Страница 58 от 95 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #856

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ъгловата ОСАКА я има и в момента.Едно време хората бяха доволни от нея.Приятел има същата машина и вече работи 7-8 години.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #857

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Да, ама този е конвенционален и ще харчи доста много.... май?

    Намерих ето това - ако ще се търи нещо за трегера - може да е с високостенен монтаж- пак са по-скъпи от оетаналите, но не са колкото таванно/подовите, което ми е малко непосилно.
    Та намерих ето това:
    http://www.jordan-em.com/shop_product.php?id=108
    какво ще кажете за фирмата - Carrier. Виждал съм такива климатици тук таме, но не знам каква е?
    Моля ако има професионални монтажници, а и не само - помагайте къде и как да монтирам климатика - то явно това е най-големия проблем, после ще се търси какъв да бъде.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #858

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Вариант 1. Вътрешното тяло на 10-15 см от комина (можеби най-добър). Този вариант е подходящ ако смяташ да топлиш 2-те помещения с един климатик, защото дава възможност да насочваш въздушната струя към вратата на спалнята. Но пак ще има разлика в t* в двете помещения, освен това струята ще ви обдухва силно и няма да е твърде комфортно. Би могло да се получи с FUGITSU (GENERAL,FUJI) 12LCC! Климатика се води 12-ка, но на отопление е 16-ка!!! Този модел е изпробван вече няколко зими и се знае че работи много добре, икономичен и здрав. Проблема е че е спрян от производство и е много трудно (но не и невъзможно) да се открие. Цената му е около 1700 (по спомен) с монтаж. В никакъв случай не го бъркай с новия модел LGC, който е с намалено топлоотдаване!!!. А ако се наложи по-нататък ще си сложиш нещо и в спалнята...
    Друго предложение е да сложиш една мидея 12-ка или 14-ка в дневната и още някакъв по-марков в спалнята. Но мисли и за това че ставаш абонат на "енергото"

    P.S. Не забравяй за аспиратора!!!

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #859

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    - За цената си ще харчи нормално, малко повече от инвертор(20-30лв отгоре - не мога да кажа колко но там някъде).
    - За "високостенен монтаж" са всички за които става въпроса по къщите на хората - заблудил си се нещо. За "стенно-таванни" може би имаш предвид, но не е такъв модела който показваш(осаката която ти предложих е такава).

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #860

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте, мога ли за малко да ви отвлека вниманието от казуса на Ники / макар, че напълно го разбирам за драмата, която изживявя/
    Имам конкретен въпрос и чакам вашият професионален съвет.
    Живея в къща в "полите на Витоша", отоплява се основно с природна газ. Но всекидневната ми е винаги по-студена и хладна от останалите помещения. Това е може би защото три от четирите и стени са външни. Къщата е строена с итонг и има добра външна изолация, както и ПВЦ дограма. Ще ми кажете да си увелича броя на ребрата на радиатора, но това е невъзможно.
    Кубатурата на помещението е около 86 куб.м. и е отворено към трапезария от 35 куб.м.
    Моля посъветвайте ме какво допълнително да инсталирам на ток , за да доотоплявам всекидневната?

    1. климатик - инверторен или обикновен? Бюджет до 2000лв. Съвет за марка и мощност, моля. Ще мога да го ползвам лятото в жегите / макар, че лятото къщата е много прохладна и това не е наложително/, както и в преходните сезони, когато не е още за парно.

    2. конвектор - по-евтин е , но после как ще с консумацията на ток ?

    3. лъчисто отопление - изглежда примамливо, но има доста дискусии за това във форума.

    Моля за съвет.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #861

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    ако имаш мощност на котела,а проблема ти е че нямаш място за допълнителни ребра,най-добре е да смениш радиатора с воден конвектор,който е доста по-голяма мощност.иначе за 2000лв трудно ще намериш климатик за това голшмо помещение

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #862

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    ако имаш мощност на котела,а проблема ти е че нямаш място за допълнителни ребра,най-добре е да смениш радиатора с воден конвектор,който е доста по-голяма мощност.
    може ли да пуснеш линк или картинка, за да се ориентирам.

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    .иначе за 2000лв трудно ще намериш климатик за това голшмо помещение
    за конвенционален няма ли да стигнат. Все пак ще го пускам само в най-студените дни да дотопля, или през преходните сезони.

    Моля, за още съвети.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #863

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    това е линк към призводител-моье би най-добрия в Европа/и най-скъпия/.Иначе всяка добра фирма за отопление може да ти достави и монтира конвекторhttp://www.aermec.com/prodotti/defau...&ftype=fancoil

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #864

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    Интересно би било ако някой с японски климатик да засече консумацията му и съответно поредния мит за консумациятана трафа ще излезе на яве колко е тя наистина. Имам в предвид да използва ето този уред http://www.radimexbg.com/index.php?p...%20%20%2012728 .
    Измерих го току що.При неработещ, включен в мрежата климатик, горния уред показа 22вата.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,145
    #865

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    при мене показва 10 вата

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #866

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,
    чета с интерес форума и темата.
    Искам да отбележа, че трансформаторите са електрическите машини с най-високо КПД.
    За разлика от ел. мотори които имат максимално КПД 70-80%(само някой типове ел.двигатели), трансформаторите (независимо то това дали са понижаващи или повишаващи) имат КПД 99-97%. Загубите в траснсформатора се определят в режима на празен ход и задават в % от номиналната мощност. Зависимостта на загубите е обратно пропорционална на номиналната мощност на трансформатора. За големите по мощност трансформатор (над 63kVA) загубите (токът на празен ход) е 1-1,5%. За малките (каквито се ползват при климатиците) са 1,5-2%.
    Това означава, че при номинална мощност от 2кW (2000W) максималните загуби ще бъдат 2000*0.015=30W.
    Спорен ден!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #867

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте! Незнам какъв климатик да си избера. Предлагат ми Daikin FVXS 50 FV 18, Fujitsu Nocria AS Z40R2, Fujitsu AS4A 24 LC, Nocria AWYZ14LB. Става въпрос за отопление на помещение от 35 км.м. -140 куб.м. Искам да ми топло и най големите студове и да нямам проблеми с климатика. Благодаря предварително.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #868

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    С посочените машини няма да имаш проблеми

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #869

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Така,както си дал размерите,да разбираме ли че помещението е високо 4 м.Ако е така,може да имаш проблем с отоплението от това,че топлото си "бяга" нагоре и долу винаги ще е по-студено поради голямата височина.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #870

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте!
    Предстои ми да се нанеса в ново жилище и пред мен стои въпроса с избора на климатик. Става дума за отопление /охлаждане/ на всекидневна около 30 кв.м. на 2.50 височина или около 75 кубика, с външна изолация, вътрешни стени, два прозореца, източно изложение. Колебая се между избор на стандартен модел на вътрешното тяло /стандартен, таванен или таванно-стенен/, защото мястото ми е ограничено. Бюджетът ми е около 1200 - 1400 лева. Моля за съвет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 95 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе