Страница 190 от 231 ПърваПърва ... 140180188189190191192200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,836 до 2,850 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2836

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При мен стават по време (не съм засичал време, но се променят значително) след -17 и надолу, зависи от влажността. Просто зимата в София тези температури се достигат нощем и ясно се хваща дефрост.При Тошибата изобщо не съм хващал граница, не и дреме колко е студено.
    Този пост е редактиран от Mega; 10-10-18 в 21:30.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2837

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Каква е тая крива графика ?
    Т.е. под -12 градуса вече нямаме изпарение (фазов преход) и климатика топли само от компресора, т.е. от компресиране на газ.
    С други думи внася топлина вътре колкото е консумацията на самия компресор, е малко по-малко заради загубите от топлообмен по тръби и т.н.
    То в такъв случай направо да изключват и външния вентилатор ...

    п.с. разбрах за какво става дума с леко закъснение ... извинявам се. Странно е, че явно и сме писали едновременно и едва след като постнах видях още 5 съобщения.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 10-10-18 в 21:40.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2838

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    40мин.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2839

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    .........

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2840

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    При мен стават по време (не съм засичал време, но се променят значително) след -17 и надолу, зависи от влажността. Просто зимата в София тези температури се достигат нощем и ясно се хваща дефрост.При Тошибата изобщо не съм хващал граница, не и дреме колко е студено.
    На мен графиката в сервизните ми се струва леко нелогична и се чудя дали наистина под -15 хевитата са ги направили да дефростват по време, или просто са объркали знака пред цифрата в последното условие.
    Примерно ако в последното условие няма минус пред 5-тицата, значи и под -15° ще размразяват при необходимост.
    Но пък във всички сервизни го дават по-същия начин. Да допускат една и съща грешка в продължение на години... едва ли от Мицубиши са толкова тъпи.
    Само някой собственик може да потвърди каква е истината.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-10-18 в 22:48.
    rosswen одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2841

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Нали горе пиша как е при мен?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2842

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Джак, добре повдигна въпроса. Аз също съм го повдигал, беше неотдавна. Това за минуса, преди 5-цата, е това, което бърка цялата работа. На мен също ми изглежда много по-логично разликата да е +5гр., другото няма никаква логика. При нас стигна до -18 и не са дефроствали, но не знам какво в действителност са отчели датчиците. На Мега е 12-ка в 28м2, с голяма квадратура прозорци и най-вероятно работи на лимита си (предполагам). Додо, сподели опита с твоето Хеви. Нека и другите собственици на Хеви споделят, може и с по-стари модели, алгоритъмът се е запазил.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2843

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ако махнем минуса, графиката на размразяване би изглеждала доста по-логична.



    Може ли тия от Мицубиши заради един минус тотално да са объркали сервизните?
    Ако се потвърди, че има грешка, може да им пратим имейл да си го коригират.
    Но трябва да е сигурно.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2844

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Джак, добре повдигна въпроса. Аз също съм го повдигал, беше неотдавна. Това за минуса, преди 5-цата, е това, което бърка цялата работа. На мен също ми изглежда много по-логично разликата да е +5гр., другото няма никаква логика. При нас стигна до -18 и не са дефроствали, но не знам какво в действителност са отчели датчиците. На Мега е 12-ка в 28м2, с голяма квадратура прозорци и най-вероятно работи на лимита си (предполагам). Додо, сподели опита с твоето Хеви. Нека и другите собственици на Хеви споделят, може и с по-стари модели, алгоритъмът се е запазил.
    За съжаление, не си бях в къщи достатъчно дълго при екстремно ниските температури по-миналата зима. Закачих само 2 дена и тогава си играх с панасоника. Хевито съм го засичал да дефроства досега само при нужда. Погледнете пак графиките, тази с минуса пред 5-цата е ПЪЛЕН СМЯХ!!! Може ли машината да топли, а изпарителят да е ПО-ТОПЪЛ ОТ ОКОЛНИЯ ВЪЗДУХ??? Ясно е, че са объркали сервизното, както обикновено при домашната (непрофесионална) техника. Последната таблица с графиката е най-близката до истината, разбира се. Средната колонка показва температурната разлика, стартираща дефроста при определена външна температура. Не може да има минус пред стойностите!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2845

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Изпарителят няма как да е по-топъл от околния въздух, но ако производителите искат да накарат машината да дефроства по време под определена температура, могат да заложат такива данни. Жълтата линия само маркира под каква температура се включва дефроста - примерно при -10°, ако температурата на питата спадне под -14,3 градуса се включва дефрост след 45 минути.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #2846

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тогава в сервизното малката графика (евентуално обърканата) трябва да липсва и това да е написано с думи. С тази графика съзнателно дават зависимост между околна температура и температура на външен топлообменик, като никъде не го обвързват с време, а с точна температурна зависимост и то алогична. Какво имат предвид е друг въпрос.
    П.С. Всъщност, ако се замисли човек, тези -5 градуса и по-високо са налични почти винаги (с изключение първите минути (10-20) след дефрост) като разлика под -15 градуса на околната среда и условието за дефрост винаги е изпълнено, просто липсва един ред за 2-то условие, което е на какво време да дефростне . Ако пък прочетем и стартиращите условия във сервизното, то и времето мисля става ясно - 45 минути. Моя логика
    Този пост е редактиран от stennly; 11-10-18 в 10:06.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2847

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Като цяло, тезата на stennly, е като предположението на Джак, а именно да се цели влизане в дефрост по таймер, от -16 надолу. Честно казано, не виждам кога ще мога лично да проверя кое е вярно и кое-не. Като гледах стрингметеото, за нашето населено място, дори и през най-лютата зима 2012г., е регистрирана минимална 18гр. (при това, обикновено е през нощта), само два от дните. А като взема в предвид, че блока е на завед и почти винаги темературата е с няколко градуса над тази, която се мери за населеното място, надали ще се задържат условия, за да разбера кое е истина, и кое-не. Все пак, бих се радвал повече собственици на Хеви, да споделят как са се държали машините им, при температури от -15 надолу (доколкото е възможмо да се задържат такива температури).
    П.п. На новите модели ZSX им гарантират работа до -20, не зная дали там графиката не е копи/пейст от предходните модели и условието да е същото, само че от -20. Само догадки.
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-10-18 в 14:08.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2848

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    От днес влизат промоционални цени за хиперинвертора [emoji16], ZSX-S . Сега е момента да изхвърлите дървата и кюмюра. [emoji39]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, JOKVN, milanov и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #2849

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,
    Може ли мнение за тази машина?
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND, 12000 BTU, Клас A+++

    Мисля да я ползвам за отопление в 33 м2 помещение с вътрешна и външна изолация.
    Благодаря предварително.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2850

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Лично аз смятам, че няма да се справя в такова голямо помещение.
    Според сервизното, при -15 номинала спада на 2.45, при стайна 23 и ми се струва, че в това голямо помещение, ще му е доста трудно да смогва.
    По-добре се насочете към 50ZSX-W.
    Нека и колегите, които са компетентните да изразят мнение, но имайте предвид, че е трудно да се определи какви са ви топлозагубите и дали 35-цата ще може да ги покрива, тъй като не сте дали никаква информация за помещенеито и бих ви посъветвал да си зададете въпроса в правилната тема за избор на климатик.
    Тук може и никой да не ви обърне внимание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе