Страница 199 от 334 ПърваПърва ... 149189197198199200201209249 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    3
    #2971

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте! Ще купуваме 2 климатика за тристаен апартамент 89 кв,( с терасите ) ново строителство, ПВЦ дограма, 10 см изолация, етаж 2 жилищен, изложение изток, основно север и малко запад, градът е Пловдив. Ще ползваме климатиците основно за отопление, при нужда и за охлаждане. Климатик ще има в холокухнята, която е 25 кв., има 2 външни стени - север/изток, много и големи прозорци. Другият климатик ще е в детската, която е в другия край на апартамента и е 12 кв., 2 външни стени - север/запад. искам да отварям вратите и да се топли и коридора и до колкото е възможно и нашата спалня, която няма да има климатик, но тя е 10 кв., вътрешна. Спряла съм се на Fujitsu, защото имам такива и вече 9 год никакви грижи с тях. Препоръчват ми да сложа 2 такива - DEKOM | FUJITSU | ASYG-12LMCB NORDIC | Климатик Дали са удачни, а и дали самите модели са сполучливи. Колебая се дали поне в хола да не сложим хипер инвертор LT серия. Не ми се ще сега за 500 лв икономия да имаме проблеми занапред. Моля за мнения. Благодаря Ви.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    7
    #2972

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Todorias Виж публикацията
    Здравейте. Предстои ми покупка на климатик. Харесъл съм Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12LTCB/AOHG12LTCN Nordic, 12000 BTU, Клас A+++. Дали имате наблюдение за този климатик и изобщо за серията НОРДИК. Помещението ми е хол с кухня на първи етаж с 5 см фибран на пода над паркет и ламинат.стените и тавана са с вата и гипсокартон. Изложението е запад с една външна стена (33 м2-85 кубика ) с 5 метра прозорци пвц висококачествена дограма.Апартамента ми е тухла старо строителство и е доста топъл. Намира се в град Казанлък. Моля за вашия съвет при избора ми на климатик. Ще се ползва предимно за отопление.
    Здравейте отново, днес след консултация с фирма за монтаж , ми препоръчаха Даикин FTX50GV, относно модела, който си бях набелязъл GENERAL 12LTC нормалния модел, ми казаха, че поддръжката от към резервни части била трудна ,ако се стигне до проблем и бил много шумен . Сега съм в дилема. Исках нещо икономично и надеждно,но се оказва че ми предлагат само надеждно

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    12
    #2973

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Съвет за избор Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA vs Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC
    Здравейте, приятели! Предстои ми покупка на иконмиен климатик за отопление (зимата температурите падат до -20,-25 градуса) и до колкото поизчетох в интернет се спрях на тези два модела. Ще се радвам да ми помогнете в избора. Като цяло ще се отоплява 38кв помещение (3 съединени стаи) с 260см. височина. Помещенито е част от етаж в къща, който се явява среден. Отдолу и отгоре се топли, помещението е с южно изложение и има ПВЦ дограма с К стъкло. Предвидена е и външна изолация, но не знам дали ще смогнем тази година. Благодаря Ви предварително за отговорите, знам, че тук повечето сте вещи по темата. Поздрави!
    Този пост е редактиран от avenger; 21-09-17 в 20:14.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2974

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от teddyy Виж публикацията
    Здравейте! Ще купуваме 2 климатика за тристаен апартамент 89 кв,( с терасите ) ново строителство, ПВЦ дограма, 10 см изолация, етаж 2 жилищен, изложение изток, основно север и малко запад, градът е Пловдив. Ще ползваме климатиците основно за отопление, при нужда и за охлаждане. Климатик ще има в холокухнята, която е 25 кв., има 2 външни стени - север/изток, много и големи прозорци. Другият климатик ще е в детската, която е в другия край на апартамента и е 12 кв., 2 външни стени - север/запад. искам да отварям вратите и да се топли и коридора и до колкото е възможно и нашата спалня, която няма да има климатик, но тя е 10 кв., вътрешна. Спряла съм се на Fujitsu, защото имам такива и вече 9 год никакви грижи с тях. Препоръчват ми да сложа 2 такива - DEKOM | FUJITSU | ASYG-12LMCB NORDIC | Климатик Дали са удачни, а и дали самите модели са сполучливи. Колебая се дали поне в хола да не сложим хипер инвертор LT серия. Не ми се ще сега за 500 лв икономия да имаме проблеми занапред. Моля за мнения. Благодаря Ви.
    Не слагайте 12ка в 12кв спалня. Трябва ви 9ка или 7ца за спалнята и 12ка за хола.

    Няколко варианта :

    Fujitsu general 12lt, Luca, lmcb
    Fujitsu general 9lt, Luca, lmcb

    MHI 35zm-s
    Mhi 20zm-s

    Toshiba 13 Shorai
    Toshiba 10 Shorai
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2975

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=kokovox;836183]Не слагайте 12ка в 12кв спалня. Трябва ви 9ка или 7ца за спалнята и 12ка за хола.

    Това дори не е спалня, детска стая ​и 12-ка там изобщо не е добра идея.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2976

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Todorias, тези "играчи" които са Ви наговорили всичките тези небивалици, Ви съветвам да ги "заее..." и да си потърсите друга фирма която да Ви консултира.

    wwflubo, двете машина са съвсем различен клас и някак си не върви да се сравняват. За Вашето помещение, според мен има и други решения. Иначе, нокрията ще Ви свърши работа, но ако не Ви притеснява, че модела вече не се произвежда, това е Вашата машина.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2977

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от teddyy Виж публикацията
    Другият климатик ще е в детската, която е в другия край на апартамента и е 12 кв., 2 външни стени - север/запад. искам да отварям вратите и да се топли и коридора и до колкото е възможно и нашата спалня, която няма да има климатик, но тя е 10 кв., вътрешна.
    Просто за информация - този " филм" няма да може да го гледате с качествена картина... Надявам се да ме разбирате.
    SPSt, ponyasd, ruuni9 и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2978

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Взимането на термопомпа е лесно. Монтажа на тръбите ще е трудно и доста скъпо. 5000 няма да го оправят само за монтажа на тръбите.
    Мерси за отговора.
    Ако е толкова скъпо само полагането на подовото и тръбите не мисля ,че си заслужава и че ще го направи.
    То излиза 5000 за тръби о подово и около4-5000 за машината .
    Явно си заслужава само за къщи т термопомпа.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2979

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Явно си заслужава само за къщи т термопомпа.
    Напълно вярно...
    Mega одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #2980

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    много съм бос по въпроса с климатиците. Трябва ми хубав климатик с възможно най-ниско ВЪНШНО тяло за помещение 45кв/м.
    Засега единствено само тези два стават - 550 mm :
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...BoCADEQAvD_BwE

    ИЛИ

    https://www.bittel.bg/p/toshiba/inve...ras-18-pavsg-e
    Но кой от двата е по добър?
    Шорая не го откривам в сайта на Тошиба, става ли?
    Някой да има наблюдения?

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2981

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 45кв тези модели могат да не смогват да топлят.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    12
    #2982
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Todorias, тези "играчи" които са Ви наговорили всичките тези небивалици, Ви съветвам да ги "заее..." и да си потърсите друга фирма която да Ви консултира.

    wwflubo, двете машина са съвсем различен клас и някак си не върви да се сравняват. За Вашето помещение, според мен има и други решения. Иначе, нокрията ще Ви свърши работа, но ако не Ви притеснява, че модела вече не се произвежда, това е Вашата машина.
    Какво решение предлагаш?
    Благодаря за отзива

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #2983

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За 45кв тези модели могат да не смогват да топлят.
    По принцип "гоня" само охлаждане, стаята е южна, висока 2.50 + окачен таван и с добра изолация и ТЕЦ...
    Този пост е редактиран от renola; 21-09-17 в 20:44.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2984

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тогава няма значение и двете ще свършат работа. Шорай е по-новия модел и работи с новия фреон Р32. Ако са на една цена бих взел Шорай.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2985

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от wwflubo Виж публикацията
    Какво решение предлагаш?
    Благодаря за отзива
    Нокрията си е машина.
    Да не те притеснява ,че е стар модел.
    Ако питаш собственици или продавачи на К2У старото е по-добро.
    Имам нокрията и от опит мога да ти кажа ,че няма да съжаляваш относно топлене .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе