Страница 68 от 166 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    2
    #1006

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, следя темата за газовите котли от 4 години. Не съм се включвал в дискусии поради факта, че няма две абсолютно еднакви жилища и отоплителни инсталации и съпоставянето на данни на сляпо в даден момент може да се окаже подвеждащо . Отоплявам се с Vaillant Turbo tec plus 6.7-20v kW и програматор calormatik VRC 400. И на мен ми се иска да гори по-малко, ама неще. Жилището си дърпа толкова, колкото му трябва за зададената температура. Доста време съм прекарал пред котела в настройки и наблюдения. Дори не помня вече на колко kw е ограничена максималната му мощност. Това няма много значение. Но долната граница е намалена на 3,4 KW. Предимствата от това са:
    Относно БГВ
    1. Мога да си пусна БГВ-то да тече много слабо и горелката си работи без да включва и изключва многократно
    2. Намалил съм дебита на топлата вода в смесителната батерия на мивката и жена ми мие с дебит от порядъка на 2-2,5 л/мин. Напълно достатъчно. Иначе си джуркаше 7-8 л/мин. По зодия е Водолей.
    3. Дебита в банята е ограничен на 5 л/мин – напълно достатъчен. Преди се пускаше на мах.
    До тук реализирани икономии от газ са около 10-12м3 месечно.
    Относно отоплението
    1. Мога да си пусна един или два радиатора и котела да си работи без да спира
    Мисля, че до тук се изчерпват плюсовете.
    От наблюдения съм стигнал до извода, че при по-висока температура на водата в отоплителната система разхода на газ е по-малък в сравнение с по-ниска температура на водата. Недостатък е, че преди да включи програматора се осеща малък температурен дискомфорт. В почивни дни понижавам температурата на водата на 40-42°С и комфорта е несравним. При 0° външна температура и зададени 42° на водата, в жилището се потдържа 21,5°. Но разхода на газ е малко по-голям. Както се казва КЕФ ЦЕНА НЯМА.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1007

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от капитана Виж публикацията
    2. Намалил съм дебита на топлата вода в смесителната батерия на мивката и жена ми мие с дебит от порядъка на 2-2,5 л/мин. Напълно достатъчно. Иначе си джуркаше 7-8 л/мин. По зодия е Водолей.
    3. Дебита в банята е ограничен на 5 л/мин – напълно достатъчен. Преди се пускаше на мах.
    .
    Ако това го причиня на моята ще спя на двора при кучето. При падане на дебита сама ходи и си проверява налягането и веднага се почва - "Виж там почисти/смени филтъра!!" Като тргънем на хотел си носи слушалка за душ с подходящ дебит, че все попадаме на някакви 2.5-3.5л/мин с дупки по края на пръстена и нищо в средата. Това и обуслява 600-е литра дневен разход и сметки от 50-70лв за газ лятото. Слушалката с която се къпем си я избира тя - съответно 9.5л/мин при 3бара налягане си изтичат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1008

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    На този котел като сте му намалили долната граница от 6,7 на 3,4 не знам дали си давате сметка с какво КПД работи. Не е проблем на никой производител да направи това, просто кпд-то пада много. Някои производители намаляват долната граница само в режим БГВ заради гореизброените от вас причини, но заради ефективността не я бутат в режим отопление. За мен това е много лошо решение, но щом ви устройва.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    2
    #1009

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, човек трябва да си направи сметка дали с по-малкото КПД си заслужава да отоплява малки помещения или да отоплява излишна площ с по-голямо КПД

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1010

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    A, замервахте ли налягането на газа на входа при работещ и не работещ котел? Да не би налягането от регулатора да е ниско?
    Как е пламъка на котела?
    Не, не е замервано налягането и си мислех за същото, просто не знам как да го реализирам. Можете да ме посъветвате.
    Пламъка в повечето случаи на наблюдение /не спя пред котела/ е добър - с ясно изразен синкаво, на места до леко лилаво. Но срещам и не малко ясно жълтеещ, че чак червенеещ пламък.

    Към колегата "капитана" - намаляването на долният праг на еднаквите ни котли до 3.4 Кв, чрез понижаване на минималното налягане от 1.4 мbar ли реализирахте /до колко mbar за тези 3.4 Кв паднахте преди да почне да гасне/.
    Звучи ми доста интересно лично мен /в предвид моята одисея/ и разбира се, готов съм да пренебрегна по-лошото КПД както правилно е посочил колегата "espace", но разбира се ако според вашият споделен опит и отправен съвет към мен това е по-малкото зло.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1011

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Имам проблем с БГВ и ще се радвам ако някой може да ми даде някакви насоки.
    Понякога когато ползвам топла вода за миене, котелът не включва. Трябва да усиля топлата вода докрай, и дори и тогава докато котелът реагира, и след това докато наистина потече топла вода минава половин минута (разстоянието между мивката и котела е малко). След това вече тръгне ли веднъж си работи. Това не е всеки път, а отвреме на време. Интересно, че в банята няма такъв проблем. Възможно ли е проблемът да е от батерията на мивката?
    Този пост е редактиран от mila; 04-02-15 в 13:36.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1012

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Общо взето е нормално това, зависи и от модела на котела. Аз затова съм любител на едноконтурните котли
    orlincho одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1013

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за бързият отговор
    Ами ние сме с котел от 5 години и това почна от скоро. Знам, че е нормално известно забавяне, но сега е осезателно дълго, прсото мога да си измия чиниите със студена вода, докато дойде топлата. И понеже е само на едната чешма си мисля, че може би проблемът не е в котела.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1014

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Проверете цедката на батерията да не се е запълнила с песъчинки.
    Да не би да е намален дебита от спирателното кранче към меката връзка на батерията? Отворете го докрай.
    Вижте и спирателния край до водомера да не е притворен.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1015

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако има бойлер - да не би да сте отворили крана му - трябва да е затворен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1016

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Малко тъпо може да прозвучи но ми прави впечетление че при Т-на водата за отопление настроена на 73C се налага обезвъздушаване на лирата и допълване на определено време.Със алуминиеви радиатори съм течове няма,ако може съвет или предположения.Дали тези алуминиеви радиатори не правят неква химична реакция че да се образува въздух или високата температура е причината.Благодаря на отзовалите се.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1017

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Направи тест със запалка

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    3
    #1018

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Почистването на цедката определно помага. Сега уж е по-добре, ше видим как ще е следващите дни.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1019

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Възможно е на тръбата на котела също да има монтиран филтър, който да има нужда от почистване.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #1020

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Припомням моя казус с котел Аристон CLAS 24. При пускане на отопление се загряваха до не достатъчна температура, и то само част от радиаторите на инсталацията. Котлето работеше при зададена температура от 80 градуса около 2 минути и изключваше и въртеше 40 секунди. След многократните опити да го регулирам от секретните кранове, постигнах максимална постоянна работа от 10 минути, след това изключваше и въртеше 30 секунди.
    И така, след посещение на 3-тия техник, преди това идваха още двама специалисти по Аристон + един за годишната инспекция, каза че е невъзможно от 0 градуса да прави 80 градуса за 5 секунди (логично J). Първото нещо, което направи е да отвори филтера. Резултата не ни изненада, беше се задърстил и дори имаше парченце пластмаса с размери 2x2см с неясен произход. Второто нещо, което направи е да обезвъздуши котлето, според него се чуваше някакъв пукащ звук, който не би трябвало да го има ( това не знам дали изчезна или помогна с нещо). След това го пуснахме да работи и останах доволен от резултата. Започна бавно да дига градусите до подадените 60. След 10тина минути работа всички радиатори бяха горещи. Котлето изключи чак след 20тина минути за 30/40 секунди и пак се включи.
    Направих засечка с разходомера за 12 часа, отчете 13 м3 потребление. Припомням, че отоплявам хола с климатик ( тук се поддържат 20/21 градуса) и спалня само през ноща на 18 градуса. Другата спалня не се ползва. Само с парното, температурата в хола за тези 12 часа беше 21 градуса, в ползващата се спалня – 18 градуса, другата 14 градуса. Знам, че първите няколко дни, докато не се затопли жилището, разхода няма да ми хареса, затова ще го оставя до поработи до изравняване на температурите. Все пак ми се вижда доста, вашето мнение?
    Според техника, поставянето на термоглави, ще намали разхода с над 30%, гарантира го. Тук естествено ме нави веднага, решил съм се тази събота да пробвам. Радиаторите са Caleffi (на тях пише 14-16 размер), бихте ли помогнали, какъв модел мога да сложа, освен може би тази марка.
    Другото, което си мисля да направя е, там където е възможно да увелича радиаторите, всъщност мога само на две места. Първо в спалнята, която ползвам сега, струва ми се, че с този радиатора (H120 6 глидера), няма да успея да стопля – 31 м3 е тя. Позволява да сложа още 1 радиатор със 6 глидера на съседната стена. Мога ли да изкарам разклонение и да го захраня. Другото място, което мога да добавя радиатор е в коридора. Може да се изкара от лирата в банята, те са на една стена, ще станат гръб в гръб. Въпросът ми е какво ще спечеля от тази гимнастика. Ще оптимизирам ли работата на инсталацията, ще стане ли по-топло, ще падне ли разхода, ще се затоплят ли еднакво радиаторите или тези неща са излишни.
    За новия отоплителен сезон съм решил да намаля тавана с 10 см изолация, тук очаквам значително подобрение на температурата и надявам се спад в разхода на енергия. Както писах апартамента е доста студен, отдолу гаражи, от никъде съседи, нова сграда, кофти изложение с две думи – много студено J.
    Моля, за вашите съвети, мнения, коментари и препоръки.
    Благодаря ви предварително,
    Поздрави,



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе