Страница 55 от 95 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #811

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Да, знам, даже току-що говорих с едни от тях .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #812

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Охлаждане H/M/L/Q/SQ (dB(A)) вътрешно ASHA12LG 43/39/33/21, външно AOHR12LG 48
    Цената му е търговски трик  , началото на септември си го купих моя 1420+180(намален на промоция  спрямо август) - в магазините за клими нямаше пукнат човек - на ръце ме носеха където и да влезна, после постепенно захладня и хората наизлезоха на пазар и хоп дигнаха им цените с по 100лв. известно време и тъй като е топло хората се чудят още дали/какво да купят и хоп промоция дум 100 лв. надоло - изобщо търговията е голяма игра  в общи линии сигурно няма да му падне цената под 1400 лв, но като дойде зимата може ще ги вдигнат малко пак.

    Не е бая панасоника - нормално е шумен, не всички марки/модели клими имат режим СУПЕР ТИХО 20-21 децибела - почти си е пълна тишина - трябва много да се напънеш на един метър от него за да го чуеш че върти. Но както знаеш тия децибели са свързани с оборотите на ротора и са пропорционални и на отдадената мощност. Така че в най-студеното няма да ти е вентилатора на най-слабо, но пък сега(преходните сезони) е супер далавера! А за външното мога най-отговорно да заявя че ако случиш на монтаж, може без тампони да си караш и нищо не му вибрира/скърца/бъчи и т.н.

    Вглеждайки се в параметрите - забелязваш ли защо Фужицу са предпочитани? Винаги параметрите им са с една идея по-добри от Дайкин и Митсубиши а цената я държат малко по ниска. Качеството може да не е съвсем същото, но е доволно задоволително!

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #813

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    всъщност долара се вдигна с 15% от август до сега което е основната причина да се вдигнат и климатиците .. стана дума за тия новите Панасоници .. някои има ли представа дали имат ЕТРВ и от -? градуса им почват данните в сервизните документации че не ми се търсят сега само с образователна цел ...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #814

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Специално E-HKE имат ЕТРВ.
    E9HKE го дават до -5, а E9HKE-3 до -15.
    Явно тази 3-ка не е случайна, но нямам време сега да сравня HKE и HKE-3 сериите.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #815

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    всъщност долара се вдигна с 15% от август до сега което е основната причина да се вдигнат и климатиците .. стана дума за тия новите Панасоници .. някои има ли представа дали имат ЕТРВ и от -? градуса им почват данните в сервизните документации че не ми се търсят сега само с образователна цел ...



    Тялото на което се беше облегнал колегата от Малайзия не беше с ЕТРВ, но не съм сигурен дали беше "тройка" или не

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #816

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте имам колебания между следните машини HITACHI RAS/RAC-14EH1 и HITACHI RAS/RAC-25JX5 или Nippon KFR-14DC . всичките са инверторни.
    Бюджета е около 1300 лв, става въпрос за отопление на стая 19 кв/м в тухлен блок старо строителство. PVC дограма, без изолация и само една външна стена.
    Не мога да намеря нищо в нета за Nippon-а , а един приятел ги продава и ги препоръчва горещо в къщи бил с такива и не е имал проблеми

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #817

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    За Нипона мога да ти кажа че компресорите им горят много често и нито са икономични нито тихи с една дума не става.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #818

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Нещо гнило има с тоя Нипон, в нета го обявяват за 14000, при положение че максималната му е 13700 а номинала го крият колко е - на едно място са се изпуснали и са написали копа 2.5, шум под 49дб?!? Бегай колкот моеш от таквиз ментаци!
    Тия колебания дето ги имаш от какво са? Прочете форума от край до край? или някой "приятел" те светна? Момче, на форума има търсачка и се е писало 20 пъти за тия хитачита и за 30 други видове климатици - вземе да прочетеш малко че ни заболя устата от предъфкване на едно и също - благодаря предварително.
    Малко хелпче от мен http://forum.setcom.bg/index.php/topic,32550.0.html останалото си го намери сам, пък ако ти се оформи въпрос неписан тука - попитай и ще ти се отговори.
    Ако трябва да съм честен - колебанията ти са съвсем основателни - нито един от трите не ти препоръчвам. Съвсем малко ти остава да досложиш и се мяташ на едно Фужицу(4кВ) и забравяш. А приятеля ти го почерпи една бира и му кажи да не те набутва с тия Нипони - нали си му приятел? http://v-clima.com/products.php?brand_id=2

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #819

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov благодаря за мнението, въпросните форуми ги прочетох, по 2 пъти преди да си поставя въпроса за нипона, от началото на септември чета почти всеки ден около час разни мнения за климатици и все още не мога да намеря правилния отговор за избора ми на климатик
    имам вече 2 монтирани климатика - 12 сплит система . Реших третия ми климатик да е инвертор и почнах да чета яко тук.
    Единия ми климатик е HAIER HSU-12H03/Z1 купен е преди 3 години ( единствен показател тогава който съм гледал тогава е цена до 600лв с монтаж).
    Работи безоотказно , само една счупена перка първата година, отоплявам стая 17 м/кв. при външна температура -25 градуса миналата зима , малко се зореше да подържа температура над 20 градуса в стаята, но иначе в останалия период работи и се държи много добре, освен че външното тяло е малко шумно.Никакви отклонения и загуби на фреон за 3 години.
    От почти всички мнения във форума няма положителни за HAIER инвертор и се отказах от тази марка.
    Другият ми климатик е Hisense KFR -3208GW/AE купен е преди 2 години по препоръка на друг приятел, дистрибутор на климатици, но в момента е в чужбина и не се занимава с това. Работи много по добре от HAIER-а, но като се има предвид, че с 12 отоплявам 10 м/кв е обяснимо. Много по безшумен е от HAIER-а и никакви проблеми и оплаквания за двете зими.
    Nippona се произвежда в заводите на Hisense , този модел за който питам пише че е с компресор Toshiba затова се насочих към него, но ти тотално ме отказа. И сега отново се чудя и се мая какъв да е климатика. Накрая май ще постъпя като с първия си климатик , отивам и избирам по цената без да гледам марката един обикновен сплит за 600 -800 лева и тази икономия от 500 лв ще ми компенсира разликата от инвертора.
    последния месец тотално се обърках от СОР, Охладителна мощност, Отоплителна мощност и т.н........... , просто исках малко помощ за избора ми

    п.с. ако имаш разумно предложение в рамките на определения бюджет (до 1400лв. с монтажа) ще го приема с благодарност не е задължително да е инвертор, но просто имах желание за такъв

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #820

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ще посмятам вместо теб: 19м2*2.7м=51,3м3*70Ват=3591Вата От линка който ти дадох не ти ли харесаха Фужитсотата? Което и да вземеш няма да збъркаш, но се застраховай с 12ка. макар че и 9ка може би да ти стигне, но не обещавам(при -25*).
    ASY12USB Конвенционални(4кВ)1000лв или ASYA12LGC Инвертор(4кВ)1400лв. Това са цени без монтаж(цената му може да е най-различна според сезона и града). Това според мен е разумния минимум под който не трябва да се пада. Обаче гледам че си активен ползвател на модели които в никакъв случай не бих си сложил на стената - дори и да ми ги подарят. Не ти се подигравам - честно ти говоря. Притеснява ме че си доволен от тях а пък аз те мяткам на разни скъпи модели(които са най-ефтините всъщност от свястните). Не вярвам на очите си като чета за климатик на стойност 600лв(3.65кВ) с монтажа  при -25* да поддържа над 20* в стая от 45 кубика - това според мен е НЕВЪЗМОЖНО - само мога да гадая колко му е паднала мощноста при всички случаи не му е останала повече от 1.5-2кВ и при тая минусова температура ... освен стаята ти да е под земята не виждам друг начин! Ти разби на пух и прах всякакви митове че ефтините климатици били кофти - браво на тебе! Само не разбрах, като си доволен от старите - защо сега се целиш в 2 пъти по-скъп?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #821

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    maivro вземи си едно Фуджи - девятка на цена от 1280 лева без монтаж и си посрещай празниците без ядове!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #822

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    След дълго ровене във всякаква информация и мнения свих избора си до три модела климатици които са с приблизително еднаква цена:
    - PANASONIC CS/CU-UE12HKE
    - Fujitsu ASY-12USB
    - Samsung AQV-12NSA

    Кой от тях ще ми препоръчате като най-добър вариант? Кой се представя най-добре при отопление и не е много шумен при работа?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #823

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Средния.............

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #824

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Привет на всички.Стая 18м2 на 2.50 височина или 44м3 ,pvc с ка стъкло,външна изолация,източно изложение.Спрял съм се на следните два модела.Toshiba 13 savp-e или Mitsubishi Heavy srk 35 zgx-s.Спрял съм се на по голям като мощност климатик защото стаята е детска и ще се поддържа 25-26* че понякога и 27*.Също така държа и да има всичките му там филтри.Примам и други предложения ако избора ми не е удачен.Благодаря преварително на отзовалите се на въпроса ми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #825

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    За въпросната стая с дограмата и изолацията която си описал препоръчвам Fujitsu ASYA 09LD ПЛАЗМЕН ФИЛТЪР ИДЕАЛЕН ЗА ДЕТСКА СТАЯ
    http://msklima.com/details.php?model=77

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 95 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе