Страница 83 от 231 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #1231

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте!
    Моля помагайте, че имам голяма дилема. Спрях се на Heavy, 35-ца, но въпросът е между два модела - SRK-ZJ и SRK-ZJP. Първият ми го предлагат на 1690 с монтажа, а втория за 1500. От фирмата ме убеждават, че първия е много по-добре, защото имал всички екстри, 3Д и т.н, а другия бил негова орязана версия. Въпросът е струва ли си да се дадат 190 лв повече. Странното е, че в сайта на Мицубиши фигурира само модела ZJ, а този с P-то го няма. Също така ще се опитам да го прекарам през програмата за енергийна, и двата са в списъка, обаче като им звъннах, дамата ми каза, че списъкът бил в процес на актуализация и трябвало да се гледа дали отговаря на условията SEER>5.6 и SCOP>4. Да, обаче навсякъде в спецификациите на Хевитата дават само EER и COP. Пълен хаос.


    Знам, че е важно, затовва да уточня, че ще го ползвам за помещение 24 кв.м /63 куб.м/, тухлена къща, южно изложение, троен стъклопакет и вътрешна изолация. Ще се ползва за отопление.
    Продавачката каза, че за такова помещение ще е най-добре 50-ца, но не й вярвам много.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1232

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ilian76 Виж публикацията
    ... Знам, че е важно, затовва да уточня, че ще го ползвам за помещение 24 кв.м /63 куб.м/, тухлена къща, южно изложение, троен стъклопакет и вътрешна изолация. Ще се ползва за отопление.
    Продавачката каза, че за такова помещение ще е най-добре 50-ца, но не й вярвам много.

    Благодаря предварително.

    Продавачката като си вдигне задника от бюрото и дойде на оглед на място, тогава вземи да и вярваш. Другото е несериозно.


    Тук си виж новите етикети за машните на MHI - http://www.mhi.co.jp/aircon/english/...ept=0&accept=1
    Този пост е редактиран от Mega; 07-06-13 в 11:39.
    bobovo и Kasap харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #1233

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много ти благодаря, приятелю!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1234

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    момци 50zj-s как е като хардуер ,компресора бива ли като за 600 лв машина да знам дали да го слагам на мястото на Фуджитсуто или да му търся друго място

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1235

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Супер е машина сестрата е с такава и тази и по миналата зима нямаше никакви ядове ( без нагревател е ) Не се форсира след дефрост , не дефроства по време , изключително тих за 50-ка и топли много , за консумация не мога да кажа не го засичат пък и на нея винаги и е студено и под 26 градуса не пада . Само не го слагаи в малко помещение неиния е в 34 кв добре изолирани

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1236

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    абе на мястото на Фуджутсуто ще е той не е по слаба машина но вижда зор понякога та според мен добре ще е там .. само че това външното къде ще го крием не знам че бая големичко

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1237

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    9,5кг./42 кг. за 50-ка, малко ми се вижда, колко вата му е компресора?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1238

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Външното тяло е добре, но вътрешното е като на 12-ка.По-малкото вътрешнотяло комбинирано с по-голямо външно тяло обаче води до по -гореща струя въздух от вътрешното тяло.

    Климатика е хубав, но аз ще изчакам намалението на тошиба дайсекай.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1239

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Климатика е хубав, но аз ще изчакам намалението на тошиба дайсекай.
    Би ли пояснил на коя по-точно и с колко?

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1240

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Би ли пояснил на коя по-точно и с колко?
    Джъсти, и числата от тотото ако може...

    П.С. Няма да е зле да намалят малко петицата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1241

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Джъсти, и числата от тотото ако може...
    Може и да знае нещо конкретно, щом ще изчака... за Тошибата де...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1242

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    компресоря на 50ката е 900 вата прилично .. все пак машината е 250 паунда чисто нова няма да и търсим кусурите

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1243

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Хайде стига, че нещо много станаха "далаверите" и далавераджиите в този форум.Кой какво купил и защо не е купил повече, пък да станело "далаверата" и какво щял да каже на другите от форума за климатиците и колко ще спечели на бройка обсъждайте на лични.Повече няма да пусна нито една такава оферта, главно заради Аруба.Да видя какво "ще спечелите" . Все някой друг да му поръча, все друг да поеме риска, той е все "въздушна партия" на парите.

    Аз в последната година съм предлагал точно тази серия на мицубиши хеви ZG-S.
    Алекси честито че се осмели да рискуваш и поръча климатик от Англия и пожелавам безаварийна работа.Надявам се да пишеш отзиви зимата

    Обсъжданията за "сделки" далаваери и други -на лични.Последните постове за вашите предполагаемо-въображеми сделки ги трия като спам.

    Аруба ако се опиташ да ме репликираш по повод на забележката=предлагам те директно за наказание.
    Този пост е редактиран от justify; 22-06-13 в 21:31.
    Mega, aruba_man и smqnab харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    1
    #1244

    Отговор: Re:Климатици MITSUBISHI

    MITSUBISHI MSZ-GV252 Хиперинвертор Здравейте някой да ми каже мнение за този климатик , показателите са му перфектни , но се предлага само от една фирма даже официалните вносители не го предлагат .


  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1245

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това е климатик за японския пазар на 100 волта ,и е модел на Electric а не на Heavy .. за параметрите може да се поспори ,това е базов модел който не блести с нищо особено.Предлага се от повечето фирми които внасят машини на 100 волта .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе