Страница 144 от 231 ПърваПърва ... 94134142143144145146154194 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2146

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Айде малко инфо за Миланов и специално за Алекси.До вчера климатика при майка ми беше на 21 градуса и режим ауто.Реших малко да си поиграя и смених скороста на low.Е,няма такава промяна.На ауто започва да духа много топло,подминава определено зададената температура и е постоянно он-оф.На лоу започна пак с много топло-близо 990 вата при старт,след което намали на 330 и след половин час започна да си работи на около 200 вата.Това от 09.00 до 12.30.След това температурата вън стана 8 градуса,започна да грее слънце и влезе в он-оф.Но пак подчертавам,че разликата в работата при двата режима бе много голяма.Почти съм сигурен,че при малко по-ниски температури и вентилатор на лоу няма и да помисля да се изключва.Имам и клипчета,но мисля че е не е нужно.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2147

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Айде малко инфо за Миланов и специално за Алекси.До вчера климатика при майка ми беше на 21 градуса и режим ауто.Реших малко да си поиграя и смених скороста на low.Е,няма такава промяна.На ауто започва да духа много топло,подминава определено зададената температура и е постоянно он-оф.На лоу започна пак с много топло-близо 990 вата при старт,след което намали на 330 и след половин час започна да си работи на около 200 вата.Това от 09.00 до 12.30.След това температурата вън стана 8 градуса,започна да грее слънце и влезе в он-оф.Но пак подчертавам,че разликата в работата при двата режима бе много голяма.Почти съм сигурен,че при малко по-ниски температури и вентилатор на лоу няма и да помисля да се изключва.Имам и клипчета,но мисля че е не е нужно.
    При мен по-високият клас и на ауто работи без да изключва, при задание 24, поддържа точно толкова. Вечерта му свалям заданието на 23, слиза на Ulo и така си работи чак до сутринта, без да влиза нито веднъж в офф. Това е при температури до +4, надолу започва да влиза он/офф, защото вдига минимума. При теб това се случва при -2 (по сервизно). Явно изолацията си казва своето. Миналата година, когато бях без такава и с климатик, с минимум от 1.4kw, рядко влизаше он/офф при подобни температури.

    П.п. Може да пробваш и режим "silent", който ограничава развъртането на компресора над определенин обороти. Може да изчезне тов форсаж до 900W.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2148

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При майка ми няма никаква излолация.Просто три от стените са вътрешни и стаята е топла.Незнам защо но имам чувството,че при ауто харчи по-малко отколкото така нагласен.Въпреки,че там он и оф през повечето от времето.За мен климатика е перфектен и с малко настройки ще си работи чудесно.Просто всеки трябва да нацели индивидуално режима на работа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2149

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    При майка ми няма никаква излолация.Просто три от стените са вътрешни и стаята е топла.Незнам защо но имам чувството,че при ауто харчи по-малко отколкото така нагласен.Въпреки,че там он и оф през повечето от времето.За мен климатика е перфектен и с малко настройки ще си работи чудесно.Просто всеки трябва да нацели индивидуално режима на работа.
    Климатикът си е супер, няма какво да го мислиш. Топли ли - топли, тих ли е - тих е. Клапите чуват ли се? Има ли форсаж след офф? Пука ли често (да припуква отнвреме на време си е съвсем в реда на нещата). Ако отговорът на тези въпроси е "не", значи не виждам защо да се безпокоиш.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2150

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    [QUOTE=rosswen;849020]Климатикът си е супер, няма какво да го мислиш. Топли ли - топли, тих ли е - тих е. Клапите чуват ли се? Има ли форсаж след офф? Пука ли често (да припуква отнвреме на време си е съвсем в реда на нещата). Ако отговорът на тези въпроси е "не", значи не виждам защо да се безпокоиш.

    Всичко от горепосоченото липсва.Просто давам инфо за Миланов и Алекси,който е скептичен че този климатик не може да работо на около 200в или малко под тях.Е може,но при определени условия.Това е.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При мен по-високият клас и на ауто работи без да изключва, при задание 24, поддържа точно толкова. Вечерта му свалям заданието на 23, слиза на Ulo и така си работи чак до сутринта, без да влиза нито веднъж в офф. Това е при температури до +4, надолу започва да влиза он/офф, защото вдига минимума. При теб това се случва при -2 (по сервизно). Явно изолацията си казва своето. Миналата година, когато бях без такава и с климатик, с минимум от 1.4kw, рядко влизаше он/офф при подобни температури.

    П.п. Може да пробваш и режим "silent", който ограничава развъртането на компресора над определенин обороти. Може да изчезне тов форсаж до 900W.
    Май неправилно съм се изразил.Не тръгва веднага на 900в.Започва от триста и за две до пет минути ги качва до 900в.Там работи малко и после постепенно ги сваля пак.Не е тръгвал никога на повече от 300 вата.
    kokovox и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2151

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Когато работи on/off и включи, колко време се задържа на 900W - 2..3...5min. Или да речеме колко време работи над минимума от 190W.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2152

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Когато работи on/off и включи, колко време се задържа на 900W - 2..3...5min. Или да речеме колко време работи над минимума от 190W.
    На 900w се задържа за много кратко време-това е при Първоначално включване на климатика.Не съм засичал точно-но може би за около минута или две макс.Ако е работил и излиза от офф вдига макс до 450-500 w.По второто ти питане-по-малко от минута работи под 190w.Иначе се кротна от 09,30 до 12 и нещо точно на около 190-200w.После се показа и слънцето и влезе в он-оф.
    kokovox и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2153

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Бих го пробвал новото моделче, но ако си вземат старият и доплатя. Иначе още 1600лв....цъ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2154

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    От он и оф трудно ще избягаш.Най-вероятно няма да имаш паразитните шумове от които се оплакваш.Аз сега за детската стая съм намислил да взема един подов,както може би си разбрал.Пък ще видим как ще се държи,
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2155

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    След всичко което са ти причинили от МХИ ,те трябва да ти доплатят
    zxc0, mkukas, С.Мезинов и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #2156

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Прощавайте, но аз пак неразбрах защо на ауто режим на вентилатор никога не покачва от втора степен? Защо на 10мин при задедени темп и сила на духане спира да духа, но не размразява?
    Благодаря за отговорите.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2157

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от thuggy Виж публикацията
    Прощавайте, но аз пак неразбрах защо на ауто режим на вентилатор никога не покачва от втора степен? Защо на 10мин при задедени темп и сила на духане спира да духа, но не размразява?
    Благодаря за отговорите.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Това, че спира да духа,значи е в режим он/офф. Затова и не вдига над втора степен, темперирал си е помещението. Това може само да те радва, именно форсирането на турбината след офф, на предходния модел, дразни milanov. Когато е в он/офф и при мен се държи по същия начин.

    П.п. Само за протокола. Външна цял ден между -1 и +2, задание 24, врнтилатор ауто, стайна - 24. МХИ-то от подписа не е изключило нито веднъж.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #2158

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Да ама на мен температурата спада с два градуса и това продължава да синдуха така слабо и то цял ден. Трябва да го увелича на трета степен за да темперира стаята. Малко ми е странно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2159

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от thuggy Виж публикацията
    Да ама на мен температурата спада с два градуса и това продължава да синдуха така слабо и то цял ден. Трябва да го увелича на трета степен за да темперира стаята. Малко ми е странно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Странно, при мен ауто вентилатора е доста чувствителен и адекватен. Само при отваряне на външната врата или вдигане на заданието с 1 градус, почти моментално вдига оборотите на турбината. Ако има да гони 2 градуса, развърта турбината дори и над Med. Има значение къде е монтирано вътрешното тяло. Ако ти е близо до тавана, може да се получи подобен ефект.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2160

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пробвайте с вентилатор на med, или max. Темперира много по-добре в студа и сам си сваля степените.
    dodo_pv, bobovo и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе