Страница 126 от 348 ПърваПърва ... 76116124125126127128136176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1876

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Става, ако газиш във вода.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1877

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Нали фреона там е в газообразна форма.
    Не бих сетил да топля газ през тръба от земя, честно. Че то по-лош вариант не мога да се сетя.
    Айде да е топната във вода малко по ми се върже.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1878

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Този пост е редактиран от stainway; 19-02-19 в 22:23.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1879

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Затова пиша, че трябва да газиш във вода.
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Нали фреона там е в газообразна форма.Не бих сетил да топля газ през тръба от земя, честно. Че то по-лош вариант не мога да се сетя. Айде да е топната във вода малко по ми се върже.
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1880

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    То с тия серпентини, дето ги слагат вече на 80см. дълбочина, след 2 месеца работа преохлаждат почвата и още към 15 януари ефективноста отива по дяволите.
    Земята веднъж като замръзне и се разтапя чак май месец. Да не говорим, че ако има растения, храсти, дървета и някакви организми в почвата - всичко отива на кино.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1881

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    В конкретния случай не се използва водата , а топлината и' Водата си стои/тече под земята и не се изпомпва навън ...
    Коментирах примера на Еди с директно използване на топла вода от сондаж или извор пряко в отоплителната система, парници, бани и подобни вече частна собственост.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1882

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някой има ли преки наблюдения за ефекта от pvc дограмата с шумоизолиращи свойства,в смисъл двоен стъклопакет с 6 и 4 мм стъкла дето препоръчват,има ли някакъв ефект,да знам дали да си давам парите.Става дума за жилище непосредственно над питейно заведение,хората са писали на всички институции но помощ от никъде,музиката се спира но се почват пиянски свади и глъч след 11 часа и е кошмар.Щом взеха да си продават апартаментите в тоя сектор значи наистина е сериозно .Та мисълтта ми беше може ли да се победи тоя шум или всичко ще е напразно и да не се занимавам ?

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1883

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не може.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1884

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Щом институциите се правят на ударени .Пиши на телевизията .
    Тогава проблема се решава след статия или репортаж .Направо ги съсипват .

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1885

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Напразно е! Един приятел така се изнесе, след години борба. Накрая затваряха в 23 часа по устав, но оставяха вентилацията да работи цяла нощ нарочно и не мигваха.
    ponyasd одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1886

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Та мисълтта ми беше може ли да се победи тоя шум или всичко ще е напразно и да не се занимавам ?
    Ако си някъде по морето, обади се на Симеонов...
    Mega, SPSt и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1887

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Напразно е! Един приятел така се изнесе, след години борба. Накрая затваряха в 23 часа по устав, но оставяха вентилацията да работи цяла нощ нарочно и не мигваха.
    Точно.Същия случай.В 22 часа или 23 спират по устав музиката,но скандалите вътре,а особенно лятото когато са изкарали масите навън не спират.Дори и да няма скандали,самия говор е като някакво жужене,кошмар истински.Постоянно някакви влизат и излизат и нещо се разправят,а отсреща е паркинга точно,и все гъзари с някакви скъпи коли,форсират ги посред нощите.Направо хората там са хванали бяла мечка от тяхно чудо,и няма законна сила която да ги принуди да спрат.А и самата им инвестиция в тоя бар е доста голяма,така че в обозримо бъдеще нищо друго освем кошмарни нощи не се очаква.
    Лично аз имам подадено жилище заради съсед нарко-алкохоло завсим и много глупав който ни беше подлудил със среднощните си оргии.
    Mega и Genadi80 харесват това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1888

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Иска ми се да ти кажа - бори се. Но ще ти кажа бягай. В България нещата са извън контрол.
    bobovo, jonny33, ponyasd и 2 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1889

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не е вярно, че няма закони и наредби. Има и трябва да се съберете и да действате. Сертифицирана лаборатория за шума (имам съмнения относно това, което ще свърши РИОКОЗ и за това частна). Жалби до общината с копие до полицията, сигнали, обаждания на спешния телефон и ако не стане - съд. Трябва, обаче, да се съберете и да действате заедно, което в БГ трудно става.
    В Сф външните маси са забранени след 11, а в жилищните кварталите заведенията трябва да работят до 10. Че корупция има, има, но ако се консултирате с адвокат и натиснете - няма къде да ходят. Много упоритост и така - като не ги глоби съответния орган, подавате жалба по-нагоре и така.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1890

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Иска ми се да ти кажа - бори се. Но ще ти кажа бягай. В България нещата са извън контрол.
    Аз не живея там,просто се продава жилище там на много добра цена и се чудех дали да го купя,ако има възможност да се шумоизолира . Просто собственика не издържа, в такива случаи от личен опит знам че най подходящото решение е продажбата.Безапелационно ! Иначе влизаш в голям филм.Аз навремето като си продадох апартамента заради оня олигофрен, много ми казваха ,защо така,защо иначе,трябвало е да го пребиеш,аз бих го застрелял,все от тоя род мисли.Но нещата в действителност не са толкова еднозначи и елементарни за изпълнение когато се гледат през погледа на истинския потърпевш а не през погледа на външни хора.Отстрани е лесно.
    @vizi,всичко описано от теб хората са го правили.Без успех.Случаят не е толкова елементарен...
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе