Страница 67 от 166 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #991

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Е за тва иде реч!!!

    Пита се къде е заровено кучето???
    Какво да ровя по настройки и регулировки по котел Вайлант?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #992

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не е там кучето

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #993

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    По повод директната ти констатация - КЪДЕ Е?

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #994

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    JKanchev, като засичахме аз държах на 22 гр., ти на колко гр. беше настроил? Ползваш ли контролен стаен термометър?
    Аз, както винаги, топлих всичките 4 стаи с коридор /110 кв.м. без терасите, h2,80 м, 14 кВт-радиатори, 4 см изолация, +съседи отвсякъде/, а ти какво топлеше?

    Лазар казва, че не е там кучето, но по метода на изключване то не остана къде другаде да е заровено кучето.... след като има 15 кВт радиатори и 10 см. каменна вата. Климатиците реагират на промяната, а котела не реагира ........ Добре би било да се изключи и разходомера.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #995

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами много вероятна причина е фактът, че ти се отопляваш основно с климатици, решаваш да направиш отново някакви замервания на разхода с газовия котел, пускаш го за седмица и съвсем нормално той ти дава голям разход. Когато пусна нов обект редовно ми изпищяват, а след седмица-две са доволни. Последен пример - сега по Коледните празници. Просто първите няколко дни къщата си дърпа повече докато се климатизира. С климатици може да си поддържал същата, а дори по-висока температура, но си топлел само въздуха. Сега с котела се загряват хубавичко местата зад радиаторите, зоните, където вървят тръбите, мебелите. Няма какво да търсиш причина в котела. Той е работел по същия начин преди и след полагане на 10см изолация - не може да няма разлика, но няма как да я усетиш заради гореизброените причини

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #996

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами много вероятна причина е фактът, че ти се отопляваш основно с климатици, решаваш да направиш отново някакви замервания на разхода с газовия котел, пускаш го за седмица и съвсем нормално той ти дава голям разход. Когато пусна нов обект редовно ми изпищяват, а след седмица-две са доволни. Последен пример - сега по Коледните празници. Просто първите няколко дни къщата си дърпа повече докато се климатизира. С климатици може да си поддържал същата, а дори по-висока температура, но си топлел само въздуха. Сега с котела се загряват хубавичко местата зад радиаторите, зоните, където вървят тръбите, мебелите. Няма какво да търсиш причина в котела. Той е работел по същия начин преди и след полагане на 10см изолация - не може да няма разлика, но няма как да я усетиш заради гореизброените причини
    Колега въртиш сучиш все в обратна посока ме тласкаш.
    Вместо с богатият си опит да дадеш отправна точка за реализиране на различни действия по установяване на проблема за който споделям КРЕЩЕЙКИ вече няколко години тук във форума, вадиш плитки доводи, че моя Вайлант не се е издънил.
    Системата работи от 02.12.2014 година.
    Ооо, усетих разликата още първите работни дни на новата година - със сметката от Овергаз

    ПП. Колега legaltk - ще отговоря след малко. Да поднеса на съпругата подарък и букет, че днес е рожденичка.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #997

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Поздрави на съпругата и да я целунеш от мен. Живко, не искам да те отклонявам от правилната според тебе посока, продължавай да дерзаеш в същия дух, не ме слушай какво говоря, аз просто си говоря ей така.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #998

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за допълнителната възможност за целувка - предадена е със благодарности, НО "скатавайки" така относно моя проблем честно казано не ме удовлетворява. Продължавам да разчитам на практическият ти опит, реализиран със съвети към всички нас, за което винаги сме изразявали благодарността ни за оказаната помощ и съдействие

    legaltk - Жилището е 85 кв/м, на 2.70 м., външен изцяло, съседи 20% отдолу /като предходните години/, и 80% отгоре /от 2014 година/, дограма Саламандър 5 камерен, двоен стъклопакет 4-и Сезона, мисля бе 24 мм
    - от тази година външна изолация 10 см каменна вата Кнауф, изпълнена със система на Баумит,
    - ОИ - 14.5 Кв/при 21 гр, а при 20 гр. при колкото стоим средно е 15.5 Кв. отдаваща мощ.

    Управление на котела със безжичен КалорМатик 360f - при дневен режим от 08.00 - 21.30 часа - 19.5 градуса, ЕКО режим - 18.5 - 19.0 градуса
    Ползвам контролна метеорологична станция - минимални разлики в отчетената температура между двете.
    От 4+1 кухня стаи, само в едната ми е намалена термоглавата за да поддържа максимум 15 градуса

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #999

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Като съдя по моя ап. и инсталация /колко недостатъци има според мен/, това което ти пишеш - направо "не може да е истина".
    С тези 19,5 гр. при теб дори липсва най-важното - комфорта и топлината.
    Да сравним януари, след 2-3 дни ще излезе сметката.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1000

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Като ще сравнявате направете още едно сравнение. Загрявате стаите до 22гр. например. Спирате отоплението. След 6 часа засичате какви са температурите. Установявате кой какви температурни загуби има. Спират споровете и излишните обяснения.
    Ivan19 и tony34al харесват това.

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1001

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Сега температурите навън са високи, не знам дали ще даде обективен резултат?
    Разликата в работата на котлите ще си проличи, когато стане истински студено - минус 10 и надолу.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1002

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Високи-ниски, няма никакво значение. Топлозагубите си ги има. Въпроса е да ги сравните, както си сравнявате и разхода на гориво.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1003

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да няма някое изтичане на газ в пътя до котела. Това не е невъзможна ситуация. Също така съм си мислел, че и някои газомери може да дават отклонения. С всеки измервателен уред е възможно. Дори ми е интересно има ли процедура и как става проверката при съмнение. Възможно ли е потребител да изиска смяна на уреда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1004

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И малък теч се хваща много лесно. Спираш уредите, засичаш разходомера. След час пак го засичаш. Много чувствителен уред е и хваща много слаби пропуски. Това при механичните диафрагмени разходомери.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1005

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Благодаря за допълнителната възможност за целувка - предадена е със благодарности, НО "скатавайки" така относно моя проблем честно казано не ме удовлетворява. Продължавам да разчитам на практическият ти опит, реализиран със съвети към всички нас, за което винаги сме изразявали благодарността ни за оказаната помощ и съдействие

    legaltk - Жилището е 85 кв/м, на 2.70 м., външен изцяло, съседи 20% отдолу /като предходните години/, и 80% отгоре /от 2014 година/, дограма Саламандър 5 камерен, двоен стъклопакет 4-и Сезона, мисля бе 24 мм
    - от тази година външна изолация 10 см каменна вата Кнауф, изпълнена със система на Баумит,
    - ОИ - 14.5 Кв/при 21 гр, а при 20 гр. при колкото стоим средно е 15.5 Кв. отдаваща мощ.

    Управление на котела със безжичен КалорМатик 360f - при дневен режим от 08.00 - 21.30 часа - 19.5 градуса, ЕКО режим - 18.5 - 19.0 градуса
    Ползвам контролна метеорологична станция - минимални разлики в отчетената температура между двете.
    От 4+1 кухня стаи, само в едната ми е намалена термоглавата за да поддържа максимум 15 градуса
    A, замервахте ли налягането на газа на входа при работещ и неработещ котел? Да не би налягането от регулатора да е ниско?
    Как е пламъка на котела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе