаш сплит-украшение на стената ли?
    Прав си Таз, за това не се бях сетил, пък и наистина май няма много смисъл, важното е че съм доволен от машинката в крайна сметка

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #1439

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравей Таз! Искам да те попитам по въпроса за отстрняването или намалянето на това пукане при вътрешното тяло, особено при Мидея MSS- 12HR, беше споменал че се монтиран гумени тампончета. Тази тема я коментира и Тото1 но само до толкова. Къде се поставят? И ако вече е монтирано тялото, както е при мен, може ли да се ицвърши тази процедура? Предварително бблагодаря за което.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1440

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от polytex
    Здравей Таз! Искам да те попитам по въпроса за отстрняването или намалянето на това пукане при вътрешното тяло, особено при Мидея MSS- 12HR, беше споменал че се монтиран гумени тампончета. Тази тема я коментира и Тото1 но само до толкова. Къде се поставят? И ако вече е монтирано тялото, както е при мен, може ли да се ицвърши тази процедура? Предварително бблагодаря за което.
    Привет!

    Това за гумените тампончета беше шега - монтират се в ушите (тапи за уши). Няма как да се избегне пукането на пластмасите. Ако шума е от вибрации тогава се монтират гумени тампони между конзолите и външното тяло и това може да се извърши както при самия монтаж, така и в последствие. Добра работа вършат тампони за жигулски амортичьори - 15-20 ст. струва единия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе