Страница 57 от 95 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #841

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    От известно време се опитвам да си избера климатик и колкото повече чета, толкова по-зле става. Моля за помощ.

    Това е скица на помещенията, които е нужно да се отопляват/изстудяват.


    Ще използвам климатика както лятото, така и зимата като основно отопление. т.е. трябва да работи при всякакви климатични условия.

    Първоначалната ми идея беше да купя един климатик, с който да утоплявам и двете стаи - те са разделени с врата (стена и врата - т.е. все пак си е плътна преграда). При така обзавдените стаи единственото място където мисля, че може да се сложи климатика е над дивана - така че да може да бъде нагласян да духа напред и съответно над главите на седящите на дивана. Другия вариант е да се сложи над библиотеката и съответно да духа директно в дивана, което мисля, че не е най-доброто. Обмислях вариант да се хване на трегера над прозореца (той е висок към 25 см.) и съответно да духа навътре към стаята, което би било най-доброто според мен, но до колкото разбирам е невъзможно да се сложи на толкова малък трегер - има нужда да има разстояние между климатика и тавана (колко тряабва да е това разстояние и мислите ли, че все пак може да се сложи на трегера)
    И така, ако климатика се сложи над дивана, той ще духа директно към вратата на спалнята, затова и мисля да не взимам втори климатик за спалнята.

    Въпросите ми са няколко:
    1. До колкото успях да разбера, ако климатика е един ще ми трябва 12. Няма ли да стане и с 9?
    2. Ако климатиците са 2 - значи ли това, че две 7-ци ще са достатъчни?
    3. Не на последно място моля ви препоръчайте климатик и фирма. До момента гледам главно Панасоник и Фуджицу - те ми харесват като цени.
    4. Мислите ли, че 1500 лв. ще стигнат за добър климатик и кой ми препоръчвате?
    5. Кои екстри като минимум трябва да търся, примерно кой филтър?

    Към момента гледам PANASONIC CS/CU-UE12HKE - 999лв.
    Предлагат ми и PANASONIC CS/CU-E12HKE - 1499лв. - не мога да разбера каква е разликата?
    Fujitsu ASY-12USB - 850 лв.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #842

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,нямам представа кой от къде е,но ми трябва насока от къде в Търново да си купя климатик ?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #843

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Монтажите на вътрешното тяло над легло или над диван не са за препоръчване! Климатика (инверторния най-вече) е най-ефективен когато се насочи струята на въздуха право надолу. Освен това така най-малко се усеща течението от вентилатора. Мисля че за дневната ти е нужна 12-ка, а за спалнята 7-ца или 9-ка. Фуджицу е добър избор, особенно модела LCC (инверторен), но 1500 лева решават проблема само в спалнята! За дневната може да сложиш и мидея 12-ка или по-скоро 14-ка. Виждам че там ще се готви, а това се отразява зле на климатика. Задължително добър аспиратор!!!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #844

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от lu4ia
    Здравейте,нямам представа кой от къде е,но ми трябва насока от къде в Търново да си купя климатик ?
    Какъв?


  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #845

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Монтажите на вътрешното тяло над легло или над диван не са за препоръчване! Климатика (инверторния най-вече) е най-ефективен когато се насочи струята на въздуха право надолу. Освен това така най-малко се усеща течението от вентилатора. Мисля че за дневната ти е нужна 12-ка, а за спалнята 7-ца или 9-ка. Фуджицу е добър избор, особенно модела LCC (инверторен), но 1500 лева решават проблема само в спалнята! За дневната може да сложиш и мидея 12-ка или по-скоро 14-ка. Виждам че там ще се готви, а това се отразява зле на климатика. Задължително добър аспиратор!!!
    Ок, обаче както се вижда на схемата аз нямам много варианти къде да поставя вътрешното тяло. Ако не мога да го сложа над дивана, единственото което трябва да се направи е да се слож над прозореца на трегера, защото поставяне срещу дивана според мен е най-лошия вариант. Освен това ако е срещу дивана ще е над библиотека, която ще го "запушва" да духа надолу.
    Току що премерих и трегера над прозореца е 30см. Колко сантиметра трябват над клматика за да работи нормално? И съответно някаква специална пластина ли ще ми трябва за да може да увисне над прозореца?

    Останалите въпроси остават - не разбрах какви са минусите на това Фуджицу, което съм цитирал и съответно какви са разликите между двата Панасоник-а защото ако няма съществени бих избрал този за 999л.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #846

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от niki_sap

    Току що премерих и трегера над прозореца е 30см. Колко сантиметра трябват над клматика за да работи нормално? И съответно някаква специална пластина ли ще ми трябва за да може да увисне над прозореца?
    За съжаление трегера също не е подходящ. Можеби между хладилника и дивана? Стената ако е външна тръбите могат да минат отвън... При този вариант трябва да изместиш хладилника. Може да рзмениш местата на библиотеката и телевизора и да поставиш тялото до вратата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #847

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ами за съжаление няма такъв начин - това не са външни стени - трите варианта са - над дивана, срещу него над библиотека, която запушва климатика или над прозореца. Затова мисля, че над прозореца е най-удчно. Зщо е проблем там? Практически той ще виси само 10-тина см. над прозореца и тръбие ще минат между дограмата и трегера? Само трябва да се види може ли да се захване пластината отзад така, че да виси? Или трябва да се прави някаква друга специлна пластина?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #848

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Значи над него трябва да имаш едно 12 см, климатикът ти е 30 см, станаха 42. Излиза, че ще стърчи надолу 17 см или повече от половината. Не че е невъзможно, но...
    Мястото над дупката между дивана и хладилника не е ли възможно? Тръбен път над дивана и климатика не е над него.
    Другия вариант е да сложиш такъв за високостенен монтаж ако държиш на трегера.
    Сумата е малка за това, което искаш - трябват ти 2 климатика, държиш да работят добре при всякакви условия, значи трябва да са хубави инвертори.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #849

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Дайкин имаме и таванни климатици за открит монтаж-тогава отпадат всички затруднения относно мястото.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #850

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Дайкин имаме и таванни климатици за открит монтаж-тогава отпадат всички затруднения относно мястото.
    Дайкин като марка, а и таванните още повече излизат от моите възможности - ако може да се намери таванен, който да пасва на помещението и да е в рамките на 1500 + монтаж, с удоволствие бих го взел.

    В противен случай оставам на варианта монтаж над прозореца и искам да помоля за аргументация защо не става там? Има ли друга причина освен, че ще трябва да се правят дупки в бетон, защото трегера над прозореа е бетонен.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #851

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Трегера няма да се дупчи.Над климатика оставяш 10 см.Изрязва се ПДЧ по размерите на климатика,то се монтира на трегера,конзолата на вътрешното тяло се монтира в/у ПДЧ-то.Така вътрешното тяло ще ти е стабилно и няма да вибрира.Хубаво е да го кантираш ПДЧ-то.
    Не зная само дали ще можеш да си отваряш прзореца.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #852

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Какъв?

    Ами трябва ми за дневна 12-15 кв. но не искам китайски,чувала съм че не са хубави.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #853

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Интересно би било ако някой с японски климатик да засече консумацията му и съответно поредния мит за консумациятана трафа ще излезе на яве колко е тя наистина. Имам в предвид да използва ето този уред http://www.radimexbg.com/index.php?p...%20%20%2012728 .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #854

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря на коментиралите моя проблем - мисля, че въпреки че се постарах със схемата от нея не се рабира напълно положението.
    Между дивана и хладилника практически няма никакво място - там има един 20 см. комин и съответно от другата му страна започва дивана - по размерите, които съм описал се вижда, че стаята всъщност е доста малка за всички неща, които са събрани в нея.
    Апартамента е напълно вътрешен - няма начин външното тяло да се сложи на друга стена освен челната.

    Ето "Подобрена" схема на апартамента с вариантите за монтаж както ги виждам аз.



    Тъй като мащабите не са съвсем точни обяснявам:

    1. Вариант 1: Вътрешното тяло е над дивана - колкото и да се мести към прозореца или към комина това са си все 2, 50 м. растояние и климатика ще си е все над дивана. Тук съм нарисувал и къде си предстявам да бъде външното тяло - закрепено за външната стена на балкона за да не пречи в самия балкон. Тръбния пъ би бил около 3 или 3,5 метра. За да се направи връзката между двете, ще трябва да се направи дупка на малката стена между прозороца и стената на която е вътрешното тяло. (нямам представа дали тази стена е бетон или тухла.

    2. Вариант 2: Вътрешното тяло е над прозореца, захванато на трегера, който е 30 см. висок. Така климатика пак ще духа малко или много над дивана освен ако няма възможност за настройка на вертикалните шлюзи на климатика за да духа силно надясно - т.е. не към дивана. Тръбния път би бил 4 или 4,5 метра.

    Вариант 3: Вътрешното тяло се слага над телевизора, а външното на самия балкон. Така климатика може да бъде насочен да духа право надолу - върху телевизора и маса за хранене или напред - т.е. пак към дивана, но под по-голям ъгъл. Тръбния път би бил 6 метра. и ще трябва да се мисли как да се крият тези тръби защото ще минават през почти целия апартамент.

    Аз лично се двуумя между вариант 2 и вариант 3, като може би вариант 3 е най-удачен, но най-грозен и с най-дълги тръби, а вариант 2 е компромисен и неизпълним от всеки монтажник.

    Мале съвсем затънах - давайте акъл.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #855

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    http://www.koinko63.bg/%D0%BA%D0%BB%...12-DJ_id5.html

    Поразпитай за този модел, старичък е - навремето(преди 2-3 години) и аз се чудих за него. Залепя се на тавана и духа по него - за малки стаи без друго място е идеален.
    Всичките ти места са кофти - струята духа на 3 метра и повече и точно върху маса с храна е най-лошо. Аз лично бих избрал вариант едно но климатика да е издърпан плътно(5см+) до комина и така няма да духа към никоя маса, дори малко ще ходи към спалнята което е плюс. В този случай на дивана баш в края няма много да сядате, или от вертикалните пластини ще насочиш да духа по-хоризонтално(въобще не е фатално ако не духа надоло - пак ще си топли, а пък лятото и без това трябва да си духа хоризонтално). За нужната мощност - кубиците ги умножавай по 70Вата и гледай на моделите номинала. Марките Фужицу/Генерал/Фужи(едно и също е) са от "скъпите" най-ефтините, и са за предпочитане при бюджетни решения но с изискване за висока надежност. Всички останали надоло са пълна мъгла - проучвай ги много внимателно да не изгориш без да светиш.
    П.С. Задължително ДВА броя! С един по-мощен не е добре, в спалнята винаги ще е по-студено и то доста, може обаче сега да сложиш един в хола с тенденция като застуди и не смогва тогава да слагаш втори в спалнята. Може пък да обичаш да спиш на студено, така че ще си решиш като му дойде времето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 95 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе