Страница 138 от 334 ПърваПърва ... 88128136137138139140148188 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,056 до 2,070 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #2056

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Помещението е много специфично , трябва да се знае какви топлозагуби има горе долу за да се даде някакъв адекватен отговор . С какво е отоплявано до сега ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #2057
    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Помещението е много специфично , трябва да се знае какви топлозагуби има горе долу за да се даде някакъв адекватен отговор . С какво е отоплявано до сега ?
    От първи февруари сме там. Топлихме с конвектор 2500W, но така и не можа да стопли цяла зима. Помагахме му с духалка. В последствие залепих стиропорен тапет 5мм на 6 метровата стена.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    5
    #2058

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте колеги,
    Моля препоръчайте ми климатик за хола в апартамента, размерите са 5х3.10, височина 2.5. Има дограма, няма изолация, на последния етаж съм. Климатикът ще се ползва за отопление и за охлаждане. Спрял съм се на Daikin FTXB35C/RXB35C, моля за коментари и препоръки. Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2059

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @hoster: С тоя рахитичен Дайкин ще стоиш на студено, напъни се поне още малко за Fujitsu 12LUC. Вярно едни 500лв отгоре е, ама по-добре да ги дадеш отколкото да хвърлиш 1000 на вятъра.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #2060
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз бих погледнал тези модели
    Fujitsu general 12luca
    Toshiba 13 Shorai
    Fujitsu general 9lt
    MHI 35zs-s
    Не са ли малко слаби за 24м2 с 50м2 външна фасада?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #2061

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mIroNTiO Виж публикацията
    От първи февруари сме там. Топлихме с конвектор 2500W, но така и не можа да стопли цяла зима. Помагахме му с духалка. В последствие залепих стиропорен тапет 5мм на 6 метровата стена.
    2500W са сериозна топлозагуба . Доверете се на фирмата с която ще работите . Ако има проблем с отоплението ще го решавате с нея .
    .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hoster Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Моля препоръчайте ми климатик за хола в апартамента, размерите са 5х3.10, височина 2.5. Има дограма, няма изолация, на последния етаж съм. Климатикът ще се ползва за отопление и за охлаждане. Спрял съм се на Daikin FTXB35C/RXB35C, моля за коментари и препоръки. Благодаря
    За последния етаж без изолация , за същия бюджет нещо от Триото 12 LMCA / 12LMCE
    Този пост е редактиран от gerhar; 05-08-17 в 23:37.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #2062

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Ха за 10 години 1 седмица истинска зима сте имали, в северозиточна България много често си държи по 2-3 седмици през деня -7 -8 вечер -13 -15. И аз съм много доволен от панасоник. Вземете си новия модел Panasonic KIT-Z12SKEM

    или предния модел, който е с доста добра цена вече Panasonic KIT-E12QKE
    Не за 10 години е имало веднъж комбинация от ниски минусови температури И мъгла.
    Климатика се работи нормално на -15 -17 без проблем. Напоследък редовни температури през зимата в Бургас.
    Чета форума и си подпирам ченето да не падне. Дефроста било нещо нормално ????
    10 години я има 20 пъти да е размразявал я не.
    Като половината от това бяха в тая мъглива седмица с минусови температури.
    Какви са тези модели дето размразяват през час, че и ги препоръчват????
    Супер Тошиба дето не може да си държи температурата ?
    XE12DKE няма дефрости, няма простотии слагаш го на 24 прави 24.
    По някое време в месец май го изключвам. Толкоз.
    Чак пък толкова ли е хубав тоя дърт панасоник направо не знам?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #2063

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Имам запитване относно Toshiba RAS-16BKV-E / RAS-16BAV-E . Заинтригува ме в описанието на продукта в сайта на антоновклима твърдението, че компресора е произведен в Япония. Та реших да се поровя и открих, че в същност е произведен в Китай от фирмата GMCC. Моделът е ASN108D22UFZ . Според техническата му характеристика цитирам: Refrigerating capacity(Btu/h)- 11123. Та въпроса е дали и на каква цена (от гледна точка на дълголетие) 11000Btu компресор може или не да се справи с 16000Btu изисквания? И дали имате наблюдения относно качествата на компресорите с марка GMCC?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #2064

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mIroNTiO Виж публикацията
    Имам запитване относно Toshiba RAS-16BKV-E / RAS-16BAV-E . Заинтригува ме в описанието на продукта в сайта на антоновклима твърдението, че компресора е произведен в Япония. Та реших да се поровя и открих, че в същност е произведен в Китай от фирмата GMCC. Моделът е ASN108D22UFZ . Според техническата му характеристика цитирам: Refrigerating capacity(Btu/h)- 11123. Та въпроса е дали и на каква цена (от гледна точка на дълголетие) 11000Btu компресор може или не да се справи с 16000Btu изисквания? И дали имате наблюдения относно качествата на компресорите с марка GMCC?
    От интерес дали е с EEV отворих един AUX 12000 btu и вътре е точно с такъв компресор

    Изпратено от моят Mi-4c с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2065

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Стига бре. Що не направи няколко снимки.
    В това сервизно....нещо много еднакви дебитите на вентилатора на 5-ца и 16-ка.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2066

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това, че разни "колеги" целенасочено лъжат клиенти, не означава, че машината е боклук. Точно от такива хора, информацията се изкривява, а да не говоря за качеството на тяхната работа.....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2067

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Една и съща турбина, въртена от различни мотори, при едни и същи обороти дава различен дебит.....различен, колко различен.... с 50% различен.
    Аз ли нещо не виждам или поредният качамак от тошиба в сервизните.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2068

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Виждал ли си машината на живо? Как работи, как се държи? Или просто поредното изказване от рода на това колко знаеш и колко разбираш от такава техника?!Аман.... Като не ти допада марката или изобщо тази техника (защото като чета, ти на всяко нещо ще намериш кусур), вземи си сложи един кюнец и му търси кусури и на него....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2069

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Що се излагаш като извърташ разговора в друга посока. Не коментирам конкретният модел, сигурно е един прекрасен климатик. Направи ми впечатление таблицата в сервизното на мирая на стр.31 и те помолих да направиш коментар. А не становище за кюнци и прочие.
    На вас като професионалисти трябва такова нещо да ви направи впечатление. Дай коментар на табличката от стр. 31. Все пак и дебитите на турбината са малко или много свързани с избора на климатик.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2070

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 13ката, добро или нищо. Нисък минимум,шуртене от фреон сведено до минимални нива, вътрешното е много тихо, единствено външното при определени условия е по шумно, но за 1200лв толкова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе