Страница 57 от 114 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #841

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    защото не е приятно седенето в тази стая при пуснат климатик.
    Въобще работата на турбината на вътрешното тяло в режим отопление ,когато компресора не работи си е една голяма недомислица.Гледам че и на новозакупени климатици се получава това и ми е интересно дали няма друг подход за индикиране на вътрешната температура.Може би вентилатора на външното тяло би трябвало да работи постоянно ,като се има впредвид ,че се получава замръзване на външното тяло.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #842

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Моля, дайте едно рамо! Какъв климатик да си сложа (марка и модел и с каква мощност). Основно ще се отоплявам с него, трябва да държи на студ!!! И тия коефициенти COP изобщо верни ли са и при ниските температури? Значи на теория много неща са ми ясни, но дали се покриват с практиката? Едното помещение е 12кв.м., а другото 20кв.м. (спалня и хол, ще взема 2 климатика). Най-важното е да работи при достатъчно ниски температури, по възможност да не спира. След това са цената и консумацията. Да речем, че имам 1500 и изтезля заем още 1500 и вземам 2 инвертора фуджицу или панасоник (митсубиши не ми е по джоба). Работата спи! Сега обаче мога да взема с наличните 1500 два мидея (конвенционални) и ако спестя още 200-300 ще врътна и окачен таван! Вече имам вътрешна изолация на външната стена (единстените външни са тези с прозореца), и ролетна щора, и очаквам сметката за тока да е по-малка и си задавам въпроса дали изобщо ще мога да компенсирам този заем (който може би ще надхвърли 1700 с лихвите!) Освен това ме уверяват че мидеята работи при -20*. Ще се радвам да чуя мненията както на собствници, така и на специалисти в тази област!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #843

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Мидеа-та по документи е до -7 градуса. Забрави да работи до -20. Марковите конвенционални се справят много добре при много ниски температури.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #844

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    ba4_dido

    Ето ти един вариянт за спалнятаhttp://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=162 и един за холаhttp://www.ekomatik.com/products.php...subishi&pid=63 ще ти излязат около~ 2500лв. с монтажа, хем заема ще е по малък, хем ще имаш клими които ще те топлят/охлаждат....пък и туко виж успял си да компенсипаш заема със сметката за ток - то зависи и каква зима ще ни налегне де
    Окаченото таванче можеш да го врътнеш и догодина.
    Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #845

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Отзиви за климатик Corona, инвертор, 10-ka, CSH-ES229
    Наскоро си сложих такъв климатик, някой да има отзиви и информация за него, поне на английски

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #846

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Мидеа-та по документи е до -7 градуса. Забрави да работи до -20. Марковите конвенционални се справят много добре при много ниски температури.
    Това че пише -7 е конвенционалния не значи че няма да работи и при по ниски температури. Аз мога да кажа че по предната зима на -23 работиха мидеите и то без проблемно това за одзиви на клиенти. А в документацията на никой климатик не съм видял да има работна температура -20. Дори инверторите при по ниски температури имат един недостатък че размразяват доста по често без нужда дори.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #847

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Днес монтирахме с колегата в Бургас Daikin - Ururu Sarara, това за нас е първият монтиран климатик от марката Daikin и по случайност това е топ-моделът им. Клиентът е "обикновен" човек, в смисъл не разполага с кой знае колко пари но иска да има най доброто (има и такива хора), ще го изплаща с теглен заем за ремонт на апартамента си. Беше си купил девятка за 2570 лева, от Варна, със траф на 100 волта е, дистанционното е на японски. Когато пристигнахме за монтаж той беше вече отворил вътрешното тяло, с голямо желание ни отвори и на външното тяло капака по наше искане за да надникнем там и да видим това което другите климатици нямат, много му се радваше на климатика. Излишно е може би да споменавам че шум и вибраций абсолютно никакви няма, това важи също и за другите скъпи марки и модели, но такава абсолютна липса до сега не съм срещал. Дистанционното комуникира с климатика като получава и изписва информация за влажност и температура на въдуха отвън и вътре в помещението също и консумираната мощност в момента. Този климатик го сложихме на мястото на Toshiba инвертор девятка която демонтирахме, много е доволен от него, на 6 месеца климатик е, цена към 1700 лева, него на по късен етап от ремонта на апартамента му ще го монтираме в друга стая, този му климатик е бил пуснат цяло лято без прекъсване и му е плащал по 6 лева на месец ток (засичал си е). Колегата толкова се впечатли от Ururu Sarara че и той реши да си купи такъв, това е една много хубава машина за хора които държът на комфорта си.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #848

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    за 1 брой да ,чудесна машина ... ама ако имаш 4 стаи за топлене ,като в 2те ти трябват 12ки тоя уруру сарара ще ти излезе почти 15 000 лв ( петнадесет хиляди лв!) за 1 апартамент ... безумно

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2
    #849

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Kakvo mislite za klimaticite Sanyo?Mislia da si vzema takav, no da e Japan(ne me pritesniava 4e sa na 100V).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #850

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Имам един такъв стар 15 годишен и един купен чисто нов работещ вече втора година в родителите ми. И двата работят перфектно, никакви забележки.

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir76
    Отзиви за климатик Corona, инвертор, 10-ka, CSH-ES229
    Наскоро си сложих такъв климатик, някой да има отзиви и информация за него, поне на английски
    В службата в една от стайте имаме такъв, в сравнение с другите японски марки този е малко по-шумен, но също като тях е безмилостно експлоатиран вече трета година без никакви забележки. Предполага знаеш, че модела е от 99 година, с СОР3,27, нищо особенно ,проста и за сега здрава машина.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2
    #851

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Мисля климатика да ми го монтират Термоклима.Някой ползвал ли е техните услуги?Работят ли качествено?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #852

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Искам да питам проблем ли са честите токови удари, които по неясни причини са най-вече нощем? И при по-сериозен токов удар какви биха могли да са последствията? Може ли да се напави някава защита?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #853

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Моля, дайте едно рамо! Какъв климатик да си сложа (марка и модел и с каква мощност). Основно ще се отоплявам с него, трябва да държи на студ!!! И тия коефициенти COP изобщо верни ли са и при ниските температури? Значи на теория много неща са ми ясни, но дали се покриват с практиката? Едното помещение е 12кв.м., а другото 20кв.м. (спалня и хол, ще взема 2 климатика). Най-важното е да работи при достатъчно ниски температури, по възможност да не спира. След това са цената и консумацията. Да речем, че имам 1500 и изтезля заем още 1500 и вземам 2 инвертора фуджицу или панасоник (митсубиши не ми е по джоба). Работата спи! Сега обаче мога да взема с наличните 1500 два мидея (конвенционални) и ако спестя още 200-300 ще врътна и окачен таван! Вече имам вътрешна изолация на външната стена (единстените външни са тези с прозореца), и ролетна щора, и очаквам сметката за тока да е по-малка и си задавам въпроса дали изобщо ще мога да компенсирам този заем (който може би ще надхвърли 1700 с лихвите!) Освен това ме уверяват че мидеята работи при -20*. Ще се радвам да чуя мненията както на собствници, така и на специалисти в тази област!
    Все още не мога да взема решение, няма ли и други мнения по въпроса (благодаря на Jackas)! Друго важно нещо е, че чакам бебе и въпросната спалня евентуално ще става детска (защото е южна) и си мисла че трябва за нея надежна машина!

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #854

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Искам да питам проблем ли са честите токови удари, които по неясни причини са най-вече нощем? И при по-сериозен токов удар какви биха могли да са последствията? Може ли да се напави някава защита?
    В случай че, има чести токови удари, инверторни климатици не са за предпочитане, още по-малко пък евтините (китайски).Електрониката се шашка при токов удар, а това е най малката беля която може да стане.....на мен ми се е случвало веднъж или два пъти . Държиш да имаш надежни машини и като се има в предвит проблемите с ел. захранването, избора ти е до голяма степен предопределен.....маркови on/off машини. Това е моето мнение, все пак не съм специалист!!!

    пп
    Ако Mitsubishi-то за хола ти се вижда скъпичко, можеш да минеш на този вариянтhttp://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=83 на което пък пластмасата на вътрешното тяло пука....не е кой знае какъв минус, но пък го има
    Успех!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #855

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Искам да питам проблем ли са честите токови удари, които по неясни причини са най-вече нощем? И при по-сериозен токов удар какви биха могли да са последствията? Може ли да се напави някава защита?
    DAIKIN имаt защита от токови удари, няма проблеми и с премигванията на тока. Между другото много хора бъркат с токов удар краткотрайното прекъсване на тока(премигване на лампите), което даже в повечето случаи не е прекъсване, а падана на напрежението. Иначе в магазините се продават защити от токови удари. Такива може да има и на ел.таблото в апартамента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе