Страница 110 от 190 ПърваПърва ... 60100108109110111112120160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1636

    Отговор: Избор на Климатик

    По добре Fujitsu 14LMCA.

    PS Много поскъпнали тия бе - по добре виж 12LMCA
    pulsedriverbg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1637

    Отговор: Избор на Климатик

    а най добре втора ръка

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1638

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    По добре Fujitsu 14LMCA.
    Почти не може да се включи
    във бюджета.
    tony34al одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1639

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Почти не може да се включи
    във бюджета.
    Да бе видях и се поправих.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1640

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря Ви за съветите , аз се спрях на Toshiba 10 Daisekai 8 . Бюджета ми беше към 1800 и с енергийна ефективност ще се вместя и това май е и най-доброто.
    Само да Ви кажа една много важна информация ,за който се интересува. Утре 25.09.2015 е последен срок за подаване на молби за кредит енергийна ефективност! Спират програмата! Така че, който има намерение да побърза. Успех!
    adrian_dimitrov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1641

    Отговор: Избор на Климатик

    Супер
    AC_From_Hell одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1642

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Аз имам един инвертор от преди 9-10години E12DKE на 20квадрата и ПОТВЪРЖДАВАМ,че духа хладно при достигане на желаната температура,вярно много леко,но хладно,което ако си срещу него не е приятно.Между другото зимата размръзява само при нужда,БЕЗ НЕНУЖНИ ДЕФРОСТИ!
    Тук коментираме друго поколение машини, нямащи много общо с тези, от преди 10 години. И аз имам два G-125KE, които "подухват" около тях си, но имам и Е09РКЕ, който е коренно различен и с уникален софтуер. Той не подухва.

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Съгласен съм с поправките на колегите тук за това че има др модели за Европа, но все пак сме в БГ, а за нас стоката е др. Но разберете ме правилно Panasonic-а е добра машина , икономична , дефростите не са чести, но пак казвам разреждат струята и това си е не е комфортно.
    Дискомфортът при новото поколение на Панасоник (етерите) не идва от "подухване", а от това, че компресорите им не вдигат толкова високо налягане, колкото, примерно, някои тошиби. Затова хората, очакващи машината да работи като калорифер, се разочароват. Аз съм изненадан от мощното му отопление при снеговалеж и температури между 0°С и -5°С. Както и от перфектния му дефрост. Бях го взел само за охлаждане, а отоплява 60 куб. м. помещение с 21°С до 22°С. За минимизиране на ефекта от по-ниското работно налягане на компресора, е необходимо да се излезе от автоматичното управление на вентилатора и да се увеличи зададената температура. Разбира се, ако машината е преизчислена или на някого му пречи. За цената си няма аналог към момента.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1643

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    По добре Fujitsu 14LMCA.

    PS Много поскъпнали тия бе - по добре виж 12LMCA
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Почти не може да се включи
    във бюджета.
    Може и към този/14LMCA/ вариант да се мине ако няма по добри предложения.

    Мидейката дали е толкова зле? И едно ново попълнение GREE GWH18KG/K3DNA6G - какво ще кажете за него?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 25-09-15 в 11:55.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1644

    Отговор: Избор на Климатик

    Личните ми пристрастия са към GREE Change

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1645

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Може и към този/14LMCA/ вариант да се мине ако няма по добри предложения.

    Мидейката дали е толкова зле? И едно ново попълнение GREE GWH18KG/K3DNA6G - какво ще кажете за него?
    Ако вдигнеш още малко бюджета, с fujitsu-general *12LTCA почти няма да има драми с важните банкети при -18 градуса.Понеже в тоя край на много места се продава fujitsu ASYG12LMCB.Ако потърсиш и имаш късмет, най ще ти допадне този климатик.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1646

    Отговор: Избор на Климатик

    Тръгна се от 1400лв. .... пътя до 2100лв. е прекалено дълъг. 12LTCA е прекалено скъп.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1647

    Отговор: Избор на Климатик

    PulsedriverBG - Не знам, колко охлаждането ви е приоритет, но във вашия случай конвектор за отопление би било по-добрия избор според мен. Доколкото разбрах стаята ще се използва от време на време и то не за дълго и инвестицията за климатика няма да се върне скоро, ако въобще. Отделно през зимата с конвектор ще е по-комфортно и външната температура няма да има значение за ефективността на конвектора. Ако охлаждането е важно то тогава правилно сте се насочили към сравнително ниския клас климатици, тъй като ще се ползва само от време на време и по-голяма инвестиция не би се избила скоро, ако въобще. Мидеята, която сте посочили е много мощен модел на хартия, направен за двойно по-голямо помещение от вашето. Не знам как би работил този модел за вас. Може да е добре, може и да не работи добре. Специалистите да кажат. Аз бих ви препоръчал тези модели:
    Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LLCA/AOYG12LLC
    Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA

    И gree което се посочил ще свърши работа, обаче е пак 18ска. Вие с каква честота ще влизате и излизате от тази стая, когато я използвате? Ако вратата ще е почти постоянно отворена добре сте се насочил към 18ска, но ако си седите вътре в стаята може да не е нужна толкова мощност.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1648

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bestman Виж публикацията
    Нещата се поотложиха малко по разни причини, но да припомня само:



    80% съм за LG-то. Видях го наживо и ми хвана определено окото. А и в т.полис пак е с 5г. гаранция и 10г. на компресора.

    Обаче тук вече не съм сигурен в правилната тема ли съм.

    Ще го взема най-вероятно от Враца. От полиса ми обясняваха, че ако го монтира друга фирма, не тяхната, другата си поема всички гаранции. Но пък от местната фирма казват, че ще поемат само гаранцията по монтажа (въпреки, че питах дали могат да го доставят те - не, този модел не го намирали (!?) ). Малко разяснения за гаранциите няма да ми навредят...

    Врачанската фирма е "Компо" АД и гледам, че офисът им е на 2-я етаж на полиса. Има ли някой впечатления от работата им?

    Благодаря
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Този красавец(D12CM) и както от повечето красавци на LG официално работи до -10 градуса.
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    http://www.lg.com/bg/klimatichna-tehnika/lg-D12CM--->ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ-->WEB INFO
    Виж на колко езика пише гранична работна температура -10 градуса.
    Леко ъпче по въпроса

    Това е последдната част от кореспонденцията ми с ЛГ:

    Уважаеми господине,
    Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!

    Изпращаме Ви таблица с официалните фабрични параметри.От нея се вижда ,че граничната работна температура при режим на отопление е от -15 до 24 градуса.

    В случай че според Вас получената информация не е била пълна, моля, изпратете запитването си отново! Ако имате въпроси относно нашите уреди и услуги, моля обърнете се с доверие към нашия Център за обслужване на клиенти на тел.: 070015454 (Пон., Вт., Ср, Четв., Пет. 8.00-18.00).
    За да бъдете винаги осведомени за новини на LG, препоръчваме да следите нашия уебсайт, както и Фейсбук страницата ни:
    http://www.lg.com/bg
    https://bg-bg.facebook.com/LGBulgaria

    С уважение,

    LG Electronics
    Център за обслужване на клиенти
    0700 154 54




    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Received Date : 25/09/2015 08:31 41
    The type of inquiry : Specification
    Product/Model No. : Single-Split Wall Mounted (with heater)/D12CM


    След отговора на моя въпрос (който поне в тази си част няма как да е верен,надявам се, "Отопление: 16°C-30°C (при външна темп. 6°C-24°C)"), на 23.09. изпратих ново запитване през вашата страница и до днес(25.09.) нямам отговор.
    Става въпрос за температурния интервал на работа на външната температура в режим отопление.
    В ръководството е от -15 до 24 градуса.
    В линк "WEB Info" на страницата на продукта пише "Гранична работна температура - -10 С" (прикачения файл).
    В сайта Programmes de certification des performances énergétiques HVAC, Label européen certification също е дадена гранична температура -10 С.
    Каква всъщност е граничната външна температура на работа в режим отопление?
    Надявам се на точен и верен отговор.
    Това е изпратената таблица


    Надявам се да е до -15 все пак.

    Никой нищо не каза за фирмата за монтаж...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bestman; 25-09-15 в 19:58. Причина: Май не се виждаше таблцата.
    mirandi одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1649

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Тръгна се от 1400лв. .... пътя до 2100лв. е прекалено дълъг. 12LTCA е прекалено скъп.
    Извинявай , останах с впечатление от описанието на тази стая ,че ще се използва за купони и запои до -18градуса, иначе *LMCA сигурно ще ти свърши работа.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    2
    #1650

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Здравейте,предстои ми избор на два климатика и ще помоля за съвет.Ще карам по зададения ред :
    1.Жилище
    2.Охлаждане и отопление
    3.Две помещения
    а)хол-20 кв.м/ 50 куб.м. и спалня-13кв.м./33куб.м.
    б)пвц 4камерна дограма с двоен стъклопакет и К-стъкло
    в)хол-3.5кв.м стая-2.5кв.м.
    г)хол-източно,стая-запад
    д)трети етаж и двете помещения имат само по една външна стена.
    4.София
    5.22-23 градуса
    6.има изолация
    7Телевизор,компютър
    8.Хол-1000/1400лв стая-900/1200лв.
    Аз съм се спрял да два климатика за малкото помещение-Daikin-FTXB25C,а за голямото TOSHIBA RAS137SKV-E5

    Още два въпроса.Какво означават тези числа от снимката?Каква е разликата между Мицубиши хеви и мицубиши електрик,както и между фуджицу и фуджицу дженерал.Благодаря предварително и ще помоля за безпристрастни отговори
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе