Страница 151 от 190 ПърваПърва ... 101141149150151152153161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #2251

    Отговор: Избор на Климатик

    това е при турбина на максимален дебит ,я сега го виж колко е и го сравни със Самсунга .. Панасоника духа със страшна сила просто .. няма как да духа с 800+ кубика и да е на 50°
    dodo_pv и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #2252

    Отговор: Избор на Климатик

    Значи да взема Панасоника, така ли да разбирам?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,174
    #2253

    Отговор: Избор на Климатик

    По-добре е Panasonic, но да знаеш че той е от ония "нордици", които топлят до -15гр.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 07-11-15 в 16:48.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2254

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това е при турбина на максимален дебит ,я сега го виж колко е и го сравни със Самсунга .. Панасоника духа със страшна сила просто .. няма как да духа с 800+ кубика и да е на 50°

    Samsunga 12 ката,на макс.вентилатор вдига чаршафите.Според нета му дават 12,5 кубични метра в мин. ,или 750 куб.м. на час и пак си духа с над 50 гр.Брей сега видях че E12QKE бил доста ветровит,на high е 13,7 или 830 куб.м. в час.Не е толкова много отгоре,явно компресора от 750 в,тогава идва слаб и не смогва,ако наистина духа с такива изх. градуси.Аз обаче съм много учуден ,дават му на ниска степен да е 650 куб.м в час,а се води за тих климатик.При мене на тиха сигурно е към 500 куб.м. и пак си шуми ,има нещо гнило в тея данни майче.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2255

    Отговор: Избор на Климатик

    Нещо бъркаш тишината с дебита. Не забравяй, че размерът има значение. И на турбината, и на сечението на изходния отвор. От формата на лопатките също зависи шумността.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2256

    Отговор: Избор на Климатик

    Един от основните фактори, оказващи влияние на шума е скоростта на въздуха. Може 50м3/ч да шумят като 5000м3/ч, ако скоростта е достатъчно висока. Самсунгите са супер тихи, защото дебитите са при много ниска скорост на въздуха, което се получава от огромните смукателен и нагнетателен отвори. Е-серията също има доста големи отвори, което го прави много тих.

    Голяма турбина също е друг важен фактор - по-ниската й скорост създава по-малко турбуленции.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2257

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Samsunga 12 ката,на макс.вентилатор вдига чаршафите.Според нета му дават 12,5 кубични метра в мин. ,или 750 куб.м. на час и пак си духа с над 50 гр.Брей сега видях че E12QKE бил доста ветровит,на high е 13,7 или 830 куб.м. в час.
    А на XE12PKE дебита на вентилатора на трета степен е 13,44, на четвърта 14,3, а на максимална 15,63 куб.м в минута(938 кубика за час). Панасониците наистина духат много, сега разбирам защо лагерите на вентилаторите им се скапват толкова често.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #2258

    Отговор: Избор на Климатик

    мне ,скапват се щото са от 20 стотинки не щото много духат
    Aleksandars и KI_YOOU харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2259

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Не е толкова много отгоре,явно компресора от 750 в,тогава идва слаб и не смогва,ако наистина духа с такива изх. градуси.Аз обаче съм много учуден ,дават му на ниска степен да е 650 куб.м в час,а се води за тих климатик.При мене на тиха сигурно е към 500 куб.м. и пак си шуми ,има нещо гнило в тея данни майче.
    Панасониците нарочно са направени с ниска изходяща температура за постигане на максимална енергоефективност. Зависимоста между COP и изходяща температура е обратнопропорционална. Тоест при по-висока изходяща температура COP-а намалява и обратно. При 30-35 градуса копа е около 5, при 40 градуса спада на 4 и така нататък...
    Иначе и панасониците могат да бълват жега, но трябва да стане по-студено и да се зададат по-високи градуси. Моя съм го тествал при минусови температури, като му увелича градусите и започва да грее яко отначало. Пърли ми врата отдалече. И като достигне зададените градуси пак се кротва на минимум и пада на 32-35 градуса.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 07-11-15 в 20:02.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2260

    Отговор: Избор на Климатик

    Размерът има значение и когато става въпрос за помещението. Голямото не винаги е за предпочитане. Щом се презапасяваш, очакваш ветрове. Моят панасоник е извън статистическата ти извадка.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2261

    Отговор: Избор на Климатик

    Клиент с 10-ка и 13-ка Daiseikai - 6-та серия. Реално еднакви като хардуер машини. Единия в 13 квадрата, другия в 28 квадрата дневна. За единия казва не съм го чул никога. За втория казва, чува се. Разбира се е напълно наясно, защо е така.

    При мен машината не се чува в режим отопление, нито едното тяло. Като умрели са, клапите също. Доста съфорумци са идвали да чуят лично.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #2262

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,така понеделник май ще се ходи за климатик за спалнята на майка ми.Към 16 квадрата,без изолация със стара дограма и огромно мазе отдолу.Западно изложение е стаята. Последно май се спряхме на Fujitsu/General/Fuji 12LMCA.Но онзи ден в един магазин в Пловдив са й предложили и Хитачи 35RPB и някаква Тошиба която била с 5 години гаранция пак за същите пари.Модела нещо завършваше на E3. Държи много да й е тихо в стаята,ама наистина тихо-щом нормален стенен часовник със стрелки й пречи-и да отопля(около 22 градуса). Кое е по-добре от тези машини? Надявам се да се навият майсторите като им каже да й пуснат 3м.тръбички,че да не е като моето МЕ с около метър тръби и когато се пуска и спира се чува изравняването на налягането на фреона.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2263

    Отговор: Избор на Климатик

    Само десятката на Тошиба дайсейсай 8 ще свърши работа в така описаното помещение или нещо аналогично на нея, с йероглифи. Девятката на етерата е също тиха, но може и да не успее да го докара на температура? Къде е къщата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #2264

    Отговор: Избор на Климатик

    В Перущица е къщата. Двете съседни стаи се отопляват и 2 външни,като едната е с прозореца.Ама да има запас по-добре 12-ка сме решили. Все още се чудим и от кой магазин-мегаелактроник,вимакс,или някой друг. Моят го взех лятото от Брезовска и на другия ден ми го монтираха.
    ПП: Дайсекейчето е доста над парите на тези машини до около 1500лв.трябва да е

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2265

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jordan Totov Виж публикацията
    В Перущица е къщата. Двете съседни стаи се отопляват и 2 външни,като едната е с прозореца.Ама да има запас по-добре 12-ка сме решили. Все още се чудим и от кой магазин-мегаелактроник,вимакс,или някой друг. Моят го взех лятото от Брезовска и на другия ден ми го монтираха.
    ПП: Дайсекейчето е доста над парите на тези машини до около 1500лв.трябва да е
    С този бюджет можете да погледнете и ТОВА или ТОВА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе