Страница 219 от 334 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3271

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от boghidar77 Виж публикацията
    Здравейте търси се климатик за спалня 12кв. гр.Ст.Загора,панел ет.5 север.Изолация: западна между входова стена и таван гипскартон с 5см. каменна вата, северна външна: дограма ПВЦ с двоен стъклопакет с 2см. фибран.Бюджет около 1500лв с монтажа.Може и да е втора употреба Японски на 100-200в.Нямам предпочитания за определена марка или модел.Да е сравнително тих,да се справя с отплението при отрицателни температури от -15градуса и повече,да е икономичен.Ако е японски да има поне екстри като плазма,йон и т.н.Благодаря ви предварително.
    Нов Европейски от Тайланд
    MHI20ZS-S
    Aleksandars, corsairman01, ponyasd и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    14
    #3272

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Нов Европейски от Тайланд
    MHI20ZS-S
    Благодаря.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #3273

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Преди десетина + години направих услуга на едно момче по молба на приятел.Оказа се сина на собственика на Осака.
    Та викам - я препоръчай някакъв климатик от вашите.Е отговора бе - по-добре вземи нещо друго напр.Дайкин.....Май не искаше да се изложи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    11
    #3274

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Нещо позахладня тук по Стара Загора и моля за предложения(основно за отопление) за таванен сплит до 1600лв. Всеки спестен лев отива за децата, които ще опитвам да отопля... Севера е единствената стена за възможен монтаж и е с вътрешна и външна изолация. Температури под -15 се случват, но не знам дали си заслужава да се споменават Помещенията които ще се отопляват са със споменати размери... С пейнт - толкова
    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mohaxa87; 02-10-17 в 16:11.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #3275

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Къде е пейнта?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    11
    #3276

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Имам предвид, че рисувам с MS Paint и не са спазени пропорции...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    3
    #3277

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    за хол в София 32м2 на 4-ти етаж (3 от стените са външни), изложение юг, си търся климатик главно за отопление, като искам да поддържам зимата в най-големите студовете температура от 22-23 градуса. Колебая се между Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN и Gree GWH18UC/K3DNA4F U-Crown. Моля професионалистите за мниние, кой от двата бихте препоръчали? Мнение на собственици на такива са също добре дошли. Също така бих искал да попитам:

    1. Има ли друг (по-добър според вас) нискотемпературен климатик, който бихте препоръчали?
    2. В друга тема видях, че вече имаU-Crown 2, но не го виждам в България, има ли смисъл да се изчака за него?

    Благодаря предварително за мненията!
    Поздрави,
    Теодор
    Този пост е редактиран от beshev; 02-10-17 в 15:11.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3278

    Отговор: Избор на климатик 2017

    18ка LFCA ако не търсиш екстри и глезотии.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    3
    #3279

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Задължително искам да има WIFI модул, за предпочитене вграден, както и да може да работи безпроблемно при до -25. Функции за самопочистване също не отказвам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    11
    #3280

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Къде е пейнта?
    Сега разбрах какво казваш. Някъде се е загубила "графиката"...

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3281

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >beshev ..виж и този Daikin FVXS35F/RXL35M3-2580 лв. без монтаж го видях(не пиша къде,но ще го намериш)До -25 гр.Този е подобен-FUJITSU AGYG14LVCB/AOYG14LVCN NORDIC -30C
    Предимство,че е подов и има голяма мощност на отопление,по-лош cop се компенсира според мене от подовия вариант и по -големия комфорт.ME e хубав климатик,ама 35 няма да стигне за 32 м2 с три външни стени .
    Ето и специалната тема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...3%D1%80-8.html

    >
    boghidar 77
    лично мнение ,че климатик за 12м2 стая не е много смислено.Сега проверих в стая 14м2 имаме почти точно 2000kw за 4 месеца от 01.12 до края на зимата с конвектор.Тази зима,особенно януари беше доста студена.Стаята е без изолация с 2 външни стени север и запад.Това прави около 320 лв.Конвектора има програма която засича разхода.Значи като прибавим ноември разликата между климатик и радиатор в такава малка стая ще е около 200лв.Значи хубав климатик към 1500 лв. се изплаща за 7/8 години,а пък с 2-3 профилактики ще станат 10,което е сравнимо със срока на експлоатация.За неудобството да ти върти въздуха и шуми няма какво да говорим.
    В тази стая имаме климатик,но просто не искаме да го използваме за отопление точно поради посочените причини,друг е въпроса ,че не го бива.Пък и има интересни конвектори,които може би ще намалят разхода,вярно,че са скъпи но срока им на използване е доста по-дълъг от този на климатика.Напр.:
    http://www.balmax.com/product.php?sr=4&r=47&r1=&p=325
    Този пост е редактиран от cable; 02-10-17 в 17:58.
    babati одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3282

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Личното ти мнение също не е много смислено! Има климатици и за такива малки стаи, че и по-малки. Две деца съм изгледал в такава стая с конвенционален климатик НЕО-9-ка` струващ 530 лв. с монтажа. Сега там има японска 22-ка и си е точно на мястото. Харчи 15-20 лв./м. и то в студа. Топли перфектно и почти безшумно. Айде накарай ме да сложа ламаринен нагревател и да му плащам по 100 лв/м. сметка!
    Aleksandars, zxc0, tony34al и 4 други харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #3283

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте на всички винаги когато ми е трябвало нещо съм чел този форум но дойде момента в който се регистрирах и моля за помощ за избор на климатик
    Въпроса ми е по скоро базов
    Кой от тези двата климатика да избера защото съм пред голяма дилема

    https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html
    или
    https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html

    Щях да слагам хитачито но видях в един голям магазин че в този момент LG-то е на промоция и има 5 години гаранция (3 години на хитачито)
    Двата са с един и същ енергиен клас
    LG-то има йонизатор на въздуха и вграден WiFi контрол.
    Гаранцията както споменах е по голяма с 2 години и отделно има 10 години на компресора
    Ще се използва в хол с квадратура 21кв.м. големи прозорци и южно изложение и ще има опция да се отваря примерно вечер една врата към малка спална с квадратура 9 квадрата (северно изложение)

    Благодаря за разбирането и приятна вечер

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3284

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kriskata91 Виж публикацията
    Здравейте на всички винаги когато ми е трябвало нещо съм чел този форум но дойде момента в който се регистрирах и моля за помощ за избор на климатик
    Въпроса ми е по скоро базов
    Кой от тези двата климатика да избера защото съм пред голяма дилема

    https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html
    или
    https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html

    Щях да слагам хитачито но видях в един голям магазин че в този момент LG-то е на промоция и има 5 години гаранция (3 години на хитачито)
    Двата са с един и същ енергиен клас
    LG-то има йонизатор на въздуха и вграден WiFi контрол.
    Гаранцията както споменах е по голяма с 2 години и отделно има 10 години на компресора
    Ще се използва в хол с квадратура 21кв.м. големи прозорци и южно изложение и ще има опция да се отваря примерно вечер една врата към малка спална с квадратура 9 квадрата (северно изложение)

    Благодаря за разбирането и приятна вечер
    Бих ти препоръчал Хитачито,но нека експертите тук си кажат тежката дума.Аз съм с две Хитачита от този модел.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #3285

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Друго, освен хитачито, имаш ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе