Страница 59 от 166 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #871

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да при мен височината е 2,35. Дядото със същия котел и височина 2,70,за същия период (1.12-22.12)има 135 кубика.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #872

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добрите качества на вашите машини ще се проявят, когато истински паднат температурите.
    Сега температурите са над 0 и няма особено съществена разлика при работата на различните котли.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #873

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Ами аз имам чисто около 95 квадрата+ 300 литра бойлер с изолация и сменена дограма,по спомен при него мисля че бяха 80 квадрата,но не знам дали бяха изолиряни.

    - - - - - - - - - -

    Сега видях че не са изолирани и от тва губи доста.


    100 кубика за ноември ,за топло и топла вода за 95 кв е много добре.Колко струва кубика сега.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #874

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз съм на Ситигаз,при нас цената е 96 стотинки на кубик.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #875

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Софиягаз - 1.07лв/м3 с включен абонамент и разход 80-250лв.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #876

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Момчета, по тези въпроси /разход и цена/ има нарочна тема - https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%D0%BE-51.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #877

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Moмчета малко помощ ако може, живея в стара сграда паметник на културата. Сега населявам първият етаж , успях да взема и втория и таванското помещение. Изложението югоизточно от предната страна и северозападно от другата. От страни сме залепени до други сгради.
    В момента живея на първия етаж и имам котел бакси 24кв двуконтурен. Сега направих ремонта горе, а там втория етаж и тавана са 120 квадрата , но таваните са високи, средно ги смятам 2.80м. На този етаж съм направил газова инсталация , смятах да сложа един стар ламборжини котел , който имах , но се оказа , че не работи. Направил съм връзка между инсталацията на новите помещения и на сегашния ми етаж и мога да ползвам само единия котел за всичко, а може и поотделно. Всичко като квадрати с моя етаж се събира 170 кв или около 500 кубика.
    Въпроса ми е какъв котел ще ми препоръчате да сложа на втория етаж с оглед максимална икономия. Дали да е едноконтурен с бойлер или двуконтурен. До колкото разбрах баксито няма да може да се справи с целия обем. Но едни ми предлагат да си взема едноконтурен с ниска мощност , други двуконтурен и да пускам и двата котела и се забърках малко. Горе имам изолация от северната страна с 10см каменна вата, а от вътре от южната с 5 см каменна вата(там фасадата не мога да я пипам). Стъклопакета е троен. Покрива има изолация 10см каменна вата, осб и гипс картон.
    Моля за мнения, какъв котел ще ми е максимално икономичен за отопление и за топла вода.
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от lio76; 27-12-14 в 17:13.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #878

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ще ти стигне Баксито, как няма да ти стигне. Пробвай, пък тогава ще говорим

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #879

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря, притесненията ми са , че баксито е вече на 12 години и сигурно скоро ще започне да ми прави проблеми и ще трябва да го сменям и да имам една резерва , която да ме спаси ако се случи нещо такова.
    Иначе как е по добре принципно в моя случай , еднокунтурен котел с малка мощност с бойлер или двукунтурен с голяма?


    И още един въпрос , ако може , как е по добре котела да го държа на 60 градуса или да го увелича до 80 , но май това аз трябва да си го установя. В къщи съм с он/оф безжичен терморегулатор. Подържаме през деня 22 градуса, вечер 19-20. Последната сметка за ноември беше 180лв.
    Този пост е редактиран от lio76; 27-12-14 в 18:31.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #880

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Зависи как ти е изградена системата и дали лесно можеш да сложиш едноконтурен с бойлер. Според мен е по-добре с един котел и ако зависи от мен бих монтирал Бош Конденз 3000 едноконтурен 7-22кВт - като мощност пасва идеално и на цена е много добре, и като качество. Но варианти много, зависи фирмите в твоя регион какви марки монтират

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #881

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от lio76 Виж публикацията
    ...................
    И още един въпрос , ако може , как е по добре котела да го държа на 60 градуса или да го увелича до 80 , но май това аз трябва да си го установя. В къщи съм с он/оф безжичен терморегулатор. Подържаме през деня 22 градуса, вечер 19-20. Последната сметка за ноември беше 180лв.
    Зависи от това колко глидера имаш по радиаторите.
    Тъй като отопляваното жилище е вероятно около 50 кв.м., предполагам (!) че радиаторите/глидерите не са много.
    В този случай аз бих настроил котела на 60 гр., щом успява да поддържа зададената стайна темп. от 22 гр.
    Иначе с новия котел си вземи модулиращ терморегулатор.
    Този пост е редактиран от legaltk; 28-12-14 в 19:43.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #882

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Направих едно клипче на новите помещения за да добиете по-добра представа. https://www.youtube.com/watch?v=Jhohb5iNZ10
    Иначе на първия етаж съм с 12 глидера по 180см алуминиеви в кухнята , която е около 20 квадрата , в спалнята съм с 20 глидера 58см , тя е около 20 квадрата и детската с 10 глидера по 58см. и в банята една лира. Малко над 11 киловата са като ги смятах всичките глидери. Като сумирах ,какво мисля да сложа и като радиатори и като лири горе, се събира малко над 33 киловата. Добре ли ще е този котел и предложения от вас?

    - - - - - - - - - -

    А какво мислите за тези радиатори, дали са толкова революционни http://elkom-express.bg/%D0%B0%D0%BB...B%D0%B8%D1%8F/
    Този пост е редактиран от lio76; 28-12-14 в 18:29.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #883

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Първо е добре да се изчислят топлозагубите на жилището - Как да определим необходимата ни отоплителна мощност? - Статии - Термосиликат ООД.
    След това се изчислява броя на глидерите. Изборът на котела е последното и най-важно действие.
    Реалната радиаторна мощ 33 кВт, която си посочил не е никак малко, но ще падне наполовина при Т на вх.вода 60 гр.
    Ето един реален случай, прочети го - https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B5%D1%83.html
    Послушай Лазар - твоят коте е Бош Конденз 3000 едноконтурен 7-22кВт.
    Не на последно място - в кой град си? Не казвай Русе

    Колкото до Т на котела до 80 гр. - пробвай, но според мен поне в началото ще се качи разхода.
    Този пост е редактиран от legaltk; 28-12-14 в 19:47.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #884
    Ще разгледам линковете, Благодаря!
    Иначе, да от Русе съм. По акцента ли позна?
    За котела имсте предвид бош конденз 3000 FM ,който е в комплект с бойлер или отделно конденз 3000 и отделен бойлер?
    Този пост е редактиран от lio76; 28-12-14 в 22:49.

  18. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #885

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    20 гр. и според мен са малко ......
    Сравними ли са твоето и неговото жилище?
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post696013
    Вече монтирах и терморегулатора.
    Задал съм му 22 градуса от 7.30 до 22ч, през нощта 18 градуса.
    Едва сега взеха в Пловдив да падат температурите, но още са над нулата.
    За да поддържа желаната температура, котела (Бош конденз 7000) работи почти постоянно на 51-52 градуса.
    Засега разхода за денонощие е около 6 м3.
    Ще го видим като паднат още по-ниско температурите.

    Прави ми впечатление, че температурите в двете спални са поне с градус и половина под тази в основното помещение.
    Явно се дължи на инсталираните мощности и близостта с котела.
    На трите радиатора почти докрай съм затворил сектретните кранове, но засега няма промяна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе