Страница 62 от 166 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #916

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    След 12 часова работа на котела и опитите да оправя секретните винтили не можах да постигна по-дълга работа от 10 минути. Накрая след толкова ръчкане, настойките съвсем се разбъркаха и той започна да изключва на 3/4 минути. След двучасови опити да ги възстановя не постигнах успех и съответно доста се изнервих. Но най-лошото от всичко е, че при 12 часа работа на 80 градуса спалнята, която в момента се ползва и температура и е 17/18 градуса, повече от 16 градуса не се вдигнаха, което е доста странно и нямам обяснение, при положение, че ползвам конвектор 1 kw и дневните темеператури бяха около 10 градуса... Другата спалня беше около 15 градуса и холът 21.
    Консумацията за 12 часа беше 12 м3, затова спрях и с опитите. Моля, бихте ли уточнили как е правилния начин на работа на този котел, тъй като не съм много запознат. По принцип трябва да работи на по-ниски градуси и на минимална мощност и да изключва много рядко? Какъв разход мога да очаквам, ако постигна оптималната му работа.
    Днес се обадих на техника монтирал котела, за да дойде да оптимизира системата, както трябва. Тъй като той е запознат с жилището, неговото мнение е, че минималните сметки за газ, които мога да очаквам са около 420 лв, което ми се вижда доста и въпреки комфорта, който получавам от отопление с газ, ще е по-добре да се премине на климатици...
    Иначе нямам информация какво се случва под паркета, но съдейки по топлината, направих следната схема , ако въобще е от полза :
    Zippyshare.com - Схема отопление газ.pdf


    Започнах да се замислям за изолация на тавана, тъй като апартамента над мен не се използва зимата...

    След посещението на техника, ще пиша отново. Междувременно, оставам в очакване на вашите коментари.

    Благодаря,
    Поздрави,
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #917

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    .................., дали под котела имаш колекторна кутия?
    ........................
    Добре би било, ако някой от форума има същия котел да пише какъв му е разхода и да сравняваме?
    Тема от форума за котел Аристон - https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B0%D0%BA.html

    Относно разхода на подобен котел бях писал малко по-нагоре следното:

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    ....................
    Давам ти един лош пример със самия себе си - моят котел е с 9,6 мин.мощ., регулация по външ.темп., радиатори 13 кВт при дТ60, жилище 120 кв.м. и височина 2,80 м., целодневно темп 22,0 - 22,5 гр., изолация само 4 см. стиропор, топла вода за 3 възр. +2 деца, съседи отвсякъде /с клими/ без да отопляват редовно и всичките си стаи, модулацията работи точно както ти си описал /или на 15 мин./. Въпреки това съм доволен от комфорта и разходът за м.Декември /не много студен/ е около 228 куб.м. /изненада/, което засега ме устройва.
    ................
    Този пост е редактиран от legaltk; 13-01-15 в 07:08.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #918

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А погледна ли си да не би вентилатора ти , който вкарва въздуха в котела да не е добре или да е запушена тръбата, от там като усети не добра смес да ти гасне котела. При мен правеше така един ден и се беше запушила някаква семеринга , че като я махнахме се оправи.

  5. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #919

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Nexus провери си секретните кранове и най-вече термостатичните вентили, промий / продухай / отоплителната инсталация, все пак не е работила дълго време, настрой още веднъж инсталацията чрез секретните кранове. Няма логика котелът да изключва при добре настроена инсталация, изправен котел и поне един хладен радиатор. Играчка си е настройката. А и добри пари струва. Затова и съветите са малко и оскъдни
    Този пост е редактиран от I62; 13-01-15 в 20:20.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #920

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Nexus Виж публикацията
    Здравейте,
    ..............................................................
    Първото нещо, което направих е да извикам техник (препоръчаха ми го, като специалист по тази марка), който да погледне котлето. След посещението му установи, че то е подходящо за жилището и настройките му са добри, но все пак ги направи отново. Като замервания на изтичане на газ откри минимални, като ги отстрани.
    ..............................................................
    Човекът вероятно е направил профилактика на машината ........!?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #921

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Да, правил е профилактика, въпреки че аз лично не съм присъствал. През делничните дни нямам много време да се занимавам, трябва да стане уикенда, но както писах утре ще дойде човека монтирал котела, да оптимизира и самата инсталация. След това ще напиша за резултата, който силно се надявам да е задоволяващ .
    Поздрави,

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #922

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    нов съм във форумът и ми предстои закупуване на газов котел.Четох доста от този форум и не само този и колкото повече чета кашата в главата ми става все по-голяма.Спрях се на котел Bosch Condens 7000 едноконтурен 3,7-15 KW.Инсталацията ми е изградена вече мога да добавя само глидери.Та посоченият котел които съм избрал дали е наи подходящ за инсталацията която имам.
    Апартамент ново строителство 97
    кв.м пвц.дограма изолиран отвън и от вътре на калкана с възможност и там да има сграда до няколко години.
    Апартамента ми е топъл отгоре и от долу се пали.
    Та инсталацията е от 75 глидера H600 (ако така се водят мощноста е 175вата и 600мм.височина по-памет) две лири и боилер 80л. със серпентина на елдом хоризонтален.Имам радиатори навсякаде включително и в коридора.Сещам се само за броят на глидерите в най-голямата стая,която е около 35
    кв.м и е наи топлата,защото слънцето пече насреща.Броиката е 25 и са непосредствено до мястото на котела на около 3-3,5м свързани с ф20 тръба (незнам как се казват точно тръбите с алуминия вътре) Останалата част от системата е с ф16.Всеки радиятор е свързан индивидуално сам за себе си.Връзката от колекторите до котела е с 1цол тръба.
    С тази инсталация дали котелът ще работи в кондензен режим?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #923

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ще работи в кондензен режим, но бойлерът няма да върши работа, трябва да го смениш

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #924

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ха колега така ме зарадва .А котелът ,които посочвам значи правилно е подбран като мощност да добавя че съм от Добрич и тук си е студено.Защото бащами ми говори за 24кВт и аз му казах че няма смисъл.Можеш ли да ми кажеш,защо не става боилерът нали има серпентина?
    Този пост е редактиран от Zhivko; 14-01-15 в 21:46.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #925

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Бойлерът има серпентина колкото да се каже че има. Този бойлер може да си го вържеш като радиатор, но няма да имаш топла вода, а хладка. Нали котелът ще работи в кондензен режим с ниска температура на водата? За газов котел трябва бойлер с голяма серпентина, тъй като котелът работи само за него и подгряването трябва да стане бързо, като се ползва цялата енергия на котела за да не остава дълго време жилището без отопление. Теси имат бойлер 120л за газов котел с цена около 400лв

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #926

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    ОК.Разбрах но първоначално ще си остана с него.Ще го ползвам на ток Предполагам щом не споменаваш за добавяне на глидери значи са достатъчни.До края на лятото се надявам да е монтиран.Имам още няколко въпроса но съм уморен ще попитам утре.
    Този пост е редактиран от Zhivko; 15-01-15 в 19:53.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #927

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако добавиш глидери ще работи с по-ниска температура на водата и по-икономично, но и с тези ще топли в кондензен режим

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #928

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, на всички. Вече цялата зима се топля на газ и определено комфорта е невероятен. Отоплявам 3-стаен апартамент на 3-ти жилищен етаж от 5. Под мен съседката е на климатик и отоплява само хола и то много рядко, до мен от към хола нямам съседи все още, от към детската имам съседи които след като се нанесоха в банята температурата се повиши. На тавана съм с гипс картон и вата 5см. Подовете в детската и хола са ламинат и 3мм. подложка, в банята и коридора е с плочки.Хола ми е 31кв. и го отоплявам с вентилаторен конвертор на olimpia splendit sl800 и 9 ребра H500, коридора е 9кв. и е с 6 ребра H500, детската е 15кв. и в нея имам 20 ребра H500, спалнята е 12кв. в нея имам 16 ребра H500, в банята е някаква лира за нея нямам данни. Котлето ми е Baxi luna 3 HT comfort 1.12. Седмичния програматор на котлето се намира до входната врата. Програмите са ми от 5,30 до 7ч. 19,5% от 7 до 16ч. 18,5%, от 16 до 21ч. 19,5% през ноща ми е на 18,5% (това са температурите които показва програматора а не дейсвителните които са с 3,5% по-високи от посочените което се е получило заради отдалеченоста на програматора от котлето , датчика за температурата се оказа съпротивление което се отчита от котлето и като се сложи и съпротивлението на 13м.кабел се получава такава разлика). Разхода на газ ми варира 3-6 кубика като зависи най-много колко дълго се готви яденето и съответно е пуснат абсорбатора който си дърпа въздух през входната врата . Програмирал съм минимална Т на водата в отоплителния кръг да е 45% и максимума да е 53%. Когато и да погледна е или на минималната или е 1-2% нагоре. Това че котлето е едноконтурно мога само да кажа че е в голям +, липса на топла вода нямам въпреки че съм със 150л. бойлер (който си го поръчах дълъг и тънък и с 15м. серпентина което ми помага да го ползвам и като проточен).
    МНОГО, АМА МНООООГО ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ ЗА СЪВЕТИТЕ НА Lazar И legaltk И НА ТОЗИ ФОРУМ ЗА ПОСТИГНАТИТЕ ПРИ МЕН РЕЗУЛТАТИ!!!!!!!!!!!
    Този пост е редактиран от sreshtu; 16-01-15 в 10:44.
    legaltk одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #929

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами честито и поздравления!
    Дет се вика - който слуша - пичели, който не слуша - ни пичели (перефразирам култово изказване на известна личност)

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #930

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ша черпиш, да знаеш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе