Страница 181 от 231 ПърваПърва ... 131171179180181182183191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2701

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Жалко, изключително тъпо инженерно решение. А може ли да се деактивира моторчето на хоризонталните клапи и да си ги настроя ръчно в средата на октомври и така да си стоят на 45 градуса наклон до март, когато ще го изключа, т. е. при дефрост и он- оф да не се мърдат.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2702

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не съм чул за драми около клапите на тези клими. Защо мислиш, че ще ти пречат като се движат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2703

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не съм чул за драми около клапите на тези клими. Защо мислиш, че ще ти пречат като се движат.
    Няма да ми пречи движението им, а по- скоро позициите на които застават при он- офф и дефрост, тъй като ще е срещу леглото на мястото на стария климатик и се опасявам, че ще духа хладен въдух насреща. Старият климатик ги сваляше почти отвесно в тия моменти и нямах ядове. На практика на мен не ми е необходимо да се движат клапите, тъй като пускам климатика на 23 гр. като застудее и го спирам напролет. Дистанционното го бутам само когато го спирам да чистя филтрите. На стария веднъж му се повреди моторчето на клапите. Изключих го от куплунга и ги фиксирах на обичайното положение и така си работи близо два месеца. Не знам при ЗС- С като по- нова машина да не отчете някакви грешки като е разкачен мотора и да не тръгне.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 03-06-18 в 16:13.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2704

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Недей да правиш компромиси с мястото на монтаж. Вариянти, в повечето случаи, винаги има. Особено щом ще се спи в това помещение.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2705

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    От личен опит съм установил, че при високостенен монтаж най- добър комфорт в режим отопление се постига когато клапите са насочени надолу под ъгъл по- голям от 45 гр. А това значи, че ако е над леглото ще духа точно върху мен, когато съм легнал. Дори да е сравнително топла и лека струята никак няма да е приятно. Ако е срещу леглото при разкачено моторче и при фиксирани клапи под определен ъгъл, които да не се местят при дефрост и он- оф смятам, че ще е най- оптималния вариант. В стаи до 15 кв. м. е абсолютно излишно да се местят клапите. Настройваш както ще ти е най- комфортно и забравяш.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2706

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Жалко, изключително тъпо инженерно решение...
    По-скоро решението за мястото на монтажа

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2707

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При старият ми Дайкин от 1992 год. инженерното решение е диаметрално на това при ЗС-С, клапите се смъкват почти отвесно надолу при дефрост и он- оф, което автоматично означава, че едното от двете решения е грешно. Повече от 10 год. този климатик бе директно срещу дължината на леглото /стаята е 3.5 Х 4.5 м, леглото е 160Х 200 см. и е по дължина на по- късата страна/ и проблеми не съм имал с течението. Вертикалните клапи ги насочвах в крайно ляво положение, а хоризонтални на около 35 градуса спрямо пода /отваряха се отдолу нагоре/ и така цяла зима. Решението на инженерите от онова време според мен е по- добро.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2708

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Инженерите решават задачи, въз основа на точно определено задание. Когато човек не познава заданието, не може да коментира, камо ли квалифицира решението. Тук пишем за комфорта на обитателите, не за ефективността на самия дефрост. Мястото на вътрешното тяло на машината е над леглото / главите на спящите или изнесено леко в страни. Не се монтира срещу него.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Mega и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2709

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И аз съм "за" да е на стената над главата, но изместен в лява/дясна страна и да духа по дължината на прозорците

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2710

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Няма да ми пречи движението им, а по- скоро позициите на които застават при он- офф и дефрост, тъй като ще е срещу леглото на мястото на стария климатик и се опасявам, че ще духа хладен въдух насреща. Старият климатик ги сваляше почти отвесно в тия моменти и нямах ядове. На практика на мен не ми е необходимо да се движат клапите, тъй като пускам климатика на 23 гр. като застудее и го спирам напролет. Дистанционното го бутам само когато го спирам да чистя филтрите. На стария веднъж му се повреди моторчето на клапите. Изключих го от куплунга и ги фиксирах на обичайното положение и така си работи близо два месеца. Не знам при ЗС- С като по- нова машина да не отчете някакви грешки като е разкачен мотора и да не тръгне.
    ZS-S 35 и 20 при дефрост вдигат клапите и спират вентилатора! Няма студено течение срещу климатика. Единствено, под вътрешното тяло се усеща съвсем леко движението на студения въздух надолу "на самотек", от отвора между долната клапа и дъното на климатика. Мисля, че би било по-добро инженерно решение при "дефрост" вентилаторът леко да се върти, за да избутва хладния въздух на около метър, два напред, но ... и така става.
    Този пост е редактиран от papadodo; 04-06-18 в 15:25.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2711

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Според мен е по-добре да не се върти. Иначе все едно си го пуснал на охлаждане, на степен на турбината Ulo.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2712

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Колко време трае дефрост при зс-с ?

    Мисля че лекото въртене на топлия въздух горе с вдигнати клапи има общо с ефективноста на дефроста и "омекотяването" на трмпературата на вътрешния топлообменник .

    Значи до колкото разбирам при зс-с - спира напълно вътр. вент. вдига клапите , прави дефрост , обръща цикъла и чак тогава пак тръгва вентилатора и сваля клапите.
    Ако е така защо вдига клапите ?

    Откъм комфорт ми се струва оптимален вариянт , като изключим мърдането ма клапите(което ако е безшумно не виждам драма). kantona , мисля че щом при стария ви дайкин не сте имали проблем (едвали е спирал вентилатора) , тук нищо няма да усетите.
    Този пост е редактиран от Mig82; 05-06-18 в 09:23.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2713

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Колко време трае дефрост при зс-с ?

    Мисля че лекото въртене на топлия въздух горе с вдигнати клапи има общо с ефективноста на дефроста и "омекотяването" на трмпературата на вътрешния топлообменник .

    Значи до колкото разбирам при зс-с - спира напълно вътр. вент. вдига клапите , прави дефрост , обръща цикъла и чак тогава пак тръгва вентилатора и сваля клапите.
    Ако е така защо вдига клапите ?

    Откъм комфорт ми се струва оптимален вариянт , като изключим мърдането ма клапите.
    - "Дефростът" е около 7 минути при външна температура -2, мъгла, вътрешна зададена 23, реална около 22. Имам клип в пост #2442
    - Последователността е следната: вдига клапите хоризонтално и изключва вентилатора. Не мога да разбера кога точно обръща цикъла, защото шумът от фреона е незабележим. След края на цикъла подгрява питата и чак тогава пуска плавно вентилатора.
    Клапите са вдигнати, защото когато се изстуди вътрешния топлообменник, студеният въздух тръгва надолу и ако клапите са спуснати той ще се усеща под вътрешното тяло, дори и да не работи вентилатора. Сега този ефект е избегнат, въпреки че малко студен въздух се процежда през отвора който остава между долната клапа и дъното на вътрешното тяло.
    necata2 и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2714

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не знам защо изобщо трябва да се местят клапите при ON/OFF и дефрост.. Точно по тая причина смених 20ZS-S в спалнята с Daikin-а 25-ца от офиса.. При него клапата не се мести и е малко по-тих..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2715

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ако не се чуват когато се движат приблема е никакъв. Направено е да не ти духа хладно когато е офф ако е монтиран над спалня . Добро решение на инженерите впредвид работата он/офф.
    Този пост е редактиран от Mig82; 05-06-18 в 15:11.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе