Страница 158 от 231 ПърваПърва ... 108148156157158159160168208 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,356 до 2,370 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2356

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    milanov на този етап няма как да направя 24ч замерване,тъй като нощем температурите слизат под +2С и минимумите се качват на 480W и тогава всичко е еднакво.Правил съм многократно за около 10 часа като когато температурата навън е под +2С разликата за 10 часа не е надвишавала 90 вата общо между двата,обаче при температура над+3С разликата за 10 часа набъбва до 1200-1300 вата общо.
    Додо съмнявам се единият да има проблем с фреона,понеже и двата се развъртат на максимум до 1650W,ако единият имаше по-малко фреон смятам,че тук щеше да има някаква разлика,отделно че под +2С те работят абсолютно еднакво,а нямаше да е така ако имаше разлика в количеството фреон в тях и щеше и тук да се появи някаква разлика.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2357

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Джеръми, аз се съмнявам, дали изобщо знаеш какво мериш? Измълваш Алекси! Електроенергията се измерва във ват.часове (Wh) и кратни на тях единици. Мощността се мери във ватове (W) и кратни на тях единици. Величините са съвсем различни. Фреонът се мери в килограми, но не е необходимо да стигаш до там, да го мериш Опитай с другото.
    Успех в начинанието
    werti55 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2358

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от djerami Виж публикацията
    milanov на този етап няма как да направя 24ч замерване,тъй като нощем температурите слизат под +2С и минимумите се качват на 480W и тогава всичко е еднакво.Правил съм многократно за около 10 часа като когато температурата навън е под +2С разликата за 10 часа не е надвишавала 90 вата общо между двата,обаче при температура над+3С разликата за 10 часа набъбва до 1200-1300 вата общо.
    Додо съмнявам се единият да има проблем с фреона,понеже и двата се развъртат на максимум до 1650W,ако единият имаше по-малко фреон смятам,че тук щеше да има някаква разлика,отделно че под +2С те работят абсолютно еднакво,а нямаше да е така ако имаше разлика в количеството фреон в тях и щеше и тук да се появи някаква разлика.
    С какви ватметри мериш, ако са тези с големият екран те показват моментната консумация във ватове (W) т.е консуматора каква мощност има и натрупаната енергия в киловат часа (kWh) която се отчита от електромерс и се увеличава непрекъснато т.е. натрупва се. Дай една снимка на екрана на ватметъра.
    Този който работи on/off с по-високият минимум нали изключва и средно примерно за 24часа пак ще дойде като разход на ел. енергия/пари като другият.

    - - - - - - - - - -

    20180102_172352.jpg

    - - - - - - - - - -

    Сега излезе от off и моментна консумация/мощност 522W. Натрупаната енергия от миналата зима до сега 1489kWh / е, работил е и известно време и без ватметър /

    - - - - - - - - - -

    Та там където е ****,* kWh си ги запиши и утре в 17:30 ще видиш колко ток са изхарчили. Предполагам ще е около 6kWh до към 8kWh за климатик.
    Този пост е редактиран от milanov; 02-01-18 в 17:32.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2359

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз съм правил такива измервания на 3 различни климатика в едно и също помещение при това .. на мен нищо ново не ми казва

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2360

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Аз съм правил такива измервания на 3 различни климатика в едно и също помещение при това .. на мен нищо ново не ми казва
    И какво показаха замерванията. Този с on/off с 30% по-голям разход.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2361

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Между 30 и 40% преразход когато се наблюдава ( примерно 0 докъм + 10 ) ,+ дискомфорта от он-офф, който е неизбежен каквото и да се пише по тоя повод.Говорим за машини и 2те с КОП около 5.5 ,едната с минимум 300 вата ,другата 130 вата.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-01-18 в 18:55.
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2362

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много важно, че забравил да напише kWh.
    Какво се правите на неразбрали.
    Наблюденията му са абсолютно логични и правилни.
    Подкрепям твърдението, че преразхода при он/офф е около 50%, при който и да е климатик и при какъвто и да е минимум.
    Загубите определят при каква външна ще влиза в он/офф.
    Постоянен офф, не е он/офф.
    JOKVN и milanov харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2363

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При мен резултатите са много по-различни.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-01-18 в 21:02.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2364

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Когато работи он-офф все едно е конвенционалка,то ти още малко ще отречеш,че инвертора се очаква да е по-икономичен от конвенционалка и по каква причина е тази икономия.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-01-18 в 18:55.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2365

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Само ще вметна още нещо. Преразхода/разхода при on/off зависи и от дължината на тръбният път и от софтуера на самият климатик. Хевито при мене като излиза от off развърта до номинал и задържа около 5..6 мин около номинала. Турбината на вътрешното тръгва при загрят топлообменник под 30° (не съм го мерил точно). В комбинация с късият тръбен път от 2,30м. се получава така, че като включи компресора след 40секунди духва от вътрешното.
    При другият климатик са 7..8м. тръбите. При излизане от off компресора се развърта до около минимума на който е изключил. Чака вътрешният топлообменник да се нагрее до 40° за да пусне турбината. Първата зима направо топлеше пейзажа и тръбите 10мин. работи с консумация 250W без да духа от вътрешноно, 10мин. топли стаята и върти турбината и следва 10мин. почивка. И после се повтаря.
    Малко са комплексни нещата за мене.
    zxc0 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2366

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Топлоотдаването на изолираните тръби е нищожно в сравнение с топлообменниците и процентно загубите в тях са много малки стига да не са голи и твърде дълги.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-01-18 в 18:56.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2367

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А в следващите зими промени ли се нещо и какво?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2368

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    когато работи он-офф все едно е конвенционалка .. то ти още малко ще отречеш,че инвертора се очаква да е по икономичен от конвенционалка и по каква причина е тази икономия ..
    Проблемът при мен идва единствено от комфорта. Считам, че се дължи единствено на класа на машината. Температурата в помещението варира около половин градус, понякога достига почти до един. Средният разход на еленергия е почти като на високия клас. Машината замени едно хитачи ras-25cnh2 и сравнена с него е по-икономична. Минимумът на хитачито беше дори по-нисък и поддържаше температурата по-точно, но беше доста по-шумно от мицубишито в подписа ми. Ако бях намерил дайсейкай 5, него щях да бодна!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2369

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    А в следващите зими промени ли се нещо и какво?
    Еее, там в другата тема съм понаписал нещо.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    35
    #2370
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Божо, при теб има монтажен проблем. Трябва да се преместят стойките, заедно с външното тяло, на друго място. Аз не бих разчитал дори на тампони при твоя случай.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Има светлинка в тунела сега сложих по меки тампони почти не се чува

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе