Страница 150 от 334 ПърваПърва ... 100140148149150151152160200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2236

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз ще предложа 18LFC по ред причини, които го правят по добра машина от Дайкина. Има още един, два варианта за климатици, но само след оглед бих казал за какво става въпрос.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #2237

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Кои са тези варианти?
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 14-08-17 в 13:47.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2238

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Додо пишеш пълни глупости,LMC-то е толкова "зле",че хора които са си купили преди една година такъв,не можеш да ги убедиш за друг и пак такъв си взимат.а дали работи като конвенционал ще кажа само ха,ха,ха.Екстри няма наистена,но най-масово се търсят климатици до 1200лв.и там той е фаворит.
    Ти попита ли хората, дали и какви други машини са ползвали? Аз не продавам климатици, за да знам кой точно в какъв ценови диапазон се позиционира, но ги ползвам най-редовно. Вероятно (някога?) е бил там фаворит, но на пазара излезе GREE, от кръста нагоре. Дали не го мята в този диапазон, като маче у дирек? Не, че не мога да си взема едно малко лмца октомври месец на цена, която не си и сънувал. Все пак, коментира се машина за работа в малко спално помещение, която ще трябва и да топли. С тези 21 кила външно тяло, като се набере, докато се усмихнеш и ще се озъбиш!

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Еми то и Фуджитсу няма в подписа ти. Аз съм спал тази зима и съм доволен. Всичко е много обективно.Които е манарджия,все ще намери кусур.
    И други марки липсват в подписа ми, които добре познавам. Не виждам в твоя да има нещо на Грий, най-вече хансол? Прав си за маната и кусурите, не се съмнявам, че си доволен. Но темата е за ИЗБОР, нали затова трябват и алтернативи? За да предлага някой нещо от пет неща, трябва да ги познава (да ги има) и петте. Аз не предлагам и не препоръчвам на никого нещо. Споделям кое как работи.
    rosswen одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2239

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 9-та LMCA е така, за 12-ка има повече шансове, макар и с 26кг външно. А какво стана с LMCE-вътрешен "фейслифт" или и някаква промяна по режимите на вентилатора? Чух от някъде, без сигурност за достоверност, че било по-тихо вътрешното! Отзиви?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2240

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Хубаво де, имало и други климатизатори, а никой нищо не предлага... Грее чейнж 12ка предполагам визираш? Мен ме стряскат коментарите за проблеми с външмите тела.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2241

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Купи си някоя Мидеа от новите модели.....

    Sent from my Sony Xperia Z3 using Tapatalk
    ponyasd одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2242

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И други марки липсват в подписа ми, които добре познавам. Не виждам в твоя да има нещо на Грий, най-вече хансол? Прав си за маната и кусурите, не се съмнявам, че си доволен. Но темата е за ИЗБОР, нали затова трябват и алтернативи? За да предлага някой нещо от пет неща, трябва да ги познава (да ги има) и петте. Аз не предлагам и не препоръчвам на никого нещо. Споделям кое как работи.[/QUOTE]
    Всеки е прав за себе си,Но не мислиш лиq че Necata2,който монтира по 3-4 климатика на ден би трябвало да е доста наясно за какво става въпрос.Комфорта и уюта от климатика е строго индивидуално понятие.Мен например екстри не ме интересуват.Харесвам грубата сила.При теб е точно обратното.От там се получават тези препирни, от които няма смисъл.Човека, търсещ съвет, се обърква още повече.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-08-17 в 21:21.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2243

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Мен ме стряскат коментарите за проблеми с външмите тела.
    И кое по точно те е стреснало ? Че някои монтажник ,който иска да му вървят повече неговите си неща бил казал ,че външното било шумно ? Аз пък ти казвам,че според служител във фирмата вносител на Gree,сериозен човек на когото може да се вярва за 2016 имат общо две рекламации на компресори 3/4 EXV ,и още една или две рекламации от монтажници с неустановен дефект.
    Aleksandars одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2244

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Додо твоите познания са на теория а практиката ти е не професоинална.А като човек който със сигурност е монтирал най-много Грита от тук пишещите ти казвам,че нямат модел в класа на Lmc който да работи по-добре.Познавам им гамата и съм им монтирал почти всички модели + VRV-та.Добри машини имат и те са репликите на Дайкин.
    П.п.Спирам да пиша че се отконяеаме от темата.
    dodo_pv, toto4ev и Genadi80 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2245

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    И кое по точно те е стреснало ? Че някои монтажник ,който иска да му вървят повече неговите си неща бил казал ,че външното било шумно ? Аз пък ти казвам,че според служител във фирмата вносител на Gree,сериозен човек на когото може да се вярва за 2016 имат общо две рекламации на компресори 3/4 EXV ,и още една или две рекламации от монтажници с неустановен дефект.
    Пак сравнявате дини и пъпеши. Това, че няма дефекти от към компресори и чаркове на грии чейндж е добре, но от към шум са фуражомелки. Особено ако в близост се намира някое МЕ, тогава просто контрастира най-добре и разликата между единия и другия е осезаема, дори лятото, а през зимата е още по очебийна.....
    VeleV.Klima одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2246

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В крайна сметка май ще си остане ЛМЦ 9-ка, не мисля да се изхвърлям на 12-ка и да отварям към коридора. Между другото от към шум на външното тяло, ftx60gv, за мен е напълно задоволителна стойност. Така и не съм чул да бучи или издава каквито и да е звуци, нито отвън, нито от вътре в помещенията, а на долния етаж има един панасоник (не знам точно какъв модел), но ми ехти в хола много неприятно (пуска се само в преходните сезони).

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #2247

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Моля,
    за Вашето професионално мнение за избор на климатик-
    за домашни нужди, хол 22 кв. м. 2,6 м височина, една външна стена с прозорец ПВЦ, /2,20*1,50/,
    Северна Централна България, ще се ползва за охлаждане и отопление/монтиран е и конвектор/.

    Каква марка и модел да избера?

    Цената не е определяща, водещ са качествата на уреда и комфорта при ползване, наред с безпроблемна работа и сервиз.
    Дали 12, 13 или 18 ще определим при огледа на изпълнителя/търговеца.

    ПОЗДРАВИ,

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2248

    Отговор: Избор на климатик 2017

    General Fujitsu ASHG09KXCA Nocria X
    Защо не пък 9ка...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-08-17 в 07:59.
    Mega и hitman0013 харесват това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2249

    Отговор: Избор на климатик 2017

    isiisi, може да погледнете следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond или Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver или General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8 или Toshiba RAS-13PKVSG-E Suzumi Plus Shorai
    Ventsislav Negentsov и rosswen харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    7
    #2250

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря.


    Искам също да попитам кой от тези е по-добре за отопление, защото климатиците ще са главно отопление (и охлаждане лятото). 2 зони. Първата е 2 стаи с проход/арка между тях - 18/19 м2 общо и втората е спалня 18 м2. на 8-и етаж, като съм в Добрич и си е леко ветровито.
    За спалнята предполагам е добре да е тихичък . Екстри не ме интересуват особенно, освен филтри да има добри.


    Toshiba RAS-13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy SRC 35 ZS-S или Mitsubishi Heavy SRC 25 ZS-S
    General Fujitsu ASHG12LUCA.

    Предложиха ми и Fujitsu ASYG12LMCB, който изглежда подходящ за отопление, но чак -30... а и е по-нисък клас от LUCA

    Естесветно приемам и други предложения, само да не се омотам още повече .

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе