Страница 153 от 334 ПърваПърва ... 103143151152153154155163203 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2281
    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Не съм попадал на купешки заглушители, за това ми е интересно , какво са монтирали.[emoji1]

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Прав си, бедни са ни фантазиите пред българският полет на мисълта.
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2282

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Не съм попадал на купешки заглушители, за това ми е интересно , какво са монтирали.[emoji1]

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Ванка купешки от Дайкин 50gv ,с такива си заглуших Фуджаците.


    Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk
    ivan74 и kokovox харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2283

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ванка купешки от Дайкин 50gv ,с такива си заглуших Фуджаците.


    Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk
    Както винаги точно ясно и на време !

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2284

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То и аз предполагах, че са от Дайкин, ама кой ще заглушава 50-ките?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2285

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    То и аз предполагах, че са от Дайкин, ама кой ще заглушава 50-ките?
    Аз пък май сглупих и трябваше да взема даикин......здраве да е
    Знае ли човек жената може да каже утре ,че всичко е ОК.......надеждата остава.
    Ако ли не ще му намеря място на тоя Панасоник и ще забия един даикин ......поне да не ми мрънкат

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    3
    #2286

    Lightbulb Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте специалисти по уют и точна температура вкъщи,

    Предстои ми закупуване на климатик и се спрях на японски рециклиран Mitsubishi MSZ-DX28MAJ за 1130 лв с монтажа. Ще се ползва предимно за охлаждане през лятото за стая с размери 5 х 6м в блок в ново строителство с дограма и изолация в София. Не се гони 22 градуса в стаята, по-скоро поддържаща функция за нещо от рода на 24-25 градуса. В момента лятото в най-горещите дни става 29-30.

    Според вас добър ли е този избор. 2 неща ме притесняват:
    - годината на модела е 2002 г. не знам до каква степен това трябва да ме притеснява от гледна точка на надеждността и поддръжката;
    - в интернет не намирам почти никаква информация за този модел, нито за DX серията като цяло - нито като характеристики нито като инструкции за управление. Ако някой може да предостави такава ще съм много благодарен;
    - климатика не е с оригиналното дистанционно, а с универсално. Тук ме притеснява момента, че така може и да не мога да използвам всички функции на климатика. Не съм достатъчно запознат деали е така

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #2287

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Работно напрежение: 100V
    Хладилен агент: R410А
    Страна произход: Japan
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.3 ~ 3.4), 9556 BTU (1024 ~ 11604)
    Консумирана електроенергия: 600 W (60 ~ 690)
    COP: 4.67 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.3 ~ 5.5), 12287 BTU (1040 ~ 18772)
    Консумирана електроенергия: 690 W (60 ~ 1400)
    COP: 5.22 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW, 13652 BTU
    Консумирана електроенергия: 1240W
    COP:
    4.95 (средна стойност)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)

    - годината на производство не трябва да Ви притеснява, ако машината е проверена както трябва и фирмата която Ви го продава е съвестна;
    - параметрите на машината може да ги видите - ще Ви свърши работа, предвид условията на помещението. Машината ще може да я използвате и в режим отопление. Универсалното управление ще ви лиши, от информацията която дава монитора разположена на вътрешното тяло - информация за температура и влажност на въздуха. С него също така, няма да може да активирате функцията за изсушаване на топлообменника след режим охлаждане, за предотвратяване образуването на микроорганизми (от там и миризми и др.)


    kokovox одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    3
    #2288

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте Alexandars и благодаря за отговора!

    Значи доклкото разбирам и съм разглеждал из интернет специално за охлаждане може да се направи и по-добър избор за този ценови диапазон. Имам предвид по-ефективен.

    Можете ли да препоръчате нещо за до 1200 лв? (производител, серия...)

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #2289

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За този бюджет, може да закупите и нова машина, предвид условията при които ще се използва. Ако държите на японска машина, не знам какво Ви предлагат като асортимент, за да Ви насоча към конкретен модел


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    kokovox одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #2290

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С риск на модераторите да не се хареса , ще повторя запитването си от снощи , но с леки корекции. Надявам се за няколко бързи съвета относно кой климатик да избера да избера. Най - силно ме тревожи фактора обезскрежаване, защото преди 2 години си взех панасоник, с който умрях от студ. Дефроства на всеки 30 мин и то не по 5-6 а по 20 мин и нагоре. Гледаха го майстори , по форуми питах и накрая се примирих. Сега не искам да допусна същата грешка за това моля за съвети. Вече получих един от колега във форума , но ще се радвам на още няколко.
    Отговарят по параметри на това , което търся. И ценово са ориентирани спрямо бюджета ми . Знам че от Мицубиши , до Мицубиши има разлика за това не смея да се доверя само на името. Така че ми трябва помощ, за да не играя на онче-бонче . Благодаря предварително. Ето ги и моделите :
    Hitachi RAK35RPC/RAC35WPC PERFORMANCE
    Mitsubishi Electric MSZ-WN35VA/MUZ-WN35VA
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #2291

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Искрен Кръстев, и трите модела за базови на съответните марки. При покупка на подобен клас машина, потребителя трябва да направи компромис, че няма да получи на 100% това което очаква.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #2292

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Искрен Кръстев, и трите модела за базови на съответните марки. При покупка на подобен клас машина, потребителя трябва да направи компромис, че няма да получи на 100% това което очаква.
    Така е , прав сте . Просто съм виждал и финлукс и мидеи за по 800 лв , от които оплаквания , като моите с дефроста- липсват. За жалост бюджета ми е ограничен. Надявам се някой да има опит с някои от тези и да сподели. Или пък да препоръча нещо различно разбира се .

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #2293

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От тези модели, спирате се на хитака или на LMC-то. Също така, може да погледнете и Toshiba RAS-137SKV-E3 AvAnt.
    kokovox и Искрен Кръстев харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #2294

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    От тези модели, спирате се на хитака или на LMC-то. Също така, може да погледнете и Toshiba RAS-137SKV-E3 AvAnt.
    Май ще е по първоначалния ми избор наистина , а именно хитачи. Разбирам ,че сте на ТИ с машините и ще взема съвета ви предвид

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    5
    #2295

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    имам нужда от помощ при избора на хиперинверторен климатик.
    Консултирах се с няколко фирми, но мненията са доста различни и реших да попитам и тук.
    Помещението за което ще се използава е дневна с кухня, кавдратура 22.3 м2, 56 м3. Има външна изолация и PVC дограма, на 6 ет. от 8ет. в панелен блок. Има само една външна стена с източно изложение.
    За мен най-важно е климатика да бъде с възможно най-висока степен на енергоспестяване..качеството не е на последно място разбира се. Бюджета, който сме определили е до 2300лв.
    Предложенията, които получих от няколко фирми са Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, 12 000BTU и за Mitsubishi ZUBADAN 9000BTU. Mнението на всички консултанти до момента е че Мицубиши са най-добрия избора за цена до 2300лв. Странното е че Мицубиши Зубадан 9000 BTU в повеето сайтове е с различни характеристики относно големината на помещението за което ще се ползва. На повечето места е за квадратура до 20 м2, но пък в други го препоръчват за помещения до 25 кв.м. Отговора на търговците е, че климатика е достатъчно мощен за помещение от 25 кв. м. . За мен това е доста странно, при положение, че производителя го пуска на пазара с препоръка до 20 кв.м. Аз не разбирам от климатици и в общи линий е ...каквото ми препоръчат. Прочетох доста в този форум и оставам с впечатлението, че упоменатите климатици не са толкова добри за колкото ги представят търговците.
    Моля за вашите мнения и гледни точки... наистина ще ми бъдат от полза. Все ми е едно дали ще е мицубиши или нещо друго...важното е да работи добре и да харчи малко. Ще се полза и за отопление и за охлаждане.
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе