Страница 45 от 95 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #661

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milen_81
    Здравей те.Може ли да ме по съветвате кой от двете МИДЕИ да избера. MSM3-12HR i MSF6-12AR,като втората е с реотани и на външното и на вътрешното тяло.
    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=35682.0

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    43
    #662

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Трябвя да сложа климтик, който ще ползвам основно за отопление. Помещението е около 16-17 кв.м.,
    изложение - южно, има една външна стена около 2 м. на която ще е монтирано външното тяло.
    Дограмата е PVC 4-камерна на същата стена с размери 1,2х1,2 м. Изолация на тази стена - вътрешна
    с дебелина около 2 см. (не си спомням точно). Блокът е панелен.

    От наличните в магазина ми предлагат DAIKIN S22GTPS-W(C), понеже аз държах на тази марка.
    Моля някой по-компетентен да каже достатъчна ли е мощността му за това помещение и ако
    може още някои подробности за него, понеже е произведен в Japan и всичката му документация е
    на йероглифи.

    Ще съм благодарен ако някой има негова документация на ЕN, DE или RU и я сподели.


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #663

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    http://www.daikinaircon.com/catalog/.../index.html#06
    2.5 kW на отопление, COP: 5,62. Модел 2006-та година.
    Може да стигне, може и да е леко малък.
    Документация на друг език няма как да намериш, освен ако не си я преведеш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    43
    #664

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    -> Deian - 10x за отговора

    Аз си бях харесал следващия по големина модел (S25....), но се оказа че няма наличност, а новата им
    доставка ще е с 150 лв. отгоре. И в момента се чудя дали си струва да ги дам или не?

    За съжаление японския не ми говори нищо, нито пък имам някой познат, който да се оправи с него.
    Единственият вариант за някакъв превод е ако му открия документацията във вид на .pdf-файлове,
    било то и на японски и да ги мъча за превод чрез разните транслиращи програми, които имат речник
    от японски (евентуално технически). Друга идея нямам в момента.


  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #665

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от denis_7
    petiv2
    За 18м2 може да си вземете Mitsubishi SRK25ZG-S
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37738.0.html

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #666

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от petiv2
    Бременна съм и края на ноември ми е термина ...
    КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ: не ми стана приятно че сте ми изтрили предния пост без предупреждение.

    Не и препоръчвайте на жената "леко-малки"! Бебе ще се гледа(къпе на 26*+) в тази стая, хубаво че копа на Дайкините е висок но за 10лв. на месец разлика в тока - няма смисъл да купува слаба машина - да и стои красиво на стената. А пък Митсубишити с тоя мизерен коп - ама му се въртяли пластинките от дистанционното - СМЯХ! В тази стая с оглед на това че ще се гледа бебе - ще има доста влизане/излизане и оставяне на вратата открехната за да се чува дали "плаче" като си отишъл до тоалетната примерно и т.н. Незнам - кажи за другите помещения какво е предвидено за отопление но съветвам ЦЯЛАТА къща от тоалетната/кухнята до леглото на бебо е ЖЕЛАТЕЛНО да е с една температура - първата зима поне! Майката ще го кърми през 3 часа и общо взето постоянно ще си гола и ще търчиш до мивката/кухнята/банята- нали не искаме да се разболяваме?
    Ноември моето дете става на 2 години. С оглед на здравето и 2те предни зими се отоплявахме с маслен радиатор - боксониерата ставаше баня от край до край никаква врата не се затваряше - но сметките за ток бяха солени. Сега малката е голяма и решихме да я пускаме на ясли и затова е по-добре да минем на климатик - така и направихме. Помисли по въпроса с какво да се отоплявате - да не говорим че стаята ако ти е малка - където и да го сложиш все ще духа, в студено време със слаб климатик - направо ще е виелица! имай го впредвид. - а за шума от вентилатор на ХАЙ няма да ти говоря ... иди и виж в някой познат НА ЖИВО за какво иде реч.
    Огледай/измери си пак къщата, помисли и задай пак въпроса за да ти се даде конкретна препоръка. Но в като цяло мощноста(номинал) трябва да отговаря на обема(не на квадратите) на отопляемите помещения при очакваните средни нощни температури за отоплителния период във вашия район, вземи предвид и топлинните загуби през стени/прозорци/подове/тавани + презапаси се 20% и готово, отиваш в магазина и вече знаеш колко КИЛОВАТА ти трябва, но като цяло тия пари са ти малко(сложи още няколко стотака отгоре за да ти е сигурна работата в студа - януари примерно като стане -17* ще ги имаш тия пари, но климатика НЯМА да можеш да смениш ако се окаже че не му стига силата)

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #667

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    petiv2, ако ще правиш баня в стаята - Fujitsu-General ASYB09LD.
    Ако искаш обаче по-тихо вътрешно тяло - Mitsubishi или Daikin.
    За съжаление всичко, което се сещам, надхвърля бюджета ти.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #668

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    1.petiv2, ако ще правиш баня в стаята - Fujitsu-General ASYB09LD.
    2.Ако искаш обаче по-тихо вътрешно тяло - Mitsubishi или Daikin.
    1.Стига пак с приказките за хамбарите отоплявани със 7-ци
    2.FD серията на Mitsubishi е по-шумна от LD на Fujitsu... само за справка

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #669

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря на всички за бързите отговори. При избора ще взема предвид мненията ви

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #670

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте!
    Моля за съвет, стаята ми е 14-15 кв, (35 куб) северна с 2 външни стени, стара дървена дограма.
    Двоумя се между Тoshiba RAS-10 SKV-E и Hitachi RAS-25FH6 ще се ползват предимно за отопление, кой от двата е за предпочитане и дали можността е достатъчна за тази стая или да търся по голям. Благодаря!

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #671

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    хора, моля помагайте! колкото повече чета толкова повече се обърквам в избора си на клима! стаята ми е с прозорец на изток, с една външна северна стена! има външна топло изолация(фибран-5 см) и ПВЦ дограма! стаята е 40м3 или 15м2. търся клима около 1000лв, за отопление! благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #672

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov
    Г-н Генов явно имате доста развито чуство за хумор.
    Явно незнаете закакво става вапрос говоря за машина която отдава 3.4кв топлнинна мощност за стая 18м2.Марката е Mitsubishi a ne Midea i и т.н.Ако сега вие ми кажете че то не е достатачно да вдигне за 30мин.стайната температура за 26 ли?Точно вие ставате смешен.Машинета я имам същата в същата спалня с малко дете затова я препоръчах от личен опит и убеждение
    Благодаря на модераторите че са свестни и знаят за какво говорим тук!А вие продължавайте да се смеете!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #673

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    под -10 градуса не за 30 минути ами никога няма да може да вдигне стайната на 26 ... явно наистина някой не знае за какво става въпрос но ме съмнява че не е гн. Генов

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #674

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Алекс, с риск да ми се разсърдиш - ВЪЗРАЗЯВАМ, МОЖЕ!!!
    То моят Шарп AY-XP12FR(3.5/ 4-6) ще се справи безпроблемно с посечената минусова температура, те Митсубишито няма да може!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #675

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Алекс пускам го въпросният климатик Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZG-S в спалня 18м2 стайната температира е 17 когато го пускам на hi-power на 26 и след около 15-20мин.в другия край на стаята е 26 и изключва това е.Качва в стаята 9-10 градуса за 15мин.Защо спорим?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 95 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 17:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 18:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 18:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе