Страница 51 от 231 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 3463
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #751

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Деяне, майтап няма,че не съм гледал термометъра, но не е 23*(сутрин е, спя още, работа много..). Ще пробвам пак, но жената ще ме овика, че е студено,детето ще замръзне и т.н... Отговарям на dindo(май беше луд фен на МЕ, не че имам нещо против МЕ) но, "чисто бяло" няма...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #752

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Е, да се оплача от MITSUBISHI ELECTRIC . Откакто паднаха под нулата температурите, забравих за ауто и мин на вентилатора.Спя, почти гол, с чаршаф, на ауто се събуждам, треперейки, въпреки, че е оставен на 23*. Не върти въздуха, глупака!... Явно се размразява(почва да "пъшка" и "съска", досега не бях чувал никакви звуци от него), но друга индикация, че прави дефрос, няма. Не мога да видя, заледен ли е или не е. Нямам достъп до външните тела. За консумацията, ще напиша в 'колко ми харчи..' , определено не е 200-300Вт(както пишат за други клими). Но, не е и като духалка... Закачих духалката на мястото на климатика, на електромера свят му се зави... Врътка като за световно...
    Проблема с аутото го има и при мене, модела е МЕ MSZ-GC25VA, настина движи въздуха ама едва едва. Има четири степени .Аутовентилирането работи на първа или втора степен много рядко на висока, ако се пусне на горните (3-4) без проблеми си държи заданието иначе ми дава 1-2 градуса разлика сутрин (измерено на 1,5 метра по ниско с цифров термометър). Факт е обаче че автовентилирането не работи коректно. На първа степен не се чува нищо, все едно го няма в стаята (20dB шум по книжка). Машината работи добре, размразява се сравнително често и напълно, като преди това наистина е била заскржена. Обикновенно ми заскрежава над тавата и от средата нагоре, но само скреж, след размразяване водата се оттича почти напълно. Външното тяло е компактно, но пък за сметка на това вентилатора работи на високи обороти и компресора е доста шумен на номинални обороти. Няма никакви припуквания и шум на фреон вътре в стаята. Комфорта е на ниво! Монтажа го правиха без вакум помпа и тампони , въпреки че уговорката беше със . Тръбен път 1,5 метра - твърде малко спорд мене. В общи линии съм доволен!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    50
    #753

    Re:Климатици MITSUBISHI

    mozeli njkoi da mi kaze za klimatik mitsubishi srk25zg-s kolko triabva da e ishodijshtata temperatura na vatreshnoto tijalo pri zadadeni 30g.

    Може ли някой да ми каже за климатик Митсубиши SRK 25 ZG-S колко трябва да е изходящата температура на вътрешното тяло при зададени 30*?

    Mod.edit avenger Писането на кирилица е задължително!

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    3
    #754

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Mitsubishi Electric MSZ-FD 25VA - от два месеца го ползвам. Независимо от ниските температури тези дни работи без проблем (поддържа зададената температура от 22-23 градуса). Отоплява помещение от 16-17 кв. м.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #755

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Очо, добре дошъл в отбора Че АУТО вентилатора не върши работа под някаква граница на студ(индивидуално) е открито отдавана. Слагай го на ХАЙ - когато има нужда ще си го вдига, когато няма ще си духа лекичко. Но ако е на АУТО се успива яко: прави по 2-3 градуса разлика и не се сеща сам да духне по-силно.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,564
    #756

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Това за степента на вентилация силно зависи от софтуера на климатика. Моите пък на АУТО се справят перфектно с поддържането.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,215
    #757

    Re:Климатици MITSUBISHI

    12ЛСС също се справя много добре на ауто ,за тия 3 години от както го ползвам освен ауто друго не е видял

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #758

    Re:Климатици MITSUBISHI

    значи инвертора на ауто си държи температурата...но конвенционалката сега при тези температури не....инвертора има 3Д и може би затова....откак я включих тази функция просто навсякъде в стаята темп е една....докато другия на ауто може би си прави топло около него и заспива...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #759

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Успешна 2009 на всички! Отдавна, не съм се вясвал, ама празници.., напивах се преди да допълзя до компа. Софтуер, определено! Пускам го на ауто, в началото духа все едно на 2-ра степен, постепенно намаля до минимум и не съм го усещал, да вдига обороти след това. Категорично, не мога да кажа нищо. През деня го пускам на 3-та или 4-та(максималната), като спя или на 1-ва(вече не рискувам, да не замръзна), или на ауто(но сутрин ми е студено), или на 2-ра(шуми малко, ама..). Ще взема да го оставя на ауто и сутринта да измеря тук-там температурата.. Но, ми се струва, че МЕ на ауто, нещо не е таман.. И освен това, не знам при другите клими как е но, моя, ако го пусна на 4-та винаги духа като замаян, никога не намаля оборотите(освен ако, не се изключи компресора и си вдигне кепенците).

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #760

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ще си купуваме климатик! От всичките разговори в магазините се спряхме на MITSUBISHI MSZ-FD35VA(S). Помогнете с коментар. Помещението е 40м2, външна, вътрешна изолация, дограма, тухла. Основно отопление на газ. Климатика ще се ползва предимно за охлаждане и в преходните температури. Моделът коя година е произведен?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #761

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от docross
    Основно отопление на газ.
    Абе знае ли човек кое ще е основното отопление. Явно не може да се разита на газта 100%.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #762

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от docross
    Ще си купуваме климатик! От всичките разговори в магазините се спряхме на MITSUBISHI MSZ-FD35VA(S). Помогнете с коментар. Помещението е 40м2, външна, вътрешна изолация, дограма, тухла. Основно отопление на газ. Климатика ще се ползва предимно за охлаждане и в преходните температури. Моделът коя година е произведен?
    За тези квадрати/40/ си вземи един GB-50VA/18/,защото всички искат само за охлаждане,пък като дойде зимата-защо не топли...Разликата в цената е минимална,външното тяло е голямо и при определени условия се монтира трудно-нека да ти направят оглед!Иначе FD серията на МЕ са доста по-сполучливи от ХИПЕР ИНВЕРТОРИТЕ на Хевито!Лично мнение на база доста наблюдения,особено тези дни,но ти си решаваш!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #763

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Най-доброто за тези квадратури е Nocria-та на Fujitsu

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #764

    Re:Климатици MITSUBISHI

    FD35 е много хубав климатик, но на 40 кв. м. няма да се справя. Просто не е за такова помещение, но ако все пак наистина ще ти е само за охлаждане, става. /Ще бъде жалко тогава обаче за прекрасната машина и за парите. Това е като да си купиш Ферари, но да го караш само по калдаръмени пътища-никога няма да изпиташ истинските му възможности/ Ако ще се топлиш на климатик си вземи нищо по- голямо, Нокрия-та на Фужицу е добър съвет.

    ----------------
    Искам да питам уважаеми форумци, някой от вас да е чул или прочел за нови модели на МЕ или МХИ за 2009г. Аз не намерих информация.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #765

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Рано е още, според мен.Електрик през 2008 имаха нови модели, та си мисля, че тази година няма да имат, но Хеви нямаха в ниските мощности и може да изкарат нещо ново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе