Страница 66 от 169 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    607
    #976

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Всъщност не. След като изключих cold draft prevention, заспа! Единствено се надявам да няма малоумие зимата и да не изключва турбината дори и при дефрост. Иначе ми отне година докато стигна до горния извод.
    Искаш да кажеш че турбината върти по време на дефрост ? Ако е така ......

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    71
    #977

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нека колеги,които имат такъв климатик,да си кажат мнението,Интересува ме как се държи през зимния сезон,икономичен ли е,ще се справи ли с отоплението на това помещение?
    Заслужава ли си инвестицията от 2500лв?.Или да търся друго решение?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #978

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    25m2 без изолация. Ако топлозагубите са ти над 4kW и той сигурно няма да се справи. А защо не си викнеш оглед? В меката си все пак.
    Поздрави

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #979

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз Съм с 8ца ,но 16 ка в около 40 кв .
    За топленето топли и дори тази зима съм нямал проблеми.
    Само да вметна при мен е в хол около 27-30 кв + спалня 15 кв.
    В спалнята се държи с 1-2 градуса по студено/топло.
    Примерно е нагласен на 23 в хола си е толкова ,а в спалнята е около 21 ,което мен ме устройва .Не обичам да спя на топло.
    Имам и МИ FH25 и лично мое мнение е ,че е по добър.
    Хубавото на Тошо е ,че е в хола и не го чувам много когато дига клапите .Въпреки ,че пак се чува през нощта в спалнята!
    Другото е ,че когато тръгва да прави дефрост и в спалнята се чува пуфтенето и едно като преливане.
    Тук пак се ядва защото дефроства много рядко.
    Аз бих заложил на FH.
    Решението си е твое.
    П.П.
    Ако се съмняваш в мощноста загледай нокрията там поне празни няма!!!!
    tanatos одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #980

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    А бе и аз сложих едни 13-14 годишни! Слушам на комшията новите как ще излетят някой ден и ми е гадно като ме пита - Твоите защо не ги пускаш? А те горките не се изключват!
    runni9, имаш ли си бегла представа какво представлява и как работи дайсейкай 8-ма серия?

    Цитат Първоначално публикувано от arenzo Виж публикацията
    Нека колеги,които имат такъв климатик,да си кажат мнението,Интересува ме как се държи през зимния сезон,икономичен ли е,ще се справи ли с отоплението на това помещение?
    Заслужава ли си инвестицията от 2500лв?.Или да търся друго решение?
    Ще се справи с помещението, държи се точно така, както си го настроиш и е много тих. Не мога да отговоря, дали си струва или не, защото гледаме от съвсем различни камбанарии. Не е идеален.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 25-08-17 в 19:23.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #981
    [QUOTE=dodo_pv;832897]runni9, имаш ли си бегла представа какво представлява и как работи дайсейкай 8-ма серия?


    Никъде не съм коментирал Тошибата. Само отговарям на човека за притесненията за 10+ годишните.
    chany одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #982

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Градски човека каза ,че не иска да си смени 10 годишния с друг 10 + годишен.
    За това го подкрепям на 100 % .
    Сега някои ще кажат ти не знаеш какво е как са от космоса .
    Ако иска да си вземе нов Японски за тези пари или малко отгоре има.
    Аз пак не бих защото с тези къщички нищо не мога да разбера.
    rosswen одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    7
    #983

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    имам нужда от съвет

    Вчера си поръчах 2 броя RAS-13G2KVP-E. Един за Траперзария + кухня - около 18 м2 и един за спалня пак около 18 м2. И двете имат излоация и ПВЦ дограма.

    Днес обаче се зачетох в тази тема и имаше няколко мнения, да се внимава с преоразмеряването.
    Въпроса ми е да бягам ли да ги сменя с 10-и и ако не ги сменя какви са ефентуално страничните ефекти ако дойдат по-мощни за помещенията.

    Да кажа, че съм от Добрич и тук зимите са доста влажни и ветровити. И мъглите не са рядкост.


    Поздрави,
    Пламен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #984

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ]Здравейте,
    имам нужда от съвет

    Вчера си поръчах 2 броя RAS-13G2KVP-E. Един за Траперзария + кухня - около 18 м2 и един за спалня пак около 18 м2. И двете имат излоация и ПВЦ дограма.

    Днес обаче се зачетох в тази тема и имаше няколко мнения, да се внимава с преоразмеряването.
    Въпроса ми е да бягам ли да ги сменя с 10-и и ако не ги сменя какви са ефентуално страничните ефекти ако дойдат по-мощни за помещенията.

    Да кажа, че съм от Добрич и тук зимите са доста влажни и ветровити. И мъглите не са рядкост.


    Поздрави,
    Пламен[/QUOTE]


    Аз съм с 10-ка в югозападна стая с изолация, 3.45/4.95/Н2.50м (около 17м2) и климатика поддържа без проблем зададените температури: лято 25/26гр., зима 23/24гр. Като поддържа минимуми лятото 85-110W, a зимата 110-130W, като в големите студове -12/13гр. консумацията бе около 220-240W. Според мен 13-ка за твоите помещения е преоразмерен. При мен се като мине на вкл./изкл. отварях врата към коридора. Ако имаш възможност се консултирай с фирмата, която ще ти извърши монтажа. Успех!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #985

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Вдига ли си минимума при отрицателни температури дайсекая или си поддържа без он офф под 200 вата може ли да падне на -10 -5 някъде

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #986

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сменяй ги с 10-ки, това е топ модел не е някой рахитичен климатик. Аз с 10-ки (само че Дайсекай 5) отоплявам хол 20м2 и спалня 16м2 без никакви грижи в Бургас.

    Цитат Първоначално публикувано от mf2hd Виж публикацията
    Здравейте,
    имам нужда от съвет

    Вчера си поръчах 2 броя RAS-13G2KVP-E. Един за Траперзария + кухня - около 18 м2 и един за спалня пак около 18 м2. И двете имат излоация и ПВЦ дограма.

    Днес обаче се зачетох в тази тема и имаше няколко мнения, да се внимава с преоразмеряването.
    Въпроса ми е да бягам ли да ги сменя с 10-и и ако не ги сменя какви са ефентуално страничните ефекти ако дойдат по-мощни за помещенията.

    Да кажа, че съм от Добрич и тук зимите са доста влажни и ветровити. И мъглите не са рядкост.


    Поздрави,
    Пламен

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #987

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Вдига ли си минимума при отрицателни температури дайсекая или си поддържа без он офф под 200 вата може ли да падне на -10 -5 някъде
    Вдига ги. Имаше посочено при каква външна колко става минимума.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    7
    #988

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ок. Благодаря ви. Ще го изговоря и с фирмата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #989

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако ти се чете...: ЦЪК
    Тук за минимумите има нещо пост 299: ЦЪК
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mystikalrs одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #990

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Искаш да кажеш че турбината върти по време на дефрост ? Ако е така ......
    Надявам се, че няма да е така. Зададох въпроса по-нагоре в темата ама никой не отговори. Никой не се е оплакал от прекодираните, така че се надявам няма да се получи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе