Страница 82 от 231 ПърваПърва ... 3272808182838492132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    2
    #1216

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    здравейте,моля за мнение от разбиращите.Става въпрос за Пловдив,хол и спалня/общо 35м2/свързани,нова пвц дограма,панел без изолация,последен,7-ми етаж,изложение север-изток-юг.САМО ОХЛАЖДАНЕ.В момента има китайска 12-ка sang,но работи на предела на силите си и не се справя.Какво можете да кажете за mitsubishi heavy srk/src40hg-s?Приемам и други предложения.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1217

    Отговор: Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, моля за компетентно мнение и съвет при избора на мултисплит система Мултисплит Mitsubishi Heavy SCM50ZJ-S (или алтернатива от самостоятелни климатици) за апартамент около 61м2

    Първа спалня 12.4 м2

    Втора спалня 10.8 м2
    Хол 24,2м2
    коридор(антре) 7,8м2
    баня 5,2м2
    Обща сума за системата до 4800 лв.

    Ще я използвам за охлаждане и отопление . Помещенията са така както са написани по горе ( обща квадратура на 3те стаи в които ще се монтират - около 47м2 с височина 2.5м), тухла(ППК - пълзящ кофраж), краен апартамент, на 3 етаж с гипсокартонови тавани с 10 см вата и
    Ондутис AL 90 , с PVC дограма КМГ профил 6 камерна и стъклопакет 4 сезона 32мм . Холът е със западно а спалните с източно изложение , като първата спалня е с остъклена тераса(КМГ 6 камерна + 32 мм Енерджи пакет) . Всички външни стени са изолирани с Ригитерм 63мм , а вътрешните с Ригитерм 33мм .На пода е положен трислоен паркет 15мм. Желанието ни е около 24 - 25градуса . В случай че можете да предложите нещо по добро в рамките на тази цена , имам време да събирам мнения. На отзовалите се предварително благодаря и пожелавам добро здраве и приятно настроение.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1218

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Бих сложил в хола това PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. и в спалните по един от тези Mitsubishi Heavy, SRK20ZJ-S .
    Може да погледнеш и това http://www.hcklima.com/product_info....roducts_id=888 за 3 бр се пазари за отстъпка .
    Този пост е редактиран от Madj0; 25-02-13 в 10:20.
    mirandi одобрява това.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1219

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Бих сложил в хола това PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. и в спалните по един от тези Mitsubishi Heavy, SRK20ZJ-S .
    Може да погледнеш и това http://www.hcklima.com/product_info....roducts_id=888 за 3 бр се пазари за отстъпка .
    Благодаря , предложениети на НС не е лошо но немат партньорска мрежа в Търговищки регион . Но като разглеждах офертите на некои фирми от Шумен , Русе и Варна попаднах на тези модели от Мицубиши и Дайкин :
    Серия EF Kirigamine Zen
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 20 ZJX-S хиперинвертор Характеристики: | Стенни инверторни климатици | Климатици - Климатици,цени на климатици и ооплителни системи за Шумен, Варна, Търговище, Разград от Сатекс ООД
    Daikin Professional Daikin Климатици | Онлайн магазин Дарик Клима
    Климатик DAIKIN Хиперинвертор Япония F22NTES NEW PLASMA STREAMER :: Термо Клима Варна.

    Та въпроса ми е коя система би могла да бъде най подходяща за моето жилище , като с финансови съображения май ще оставя най-малката стая за догодина .Също ме интересува някой може ли да препоръча добра фирма за монтаж от Шуменски или Търговищки регион ?
    Този пост е редактиран от mirandi; 26-02-13 в 14:26.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    36
    #1220

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Моля тези, които имат опит с Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZJ-S да споделят мнение относно шума. Спрял съм се на този модел и ще го ползвам в спалня, така че ме интересува и това дали е шумен или тих.

    За по-запознатите!
    Как е в шумово отношение спрямо Mitsubishi MSZ-GE25VA, за който всички са категорични, че е един от най-тихите?
    avast3 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #1221

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    mirandi за Шумен мога да ти препоръчам Юлимекс ,цените са повече от добри отделно се и коментират .. монтажа е на добро ниво .. Сатекса доста са занижили качеството и продажбите .. това са 2те най големи фирми по малките не ги знам и от тях има читави но не съм запознат .. каква стая ще отопляваш ? Че тоя Дайкин на 100 волта е доста маломощна машина да не кажа орязана

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1222

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За Шумен препоръчвам Импулс Клима, предлагат Митсубиши Хеви, Дайкин, Панасоник и Хитачи. 4 човека идват и 4 часа монтират. От Юлимекс или Сатекс да не ти се наложи да викаш за повреда. Първите ми два Дайкин-а ги купих от Сатекс, последният от Импулс Клима. Единият от Сатекс почна да тече вътре (запушен дренаж) и докато дойдат, лично шефа на Импулс Клима дойде и ми го оправи без пари. Имам и Хитачи от ТехноМаркет, миналата година му счупих 5-6 лопатки на турбината и после докато го лепя съм загубил тампона на турбината. За един ден ми намериха тампон от Импулс Клима и ми го смениха безплатно, само защото съм купил от тях един Дайкин. Работят само с Митсубиши Хеви, понеже сервизът на Електрик куцал и много бавели резервните части. Това съм чувал от шефа. Човека няма за цел да продава на всяка цена. И занапред мислех да купувам от него, но минах на 100 волта.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1223

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    но минах на 100 волта.
    прогледна най-сетне...

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1224

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от petarned Виж публикацията
    Моля тези, които имат опит с Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZJ-S да споделят мнение относно шума. Спрял съм се на този модел и ще го ползвам в спалня, така че ме интересува и това дали е шумен или тих.

    За по-запознатите!
    Как е в шумово отношение спрямо Mitsubishi MSZ-GE25VA, за който всички са категорични, че е един от най-тихите?
    Имам наблюдение в/у 35 ZJ-S и смело мога да твърдя , че е много тих , 20-ката трябва да е по тиха от него ( нямам наблюдения в/у него ) Комшия имам с GE35 и не правя сериозна разлика с 35 ZJ в шума ( и да има е адски минимално ) Ако се спреш на ZJ гледаи да не го преоразмериш защото работи кофти в малки помещения . 35-цата ZJ е сложана в 20 кв и тази зима постояно работеше он оф , a ако за 1 час изключи 4-ри пъти влиза в дефрост . После тръгва плавно , но понякога пука през деня не е проблем ама ще е гадно нощем да ви буди . GE-то и него съм го чувал да пука даже и преливания на фреон .

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1225

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    прогледна най-сетне...
    Ами чак сега почнаха да излизат такива ''младенци'', дет вика колегата diksanal​!

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1226

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това, че е младенец, не гарантира дълга и безпроблемна работа.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1227

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Навремето в Италия имах един приятел - ''Кефала''. Продадох му телефон втора употреба за 100 евро, който в магазина струваше 99 евро. Като го питаха защо го е купил от мен - казваше '' Това, че е работил една-две години е гаранция, че ще изкара още 10, от магазина може да се развали''!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    36
    #1228

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Имам наблюдение в/у 35 ZJ-S и смело мога да твърдя , че е много тих , 20-ката трябва да е по тиха от него ( нямам наблюдения в/у него ) Комшия имам с GE35 и не правя сериозна разлика с 35 ZJ в шума ( и да има е адски минимално ) Ако се спреш на ZJ гледаи да не го преоразмериш защото работи кофти в малки помещения . 35-цата ZJ е сложана в 20 кв и тази зима постояно работеше он оф , a ако за 1 час изключи 4-ри пъти влиза в дефрост . После тръгва плавно , но понякога пука през деня не е проблем ама ще е гадно нощем да ви буди . GE-то и него съм го чувал да пука даже и преливания на фреон .
    А след Off, с какви обороти на вентилатора се включва климатика, с ниски или високи? Питам защото някъде във форума имаше мнения за Heavy, че след изключване се включва вентилатора на пълни обороти, което е доста кофти.

    Опа, съжалявам, че не чета! Писал си, че тръгва плавно.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1229

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Навремето в Италия имах един приятел - ''Кефала''. Продадох му телефон втора употреба за 100 евро, който в магазина струваше 99 евро. Като го питаха защо го е купил от мен - казваше '' Това, че е работил една-две години е гаранция, че ще изкара още 10, от магазина може да се развали''!
    Така си мислиш за собственно успокоение.
    aruba_man одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #1230

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA
    Здравей , закупих си този климатик през ноември 2012 и е на 6 месеца.
    Работи перфектно стая от 12 квадрата. Обаче дойдоха жеги и го пуснах на студено и веднага се появи кофти миризма. Имал съм все добри климатици и още на 6 месец да почне да мирише. Не си го обеснявам толкова бързо може ли да е хванал плесен. Ще бъда задължен за съвет. Забелязвам , че миризмата изчезва когато намаля градусите тоест по студено 20 -21. Но стаята много изстива. На колко градуса трябва да го държа. И трябва ли да ги викна да го погледнат дали е за почистване. Искам да подържа комфортна температура и да няма миризми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе